Gelişim aşamaları hastalığı

Bugüne kadar, uzmanlar gibi özellikler tam dört aşamada sedef hastalığı, her biri kendine has bazı özellikleri vardır. Onların hızlı gelişimine doğrudan bağlıdır bir ölçüde, vücut direnci, maruz kalma süresine tahrik faktörü, genel sağlık durumu ve hastanın vb Genel olarak vurgulamak ve bu gelişim aşamaları sedef:
 1. İlk olarak da adlandırılan erken.
 2. İlerici , temsil eden bir akut hastalık sırasında.
 3. Kararlı durum sırasında hangi hastalık yayılır ve ilerler.
 4. retrogressive ile karakterize olup genellikle iyileşme ve hastanın kaybolması, bazı veya tüm belirtiler.
Böylece, sonucuna varabiliriz hakkında, sedef hastalığı tamamen farklı birbirinden aşamasında, ima ihtiyaç, endüstriyel anlaşmazlık, sistem belirlemek ve seçimi, uygun bir tedavi yöntemi.

İlk aşamada sedef

İlk aşamada sedef
Gelişiminin ilk aşamasında sedef görünen belirtiler getirmek değil, hasta bir kişi, önemli bir rahatsızlık. Bu aşamada, belki de hızla yayılması deri lezyonları önemli deri bölgeleri. Bir sorun gibi görünüyor çoğul papül formasyonu olan yuvarlak bir şekil ile net sınırlar. İlk aşamada, sedef hastalığı belirli bir özelliği, hastalığın ortaya çıkmasıdır gümüş-beyaz pul. Onlar hemen hemen hiç bağlı ramus cutaneus örtüsü, bu nedenle herhangi bir mekanik etkileri ile çok daha kolay отслаиваются ve elenir.
papüller sedef hastalığı oluşmuş ciltte başlar birleşerek daha büyük bir leke. Bu, sırayla, daha belirgin hale gelir, çevredeki insanlara. Bundan sonra başlayan aktif bir süreç hastalığın ilerlemesi, bir ima, onun için bir geçiş, bir sonraki gelişim aşaması.

Tanımak için sedef erken

Erken aşama, gelişme, sedef hastalığı, bu dönemde son derece önemli bir değişiklik fark dış kapak. Eğer bunu yapmak, bundan sonra yapılması girişimleri, hastalığı tedavi etmek büyük bir şans var hızlı tutuşabilme -- remisyon. Tanımak için sedef erken aşamalarında kullanarak aşağıdaki belirtileri:
 1. Görünüm olgusunun stearin noktalar. Egzersiz sırasında kazıma üst tabakasının cilt pul kolaylıkla eriyip açığa bir yüzey oldukça benzer onun görünümünü damla stearin.
 2. Olgusunun ortaya çıkması termal film. Eğer tamamen kaldırmak için pul ve stearin spot ulaşabilirsiniz pürüzsüz bir yüzey benzer bir film.
 3. Tezahürü “olgusunun kan oranı”. Bozuksa film başlıyor, bir hareket, bir damla kan. Bunun nedeni, yakın cilt yüzeyinde çok sayıda kılcal oldukça zayıf duvarlı.
Tanımak için sedef erken
Önlemek için daha da geliştirilmesi sonra sedef erken, onun ortaya çıkması, değer, zamanında fark hastalık belirtileri ve tedaviyi başlatmak, cum stetissent.

Tedavi hastalığın başlangıç aşamasında

Eğer başlamak tedavisi sedef erken, büyük bir olasılık önlemek için ağır bir hastalığın etkileri ve geçiş için kronik bir süreçtir. En etkili, popüler ve oldukça iyi bilinen ilaçlar kullanıyorsanız, bir kez görünür deri lezyonları, salicylic merhem. O ortadan kaldırmak için yardımcı olur inflamatuar bir süreç ve kaldırmak için kepek tabakası. İçin bir anti-kaşıntı kullanmaya değer naphthalene merhem. Bazı durumlarda, doktorlar hormonal ilaçlar reçete. Onların avantajı, onlar hızlı bir şekilde etkileyen bir hastalıktır. Dezavantajları arasında bu tür ilaçların vurgulamak ve yetersizlik onların uzun süreli kullanım nedeniyle ortaya alışma. Genel olarak tedavi erken aşamada sedef aşağıdaki parçalardan oluşmaktadır:Tedavi hastalığın başlangıç aşamasında
 1. Feragat, herhangi bir zararlı alışkanlıkları.
 2. Uyum kuralları diyet.
 3. Topikal ilaçlar dayalı bir vitamin.
 4. Kullanımı, sistem araçları, bir büyük ölçekli deri lezyonları cilt.
 5. Etkisi cilt kullanarak ultraviyole ışık.
 6. Kullanımı bazı yatıştırıcı ilaçlar.
Eğer sedef hastalığı tedavi erken bir aşamada, ilerici bir sahne ortaya çıkar.

İlerici sahne sedef

Fotoğraf kaba sedef çalışan bir sahne
İlerleyici sedef hastalığı temsil eder, ikinci bir hastalığın alevlenmesi.Semptom kompleksi oluşur dilleri hastalığı belirtileri:
 1. Görünüm yeni cilt lezyonları şeklinde papüller flexura yüzeyler ekstremite. Sonra bu hastalık yayılır, gövde, kafa, vb
 2. Birleştirme papüller tek bir eğitim, farklı gümüş renk zemin üzerine kırmızı deri.
 3. Yüzeyinde ortaya sürekli eğitim squamea convolvens pul.
 4. Devam inflamatuar süreci, выражающегося olarak hyperemic kenarları etkilenen.
Bu aşamada hastalık oluşur bir fenomen Kebnera. Bir hasar sağlıklı deri bölgelerinde ve dönüşüm onları yeni psoriatic plak.

Tedavi lokal ileri evre sedef

İlerleyici ağır sedef hastalığı tedavi maliyeti ile bakım ve bakım. Yönlendirmek için bir süreç gerekir deneyimli bir dermatolog.Olmadan sistemik terapi bu gibi durumlarda, mümkün değildir. Hastalar en sık atanır intravenöz tutulması böyle bir ilaç olarak sodyum thiosulfate (30 %). Ayrıca tavsiye gemodez yürütülen yoluyla gecelik ve enjeksiyon intramüsküler her gün glukonat, sodyum, doz eşit 10 mm. Nedeniyle, ilerleyen aşamada sedef en hızlı, vücutta biriken çeşitli toksinler, onların başlangıç değer çıktı yardımıyla sorbentler. Arka planda, bu tür ilaçlar da kullanılır çeşitli yerel ilaçlar, merhemler ve kremler.
Yedeklemek tedavi hastalıkların çeşitli fizyoterapi uygulamaları ve enstrümantal yöntemleri.

Sabit sahne sedef

Eğer zamanında ve en doğru tedavi sedef, onu şiddetli bir formu geri çekilme olacak. Onun yerini gelecek sabit sahne, farklı kademeli bir iyileşme hasta veya kesilmesi hastalığının ilerlemesini. Bu aşamada hastalık ile karakterize aşağıdaki belirtileri:
 1. Hasta tamamen durur süreci ortaya yeni lezyonlar.
 2. Mevcut plaklar durur onun yayılması.
 3. Belirti Kebnera kaybolur.
 4. Kaşıntı ve rahatsızlık gidiyor.
 5. İnflamatuar bir süreç azalır kanıtladığı bebek kızarıklık kenarları oluşumları.
 6. Peeling plaklar düzgün ve sakin.
Sabit sahne olduğunu göstermektedir sedef hastalığı geçer ve tedavi etkilidir.

Tedavi aşamasında sabit sedef

İlerici sahne sedef Aşamasında sabit akım sedef doktorlar sık sık tavsiye kullanmak için yerel tıbbi ilaçlar ve etkileri enstrümantal yöntemleri. Çoğu durumda, ilaçlar tabanlı katran, gıda işleme, petrol. Sistemik tedavi uygulanan sadece zaman deri lezyonları hala oldukça önemli. Bu, unutulmaz bir konaklama zemin üzerine etkisi vücut PUVA ultraviyole radyasyon ve radyasyon. Eğer bir hastalık değil, bir tepki bu, doktorlar reçete sitostatiklerin, ilgili sınıf антиметаболитов. Nadir durumlarda, bu aşamada şiddetli hastalık için reçete иммуносупрессоры. Her şeyden önce bu durum Siklosporin A. Eğer kızarıklık geçer, uzmanlar tavsiye Eritromisin. Diyet Diyet sedef biridir parçaları tam ve kapsamlı bir tedavi bu hastalık. Bu hastalıkta kullanılması tavsiye edilmez, aşağıdaki gıdalar:
 1. Bazı türler baharat. Her şeyden önce bunun nedeni, yüksek bir konsantrasyon ile, onlara çeşitli yağlar.
 2. Fındık. Her şeyden önce sınırlamalısınız kullanımı, fındık, fıstık ve ceviz. Onlar arasında kabul edilir en popüler alerjenler.
 3. Keskin, tütsülenmiş ve tuzlu gıdalar. Böyle bir gıda neden olur, sindirim sisteminde başlar, kötü emilir besin.
 4. Narenciye meyve. Her şeyden önce yasak gelince kabuğu bir meyve olduğu için,zehirli hasta kişi için. Unutulmamalıdır ki, onu rafine edilmemiş olarak kullanmak için pişirme suları, bu nedenle onların da değmez tüketilmesi.
 5. Yağlı etler. Çünkü onlara yer arachidonic asit, yetenekli çalıştırmak inflamatuar süreci önerilmez.
 6. Alkollü içecekler. Bu durum, dahil olmak üzere, ve alkollü içecekler.
Genel olarak kilolu ihlaline yol açabilir metabolik süreçleri, sadece bileşik boyunca sedef. Bu nedenle ağırlığı vücudunun hasta insanlara gereken takip etmek ile özel dikkat.

Önleme

Olması nedeniyle doktorlar, bugüne kadar, farkında faktörler kışkırtmak sedef, oluşturdukları kurallara da önlenmesi mümkün olan gelişimini önlemek veya hastalığın ilerlemesini. O da şudur:
 1. Kaçınılması gereken herhangi bir hasar üst kapak. Bu durum yaralanma, çürük, çizik, güneş ve kimyasal yanık.
 2. Değer düzenli olarak cildinizi nemlendirmek için, özel bir güzellik demektir, eğer var onu aşırı kuruluk.
 3. Aşağıda kendi vücudu bulaşıcı hastalıklar ve enfeksiyon durumunda hemen başlamak uygun tedavi hastalık.
 4. Vazgeçmek gerekir olumsuz alışkanlıkları. Her şeyden önce bu durum kötüye alkollü içecekler ve sigara.
 5. Değer stres önlemek ve aynı zamanda önemli duygusal sarsıntı (negatif ve pozitif).
 6. İlaçlar sadece talimatlara uygun ve yön hekim.
24.07.2018