İlk aşamada, sedef hastalığı gibi bir hastalık gelişimini önlemek?

Nasıl başlar, sedef! Sedef hastalığı nasıl başlar Deri bulguları – sonuç patoloji ve ortak bozuklukları iç organları ve sistemleri, bu organlar, gastrointestinal sistem, böbrek, kalp damar ve kas-iskelet sistemleri. Olmasına rağmen, farklı şekil, sedef hastalığı, ilk sahne ve patogenez hastalığın ortak:
 1. Modifiye hücresel homeostasis.
 2. Derma – vasküler tabaka epidermis – hatta görünüşte sağlıklı bölgelerinde cilt altında inflamasyon. Bazı doktorlar düşünen inflamatuar reaksiyon dermis tetikleme mekanizması akut veya başlangıç aşamasında sedef.
 3. Bağışıklık bozuklukları.
 4. Güçlendirilmiş peroksit oksidasyonu lipid membranlar, hücre, ve bu süreç tedarikçisi büyük miktarda reaktif oksijen türleri. Eylem onun toksiktir ve antioksidan sistem, vücudun baş ile yüksek düzeyde serbest radikal. Bu yüzden en sık bağışıklık ve vücut direncini ne zaman enfeksiyonlar, stres sağlayan ilk belirtileri, sedef hastalığı belirtileri olan başlıyorlar ile deri lezyonları. İlk aşamada, sedef hastalığı, çocuklarda vakaların büyük çoğunluğunda nedeniyle bulaşıcı hastalıklar ve yetersiz çalışma antioksidan sistemleri bu koşullarda.
 5. Yetersiz ve kusurlu işleyen bir SİNDİRİM sistemi, özellikle karaciğer ve pankreas, neden olur denge bozukluğu lipoprotein, yüksek ve düşük yoğunluklu lehine son sayısında artış total kolesterol ve trigliserid.
Önemli! Obezite, damar sertliği ve şeker hastalığı neden olabilir, ilköğretim ve sedef hastalığı belirtileri tip 2 40 yaşın üzerindeki kişilerde,. Nedeniyle azalan kan dolaşımı çoklu doymamış yağ asitleri bu tür hastalarda oluşur istikrarsızlık DNA epidermis başlar ve aşırı hücre bölünmesi. Faktörler, provoke sedef Faktörler, provoke sedef Çok şey başlar, sedef? Hangi tetikleyici faktörler sonucu ortaya döküntü? Temel provokatörler hastalıklar: Cilt travma, hatta küçük sürtünme, maserasyon, çizik, enjeksiyon, yanıklara vb. neden ortaya çıkması, ilk belirtileri, ilk aşamada sedef.
 1. Gebelik, doğum.
 2. Hata beslenme.
 3. Diabetes mellitus ve hipotiroidi.
 4. Ağır enfeksiyon hastalıkları.
 5. Alkolizm.
 6. Soğutma veya перегревание.
 7. Alerjenler ve üretim faktörleri.
  Gibi görünüyor sedef hastalığı başlangıç aşamasında Klinik resim, ilk aşamada, sedef hastalığı oluşturan karmaşık bir değişiklik epidermis ve dermis: cumulus nötrofil cilt yol açar iltihap artışı damar geçirgenliğini dermıs eşliğinde ödem ve экссудацией ve degranulation kutanöz bazofil ile çok sayıda serbest histamin sağlar yoğun kaşıntı. Desteklenen dermal belirtileri uncoordinated iş iç organları ve sistemleri. Cilt üzerinde oluşmuş bir kusur stratum korneum şeklinde döküntü ve plaklar görünümünü şekline bağlıdır ve hastalığın türüne, yaşına ve bireysel özellikleri vardır. İlk belirtileri, sedef hastalığı farklıdır genel özellikleri:
 1. Yerelleştirme plak alan dış kısmında diz boyu, dış dirsek, kulak, baş, bel, kalça.
 2. Kaşıntı: az, o zaman kaba bir biçimde, максимален , sedef kafa derisi.
 3. Genel varsa, tetikleyici faktörler.
Hasta ilgi, kaşınıyor mu sedef hastalığı başlangıç aşamasında? Bu sorunun cevabı pozitif. Önemlidir. Her aşamada sedef kaşıntı tarafından eşlik ediyor, değişen derecelerde, yoğunluk. Gibi görünüyor sedef hastalığı başlangıç aşamasında Form sedef ve ilk belirtileri Genellikle ilk belirtileri olarak kabul edilir sıradan döküntüleri. Bu lezyonlar küçük çapı 0,5-2 cm, yerelleştirme, tipik, bu hastalık, mide ve diğer yerlerde döküntü nadiren görünür. Yüzeyi yuvarlak odaklar notları, pul pul rengi pul beyaz veya gümüş. Bu araziler ya da sözde papüller var net sınırlar, deri, çevrelerindeki değil, değiştirildi. Yaz şekli de tek en sık görülen biçimlerinden için ilk sedef hastalığı belirtileri. Kafa derisi, cilt bölgeleri boyun, üst sırt döküntüler küçük, soluk pembe taban. Patchy sedef hastalığı oluşur birleştirdiğinizde, döküntü sıradan bir tip. Belirtiler ile karakterizedir oluşumu büyük, çapı 20-25 cm odakları, temeli, onların parlak kırmızı. Önemlidir. İlk aşamada, sedef hastalığı, karın tecelli varlığı plaklar büyük çaplı. Plaket lokalize sırt alt kısmı, uyluk, kalça. Ama ilk hastalık belirtileri bu şekilde nadirdir. Eksüdatif formu İlk sedef böyle bir form, nadir görülen bir durumdur ve en sık eksudatif tip bir sonucudur, yanlış bir yaklaşım terapisi veya kendi kendine tedavi. Öğeleri izleri farklı çap – 2 ila 10 cm veya daha fazla. Karakteristik belirtiler katılma sekonder enfeksiyon – corky hale sarı, sıcaklığı yükselir, belirtileri zehirlenme kurar. Ağır form – pustular, arthropathic, erythroderma – nadir bir nedenidir belirtileri başlangıç aşamasında. Arka planda genellikle belirgin bir azalma bağışıklık, iç hastalıkları, hayret edebilir tüm deri kapağı, eklem. Başlangıç formu sedef hastalığı olarak erythroderma, arthropathy karakterize tip 1 ile ilişkili bir sistem doku HLA – böyle bir ilk neden olur, sakatlık. Hastalarda kan ağır keşfedeceksiniz çok sayıda dolaşan immün kompleksler «antijen-antikor» (MSK) büyük ölçüde etkiler eklem. Bunun dışında, MSK yol endojen zehirlenme. Tanımak için bir başlangıç sedef hastalığı çocuklarda Tanımak için bir başlangıç sedef hastalığı çocuklarda Arasında cilt hastalıkları bebeklerde en sık kayıt atopik dermatit olan ve дифференцируют sedef. Varsa, bu hastalığın hem anne, bebek devralan 70-80% durumlarda, eğer hasta bir ebeveyn – 40%. Gibi görünüyor ilk aşaması sedef çocuk? Bu konuda tüm anne-babalar, çocukları var, çeşitli deri döküntüleri. Ayırt etmek için bu hastalık, doktorların bir dizi testler:
 1. Eğer geçirmek radi lekeleri, peeling artacaktır.
 2. Eğer tamamen kaldırmak için ocağın pul ile başlar parlamasına ince ince film.
 3. Bu durumda kasıtlı kaldırma film hareket damlacık kan.
Tipik bir lokalizasyonu, döküntü çocuklar için bazen tipik değildir. Genç çocuk, daha tipichnye noktaları döküntüleri: cepler görünür, kalça, sırt, karın ağrısı, sadece baş, dirsek ve diz. Yaş ilk kez farklıdır. Alerji varsa, patoloji SİNDİRİM sistemi, kronik ve akut enfeksiyon hastalıkları, sedef hastalığı, çocuklarda görünür bir yıl. Sayısı odakları da bağlıdır eşlik eden patoloji çocuk. Bu belki tek bir döküntü ense veya generativus döküntü. Çünkü tanımak için sedef hastalığı başlangıç aşamasında çocuğun zor olabilir, bebek dermatologlar harcamak Urna probat, immunogram ve detaylı bir çalışma çalışma organları ve sistemleri. Tedavi yöntemleri başlangıç aşamasında Dermatologlar tarafından yönlendirilen belirli metotları, eğer hastanın başladı sedef: ilk sahne – tedavi Detoxicación araçları, merhem ile keratoplastic eylem içermeyen, hormon, retinoid, sakinleştirici ve psikotrop maddeler, antihistaminikler; nüks ve akut – tedavi tamamlanmaktadır yerel ve genel kortikosteroidler, monoklonal antikorlar, sitostatiklerin ve immunodepressantami. Tıbbi ilaçlar Tedavi ilkeleri ilk aşamada özetlenebilir reçete ilaç genel ve yerel uygulamalar, hormonal ve non-hormonal bir karakter. Detoksifikasyon tedavi için zorunlu yetişkin ve çocuklarda. Parenteral kullanılan, magnezyum sülfat, tuz çözeltileri , glikoz. İçeri kullanan glukonat kalsiyum şelatörlerin, aktif karbon, gümüş karbon, Lignin. Anti-inflamatuar non-hormonal ilaçlar reçete edilir ilk belirtileri erythroderma, eksudatif form ve arthropathy. Tedavisinde hormonal ilaçlar yapılır, eğer hasta giriş yaptı ağır sedef hastalığı. Topikal tedavi kullanımı anlamına gelir salisilik merhem, ichthyol merhem, ilaçlar dayalı naphthalan petrol, katran. Ödem kaşıntı doktorlar reçete antihistaminik ilaçlar. Bu yatıştırıcı ve psikotrop ilaç dairesi bağlıyor bitkisel sakinleştirici ücretleri, antidepresanlar. Mutlaka sanifying kronik enfeksiyon, yapılan düzeltme çalışmaları, karaciğer, pankreas Kozmetik Düzenli kozmetik kullanımı için gerekli danışmak için bir dermatolog. Birçok şampuan, krem, günlük kullanım için hastalığın kötüleşmesine neden olabilir. Böylece cilt hastalarda kuruluk ile karakterizedir, onun için dikkatli nemlendirici bakım. Kullanmak için tavsiye edilir
 • malagmata subiciam
 • tedavi kozmetik
 • Şampuanlar seçilmelidir minimum raf ömrü, kokusuz, yapay boyalar ve sülfatlar.
Yüksek verimliliğe sahip bir krem ile vitamin D, katran, retinoid. Çocuklarda kullanabilirsiniz mare Lycium yağı. El yıkama yapılmalıdır özel tıbbi bir yöntemle sabun içermeyen Fizyoterapi tedavisi, ozon terapi ve hirudotherapy Fizyoterapi tedavisinde ilk aşamada ayrılan özel bir yer. Uygun kombinasyonu fizik tedavi yöntemleri, lokal tedavi elde etmek için, uzun süreli remisyon ve «tutma» hastalığın hafif formunda. Geleneksel olarak, aşağıdaki yordamları kullanın:
 • Ultraviyole radyasyon olarak PUVA tedavisi, кварцевания,
 • yerel ve genel maruz kalma, uzun ve orta dalgalar.
 • Darsonvalization– tedavi terapi supersonic frekans. Ultrasonik yerel tedavi.
 • Ham parafin ve parafin.
 • peloidotherapy.
 • Kırmızı ve kızılötesi radyasyon.
 • electrosleep.
 • Magnetoterapi.
 • inductothermy alan adrenal.
 • Balneoterapi.
 • İntravenöz lazer kan ışınlama.
 • nitri, nişasta, süt, tuz, turba, сероводородные, radon hamamları.
Son yıllarda önemli miktarda araştırma adamıştır ozon terapi . Yöntem yeni ve gömülü uygulama, son birkaç yıl içinde. Kutlanan belirgin etkisi bu aşamada sedef. Ozon tedavisinde etkisi aşağıdaki eylem psoriatic cepler:
 • Mikro geliştirir. emendat kan reolojisi.
 • Uyarır, antioksidan sistem.
Uygulama girudoterapii geçerlidir psoriatic vakalarda eklem. Alan eklem uygulanan 5-7 sülükler, uzun bir hasret. Yöntemin özü şudur ki, sülük gibi özellikler maddeler, emilebilen inflamatuar lezyonlar ve kan inceltici. Gerçekleştirmek 10-15 prosedürleri, sonra hasta kutluyoruz ağrı hafifletilmesi ve geliştirmek, eklem hareketliliğini. Halk yemek tarifleri ilk aşamada sedef Halk yemek tarifleri ilk aşamada sedef Halk arasında yemek tarifleri, geleneksel olarak kullanılan yöntemler, temel kullanımı betula katran, meşe kabuğu, dulavratotu. Huş tar uygulamak için gerekli sıvı. Onun uygulanır plak ince bir tabaka halinde günde bir kez. Takip kurumaya bırakın. İleri onu rahatlatmak için losyon bir dizi tıbbi, kozmetik veya çocuk krem.
24.07.2018