Sedef hastalığı tedavisi, nasıl tedavi sedef

Orada çok sayıda dermatolojik hastalıklar. En yaygın cilt hastalıkları – sedef hastalığı. Sedef hastalığı tedavisinde son derece güncel bir konu, modern tıp. Binlerce ilaç şirketleri her gün yeniliyor, yeni bir araç kurtulmak için bu patoloji, ancak bugüne kadar hiçbir ilaç yeteneğine sahip bir kez ve herkes için kurtulmak hastalık. Bu makalede, öğrenelim ile ilgili tüm sedef hastalığı ve tedavisi, hem de cevap vermeye çalışacağız bu genel bir soru, nasıl ne zaman sedef gibi kurtulmak sedef de sedef hastalığı tedavi edilebilir mi, bir kez ve sonsuza kadar.

Sedef hastalığı nedir

Bu bir hastalık olduğu düşünülmektedir патологиям неинфекционного karakter, bir aciz bulaşan yerli, cinsel, havada damlacıklar veya başka bir yolla. Birçok hasta olduğuna inanıyorum, çünkü bu hastalık sadece cildi, ancak öyle değil. Bir hastalık vardır, birkaç tür, mümkün olan tezahür değil, sadece deri покровах ve olumsuz etkilemeye tırnak, eklem ve bazı iç organları.

Peki, nedir sedef hastalığı. Bir kişinin sağlıklı bir cilt ile olgunlaşma döngüsü ve hücre bölünmesi ise 28 ila 30 gün, sedef hastalığında bu süre kısalır onlarca kez ise sadece 4-6 gün. Bu henüz olgunlaşmış hücreleri başlar paylaşmak ve ölmek neden, cilt üzerinde oluşur ve bir bölgede hoş olmayan beyaz veya gri ölçekler. Dünya çapında bilim adamları hala anlamaya kesin nedeni neden oluyor bu süreç. Bilinen sadece bazı tetikleyici faktörler neden olabilecek nüks ve genel patoloji.

Bystro-izbavlyaemsya-ot-psoriaza

Çoğu bilim adamı eğilimli olduğunu iddia psoriatic hastalık için geçerlidir çaresiz недугам ve ondan kurtulmak için hiç kimse başardı. Ayrıca uzun süredir bilinmektedir, gerçek dışı tedavi, sedef hastalığı için herhangi bir tedavi ile. Er ya da geç hastalık ile döner yeni bir güç.

Ortaya bir hastalık olabilir, erkekler, kadınlar ve hatta çocuklar. Bazı istatistiki verilere göre, bilinen, daha eğilimli hastalığı yaşayan insanlar, ülkelerinde soğuk ve nemli iklim. Ayrıca, risk grubunda bulunan gençlerin yaşı 18 ila 25 yaş ve yaşlı hastalar sonra 45-50'lerde her iki cinsiyette. Çocuklar hasta biraz daha küçük ve onlardan patoloji akabilir atipik formda olanlar var olmadan karakteristik sedef hastalığı için bir belirti, örneğin, gibi ölçekler, kaşıntı ve pullanma.

Daha tehlikeli bir hastalıktır

Değmez inanmak dışında bir estetik sorunu sedef mümkün değil neden ciddi zarar vücut. Gibi belirtiler kaşıntı, kızarıklık, pullanma — bu sadece küçük bir kısmı için, ne sebep olabilir bu hastalık. Uzmanlar, birçok hasta sık sık gelişen bu form hastalığı, psoriatik artrit. Bu ciddi bir yenilgi, eklem ve kıkırdak, bir bile sebep olabilir bu sakatlık. Ayrıca komplikasyonlara sedef aşağıdaki gibidir belirtileri:

 • Yenilgi ve tırnak deformitesi.
 • Yenilgi mukoza. Bu da olabilir bir hastalık, mesane ve üretra.
 • Bir arka plan üzerinde ortaya patoloji gelişebilir ciddi bir hastalık, mide astar.
 • Genellikle karaciğer hastası, o büyür ve artık işlevlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ayrıca sık sık hasta ortaya gibi komplikasyonlar nöbetler, depresyon, deliryum ve birçok diğer psikolojik bozukluklar.
 • Arasında yaygın komplikasyonları kalıcı kas ve eklem ağrıları, güçlü bir kilo kaybı.
 • Bilinen durumlarda, miyokard enfarktüsü, inme, kalp yetmezliği ve diğer hastalıklar.
 • Genellikle artmış lenf düğümleri, özellikle kasık ve uyluk.
Boremsya-s-psoriazom-bystro

Bu sadece bazı etkileri neden olabilir bir hastalıktır. Liste uzayıp gidiyor ve daha fazla, ancak bu olmadan açıkçası, sedef hastalığı, ağır hastalığı, gerektiren, ciddi ve zamanında tedavi.

Nedenleri, gelişimi, hastalık

Bu aşamada araştırma, sedef hastalığı, bilim adamları ve doktorlar için yönetilen değil bir araya gelmek, tek bir görüş hakkında kesin nedeni hastalığı geliştirme. Temsilcileri, farklı teoriler sopa açılardan açıklayan olası nedenleri: hızlı bir hücre bölünmesi. Sonraki en popüler teori geliştirme hastalığı.

Bağışıklık

Bu en önemli ve en güvenilir bir nedeni hastalık. Bağışıklık, doğal koruma, insan, yetenekli ile başa çıkmak için birçok hastalık. Bazen çeşitli faktörlerin etkisi altında bağışıklık verir bazı arızaları. Temsilcileri, bu teoriye inanıyorum sedef hastalığı oluşur, bunun sonucu olarak, yanlış bir reaksiyon bağışıklık hücreleri dermis. Diğer bir deyişle, bağışıklık hücreleri saldıran başlar cilt hücrelerinin algılama onları saldırganlara. Bu nedenle, şiddetli kaşıntı, kızarıklık ve inflamatuar bir süreç.

Genetik

Başka bir bakış açısı, genetik teorisi. Onun savunucuları inanıyorum, sedef hastalığı kalıtsaldır. Göre, tıbbi istatistik, en fazla %50'si, tüm hastaların болеющим patoloji, hastalık, acı bir anne. Ayrıca, eğer anne ya da baba acı hastalık riskini sedef çocuğun yükselir, %25 ise aynı hastalığı muzdarip, her iki ebeveynin de risk artar %50'den fazla.

Psoriaz-ı-nasledstvennost

Endokrin

Hormonal arka plan, vücudun çok önemli bir rol oynar. Endokrin sistem, oluşan bu organ, tiroid, pankreas ve hipofiz bezi tamamen sorumlu hormon dengesi. Hastalık ve arızaları, bu organların neden olabilir hormonal dengesizlik, ne göre, destekçileri endokrin teorisi ve gelişmesine yol açar sağlıksız hücre bölünmesi dermis.

Ayrıca bir dengesizlik olabilir sık sık ortaya bir cinsel olgunlaşma, adet döngüsü ve menopoz hem de tedavisinde hormonal yollarla ve etkisi altında diğer bazı nedenleri vardır.

Unutmamak gerekir koşullarında modern araştırma ve kanıtlanmış bir etkisi hormonların oluşumu, sedef hastalığı, bu nedenle, bu bir teori ve hala sadece bir varsayım.

Нейрогенная

Bir genç teorileri, temsilcileri, hangi inanıyorum ortaya çıkması, bir hastalık belirtisi ortaya çıkabilir arka plan üzerinde güçlü bir stres ve psikosomatik bozukluklar. Teori de kanıtlanmış değildir, onun destekçileri çalışma yürütüyor ve bu güne kadar.

Hastalığın oluşumu нейрогенная teorisi açıklar gelişimi vasculomotor nevroz duvarlarında ve kas damarları. Bu işlem yapabiliyor neden daralması, damar duvarları ile sonuçlanan, önemli ölçüde azalır, kan dolaşımı.

Teori de kanıtlanmış değildir, ancak çok sayıda çalışmalar aslında çoğu hastada gözlendi sedef kötüleşme veya fırladı sonra ilk kez güçlü duygusal yükleri ve deneyimleri.

Viral

Bu fazlalaştı, bu ziyaretçiler arasında iletişim virüsler ve sedef hastalığı tespit edilmiştir. Onaylar gibi bir şey geçirildikten sonra, bazı hastalıklar nedeniyle etkisi çeşitli virüs, sedef hastalığı olabilir yükselmek. Uzmanlar bağlamak değil, viral kökenli patolojileri, daha ziyade ortaya çıkması ile hastalığın bir arka plan üzerinde güçlü komplikasyonlar bağışıklık.

Virusy-ı-psoriaz

Memurları değişim

Hemen hemen tüm hastalarda sedef hastalığı ile bilim adamları ortaya çıkardı, aşağıdaki sapma:

 • Genel vücut sıcaklığı hastalarda patoloji biraz daha düşük, daha sağlıklı bireylerde. Bu da gösteriyor yavaş bir değişim sürecinde.
 • Bir başka faktör, birleştirici tüm hastalarda, artmış kan kolesterol düzeyleri. Bilindiği gibi, varlığı, kan kolesterol büyük miktarda yeteneğine sahiptir düzeyini azaltmak için lipid metabolizması. Tam da bu sebep olabilir ortaya çıkması, insan derisi üzerinde belirli hastalıkları kabukları dermis.
 • Başka bir birleştirici faktör önemli bir azalma tüm hastalarda vitaminler vücutta. Hastaların çoğu deneyimli yetersizliği b vitaminleri, ancak, ilginç bir şekilde, katmanlar halinde dermis c vitamini katıldı bile uygulanması.

Bu gelişimini tetikleyebilir hastalığı

Sedef hastalığı ve tedavisi çok karmaşık bir süreçtir, genellikle karmaşık birçok faktör. Bu iç ve dış etkiler, yetenekli kışkırtmak genel patoloji ya da onun asli ortaya çıkması. Yani, faktörler, yetenekli bir hastalık sonucu bağlıyor:

 • Psikosomatik bozukluklar. Her gün birçok kişi deneyim bir dizi stres ve duygusal stres. Bu bir sorun olabilir, iş yerinde kavga ile akraba insanlar, sevdiklerinin kaybı ve daha fazlası. Bir soruyu yanıtlarken, nasıl mücadele sedef hastalığı, doktorlar tek bir ses tekrar – kaçının stres ve sinir deneyimler.
 • Başka bir nedeni bir hastalık olduğunu geçilerek hasta bulaşıcı hastalıkların yanı sıra kronik iltihabi süreçler sonucunda, çalışan hastalık. Ayrıca itme patolojik süreçlere cilt uygulaması olabilir bazı ilaçların.
 • Genellikle ilk döküntüleri, hem de nüks nedeniyle görünür mekanik hasar, derinin. Hatta normal aşınma veya çizik gerektirecektir ciddi cilt sorunları.
 • İhlali hormonal arka plan – bir başka ciddi bir neden provoke eden bir hastalık.
 • Tedavi sedef imkansız vermeden zararlı alışkanlıkları. Sigara ve alkol neden mümkün döküntüleri.
 • Tedavi sedef yardımcı olabilir ve diyet ile bilgiler değildir ürünler alerjenler yanı sıra gıda içeren bir çok sayıda yağ ve karbonhidrat.
Stress-mozhet-vyzvat-psoriaz

Tedavi sedef, öncelikle özel durum faktörleri, yetenekli keskinleştirmek bir hastalıktır. Değilse nedenini ortadan kaldırmak, sedef iyileşmek için neredeyse imkansız.

Temel türleri ve sedef hastalığı belirtileri

Sedef hastalığı belirtileri çok çeşitli olabilir. Onun belirtileri türüne bağlıdır hastalığı. Form, sedef hastalığı tıbbi uygulamada ayrılır türleri.

Sedef hastalığı kafa derisi

Bu en yaygın türlerinden biri. Birçok hasta ile karşı karşıya, bu bir sorun ve biliyorum ne kadar kötü bir şeydir bu patoloji. Kurutmalı mı sedef kafa? Kesinlikle hayır, onun diğer türlü. Kendini gösteren hastalık her hastada farklı. Bu olabilir küçük döküntüleri alanında saç çizgisi eşlik pullanma ve kepek ve tezahür hastalığı büyük plaklar ile kaba sürme ve önemli bir kızarıklık.

Sedef hastalığı tedavi bu tür için gereklidir, kesinlikle istenmeyen bir izin, hastalık şansa.

Lechim-psoriaz-na-golove

Tırnak sedef

İle karşı karşıya verilere bakan bir hastalık, hastaların endişe, merak, tedavi edilir mi, sedef hastalığı, tırnak. Sonuçta, patoloji değil, sadece önemli ölçüde estetik görünümü bozan kesici ve yol güçlü onların bozulma, kalkmasına ve hatta tamamen kaybı. Gelişen bu tür hastalık, en sık arka planda diğer türlü hastalık ve gerektiren kapsamlı ve doğru tedavi.

Mücadele sedef hastalığı tırnak genellikle yatıyor entegre bir yaklaşım ve oldukça uzun süreli tedavisinde. Hasta sabır olumlu sonuçlar elde etmek için.

Sedef hastalığı el

Eller yani avuç oldukça eğilimli çeşitli mekanik hasar ve sürtünme. Genellikle bu tür hastalık olarak ortaya çıkar ve erkeklerde, hem de kadınlarda. Başlıca belirtileri, sedef hastalığı, elinde olan nasırlı eğitim pullanma, kaşıntı ve kızarıklık. Ağırlaştırılmış hastalığı sık yaralanmalar deri, avuç içi, çok hareketli.

Sedef hastalığı yüzünde

Görünüm döküntüleri yüz, çok hoş, çünkü bu alan sürekli göz önünde. Hastalar şaşkın, sedef hastalığı yenmek için nasıl bir yüz. Çünkü çirkin plaklar sadece teslim güçlü bir rahatsızlık fiziksel bir düzeyde, ancak anlamlı bir bozulma, duygusal bir durum. Hastalık, bu tür üzerinde herhangi bir alanda yüz: yanaklar, burun, dudak, alın ve çene. Tedavi flake mahrum yüz (yani sık sık sedef hastalığı) karmaşık bir süreçtir.

Sedef ayak

Akar çok benzer bir hastalık elinde. Bu form, çarpıcı iç uyluk, diz eklemleri, daha az ayak. Karakteristik belirtileri şunlardır: kaşıntı, pullanma ve inflamatuar bir süreç.

Sedef hastalığı dirsek

Sık rastlanan bir tür patoloji görülür ve pek çok hastada farklı yaş grupları. Çarpıcı bir dış yüzey arşın. Dışarıdan hastalık benzer bir görünüm, ciltte beyaz veya gri film olarak sözde kabuk. Ulnar sedef hastalığı tedavi edilebilir değil, çok zor ve genellikle vardır olumlu tahminler hastalar için.

Sedef kaba

En kolay şekli, hastalığın seyri. Bu durumda, hastanın cilt görünür tek plak, ayı değil, büyük bir rahatsızlık hasta için. Kaba sedef hastalığı tedavi edilebilir araçlarını kullanarak yerel uygulama ve uyum için basit önleyici tedbirler.

Seboreik

Çok benzer dermatit. Bu tür ile karakterizedir, kızarıklık ve pullanma cilt. Yaygın kafa derisi ve kulak çınlaması.

Guttat

Sık sık gelişen geçirildikten sonra viral ve bulaşıcı hastalıklar. Dışarıdan benzer küçük kırmızı lekeler çerçeveli beyaz bir sınır. Sık sık peeling eksik aslında. Hastalık vücudun tüm parçaları, aşınma olabilir, münferit bir hava, döküntü veya çok sayıda.

Sedef hastalığı tedavi yöntemleri

Hastaların çoğu karşı karşıya, bu bir hastalık değil, bir ipucu var gibi sedef kurtulmak. Ayrıca, insanlar sadece bilmiyorum tedavi ya da değil, bu patoloji. Makalede daha sonra çözmek için çalışacağız nelerdir tedavi yolları hastalıklar ve özellikleri nelerdir sedef hastalığı tedavisi.

Başlamadan önce tedavi her hasta için hatırlamak gerekir, sedef hastalığı, tedavi edilemez. Tedavi her zaman yönlendirilir sadece sorun belirtileri, bağışıklığı güçlendirme, hem de remisyon başarı.

Tedavi yolları sedef hastalığı oldukça çeşitlidir ve şunlardır kullanmak için aşağıdaki yöntemleri:

 • İlaç ile tedavi edilir.
 • Fizyoterapi tedavisi.
 • Sıradışı bir alternatif tedavi.
 • Uygulama yöntemleri, geleneksel tıp.
25.07.2018