Sedef hastalığı: nedenleri, tanı yöntemleri ve tedavi

Bir deri hastalığı — her zaman ciddi, çünkü etkileri cilt hastalığı olabilir, en ne var tahmin edilemez. Böyle bir hastalığı, sedef hastalığı. Bu terim denir kronik hastalık, cilt ve tırnak, ve daha yeni ve ileri evrelerde — eklem ve karaciğer yetmezliği, hatta. Bazen bulunabilir sedef kafasına. Başka bir şekilde, bu hastalık denir pullu mahrum.

sedef hastalığı tedavisi

İlk belirtileri, sedef hastalığı, cilt soyma, ortaya çıkması hem de lapa lapa döküntü dirsek, diz ve çivi. Ama hakkında konuşmaya başlamadan önce, belirtileri hastalıklar, öğrenelim nedenleri, sedef hastalığı, yanı sıra olası korunma yöntemleri.

Nedenleri

Nedenleri sedef hastalığı olabilir bir çok faktör vardır.

Düşünün ana:

 • Metabolik bozukluklar, kötü ve düşük kaliteli gıda, beslenme bozukluğu. Sık sık takip böyle bir neden sedef hastalığı var kız bağımlısı için diyet ve yeni moda modları güç. Neyse, vücuda almak gerekir normal miktarda vitamin ve mineral maddeler. İnsanlar vardır, vücudun hangi belirli bir vitamin değil sadece algılar da onlara, herkesten, bilindiği gibi yansıyan bir cilt.
 • Aşırı alkol, ilaç ve yağlı, çok doyurucu bir yemek. Böyle bir durumda biz doldurmak vücut yağ, ve her zaman doğru. İlaçlar, hatta böyle zararsız, vitaminler gibi, sadece belli bir grup bu vitamin, bazen birkaç grup. Ama tüm diyet yönetmek asla değiştirmek gibi hap. Hatta eğer sizin vücut içine alacak çok büyük miktarda tüm vitamin ' de, o üzülecek bu sinyal daha aktif bir büyüme ve gelişme. Çok hızlı bir şekilde büyümeye başlar yeni hücreler, bu süreci sedef söz konusu.
 • Ne zaman kırık bir iştir gastrointestinal-mide hastalıkları — basitçe söylemek gerekirse, sindirim sistemi ile ilgili sorunlar. Genellikle, bu davranış, nedeniyle yetersiz beslenme. Yani, o midenin haline önemli ölçüde daha ince bir tane. Bu nedenle toksik maddeler vücuda gıda, tam bunu geride bıraktım mide suyu — onlar ötesine gastrointestinal-mide hastalıkları. Bu nedenle, toksinlerin kan, teslim eder, karaciğer ve böbrek, ve tam olarak ne olduğu ortaya çıkıyor en büyük olumsuz etkisi. Bu hizmet nedeni sedef hastalığı ve nedeni exacerbating bu hastalık.
 • Demek ki, sürekli stres, sinir sistemi hasta bir şey. Belki de öyle. Bu sedef de geçerlidir, en doğrudan bir şekilde. Uzun süreli gerilim sinirler, uzun süreli depresyon — tüm bu etkiler ve cildinizi de. Ortaya farklı bir tür biyokimyasal reaksiyonlar, sonuçları olduğu gibi bir kez sedef, çünkü bağışıklık sistemini zayıflatır ve giderek aciz korunması vücudun girmesini zararlı maddeler.
 • Bir dizi başka hastalık için neden ciddi bir azalma bağışıklık. Böyle bunlar arasında sinüzit, otitis media ve diğerleri. Yani özü şudur ki, bu hastalıkları yavaş yavaş emmek canlılık adam için vücudun yeteneğini işlemek için toksinler olur önemsiz küçük. Eğer kişi, zaten hasta sedef hastalığı, bulantı, ve hala böyle bir hastalık, o eşlik edecek insanlara gelişmesine sedef ve geçişler daha sonraki bir aşamada. Bu nedenle tedavi egzersiz yapmaya gerek derhal. Neden sedef hastalığı da bulaşıcı hastalıklar, gelişme olur streptokok.

Oldukça sık sedef oluşur bu ergenlik ne zaman çocuklar izliyor çok iyi bir beslenme ve yemek-the-go.

sedef hastalığı nedenleri

Bu şekilde adlandırılan sağlık ve bağışıklık sisteminin durumu.

Tanı yöntemleri sedef hastalığı

Bugüne kadar sedef hastalığı oldukça yaygın bir sorun, bu nedenle, tedavi yöntemleri, tanı yöntemleri çok ilerledi. Profesyonel belirlemek için bir dermatolog sedef çok kolay: gizlenen bu hastalık hemen hemen mümkün değil. Zor ve ayırt kronik bir deri hastalığı banal dermatit veya egzama. Özgüllük var ilk teşhis sedef yok, ama tespit edilirse şüpheler muayenede, bir kişi atanır ve bir dizi test, geçmesi gerekiyor oluşumu için daha net bir fikir doktor hakkında aşamasında ihmal hastalıkları.

Üç aşamada sedef:

 1. İlerici — ta, hangi hastalık sürekli gelişir, yayılır cilt geniş alanlar. Özellikle bu hale gözle görülür bir çizik ve hasar deri — çevrelerindeki hemen oluşur ve alanı peeling, cilt dönüşür soyulan kabarık bir yüzey. Söylemek gerekir ki, tedavi sedef hastalığı bu aşamada imkansız, ama onu tedavi etmek ve korumak için güvenli bir durum, bir hastalık için gereklidir.
 2. Sabit — ciltte döküntü oldu ve mevcut alanları olan elenir, deri ve tekrar alınır pullu, ama hiçbir gelişme görüldü. Eğer hastalık ortaya çıktı, çok belirgin bir yerde, onu yalnız bırakın: daha o bir ilerleme olmaz. Ancak, bugüne kadar, orada yöntemler kullanarak hangi sedef kurtulmak, sabit bir sahne. Neyse, ama zaman zaman duruyor danışmak için bir dermatolog ile ilgili durumu, deri ve tırnaklar.
 3. Donmuş — fade-out hastalık müdahaleye gerek olmadan. Ne yazık ki, böyle bir durum olur seyrek, ama yine de. Böyle bir aşamada deri başlar yavaş ama emin adımlarla geri yükleme. Bu davranış nedeniyle, doğru bir beslenme rejimi ya da bilinmeyen ve yapmacıksız bugüne kadar nedeni vardır. Ama yine de unutmayalım bir dermatolog ziyaret edelim o sürekli analiz eder, böyle bir evre hastalık.

Başka bir yöntem sağlayan incelemek hastanın cildi daha fazla bilgi için, bir çit deri hücreleri kullanılarak özel bir spatula. Sonra hücreleri mikroskop altında incelendiğinde ve analiz uzmanları.

Bazen daha doğru veri ile ilgili durumuna sedef yapılmalıdır rutin olarak biyopsi.

tanı

Sonra doktor alacak en doğru bilgileri cilt durumu hasta görürse, ayrıntılı bir yapı ve her tabaka, her bir hücre.

Eğer sen are düşünmek hakkında nasıl belirleneceği sedef kendiniz, size değer bilmek için birkaç temel belirtileri. Bahsettiğimiz görünümü hakkında pulları dökülüyor; de belirtileri felaket hastalıkları için kötü ve uykulu hissediyorum tüm gün boyunca (özellikle paralel bir hasta herhangi bir kronik hastalık), baş dönmesi, bulanık cilt tüm vücut üzerinde genel olarak (yani, kuruluk, sinirlilik, duyarlılık). İlk belirtiler, lütfen bir dermatolog veya pratisyen hekim, boşuna kendi kendine ilaç.

Gelince nasıl sınıflandırılır çeşitli belirtileri, sedef hastalığı, sadece dikkatinizi sedef türleri:

 • psoriatik eritrodermia,
 • normal,
 • reaktif artrit,
 • püstüler,
 • eksüdatif.

Her biri atanır ayrı bir tedavi atamak sadece bir uzman olabilir.

Genetik doğa, sedef hastalığı

Şimdi çok ilgilendiren soru: geçirilen sedef hastalığı kalıtsal ve olasılığı nedir?

Evet, sedef hastalığı tamamen elde edilebilir genetik düzeyde. Ve ortaya bu hastalığın hemen değil, doğumda ve daha sonra. Bazı durumlarda, kişi tüm aile ağacı ve orada bulur, sedef hastalarının, ama gen bu hastalık olabilir oturup ınsan ırkının birkaç kuşak ve aniden ortaya birisi ile bir aile üyesi. Bu kanıtlanmıştır bu durumlar için, örneğin, aile içinde hasta bir çocuk, bir süre sonra hastalık görünür bir anne. Bu tesadüfe sadece hastalık uzun bir süre geçti nesilden nesile, şimdi açığa çıkıyor. Bu arada, bu gibi durumlarda, büyük olasılıkla olduğunu ve gelecek nesillere sedef gösterecektir.

Hastaların yarısından fazlası, multipl sedef, varsa cinsi yakınları, bir kez de acı bu hastalıktan. Herhangi bir durumda bize gereken özen sağlık ve önleme hakkında, sedef hastalığı, ve eğer öyleyse, ne oldu, adam zaten hasta — meli yapmak için izin değil, ilerlemesi hastalıkları ve dağıtım vücuda.

Tedaviler hakkında

Tedavi yöntemleri sedef hastalığı var. Bazı daha az yaygın, popülerlik, herhangi bir daha yüksek. Tedavi yolu seçilir analiz ettikten sonra, duruma göre, genel sağlık durumu, hastanın ve yine aşamasında ihmal hastalıkları.

Eğer bir gelişme, sedef hastalığı gibi başlar, onu tedavi için gerekli merhem ve jelleri.

Yani, hangi merhem tedavi sedef? Bazı yapmak için tavsiye edilir tentür ve merhem şahsen, ama daha iyi değil sağlığınızı riske. Çünkü keskinleştirmek sedef çok kolay: deri döneminde çatlaması hastalığı oldukça hassastır ve hemen algıladığı en ufak bir tahriş, artan tepki peeling.

Bir soru her zaman ortaya çıkar seçerken merhem: hormonları ile veya olmadan? Şimdi açıklayacağım, ne fark eder. Hormonal merhem vermek çok hızlı etkisi: kısa bir süre içinde kaybolur hastalığı belirtileri, daha iyi hissediyorum genel olarak. Ama doktor bir öneri böyle bir aracı bildirmek zorundadır hasta hakkında bu kombine etkileri merhem içerebilir bağımlılık oluşur. Üstelik bu bağımlılık sadece bir süreç değildir, hangi vücut yanıt algıladıkları ilaç: bir süre sonra görünür olabilir ciddi sağlık bozuklukları. De bu konuda bilgi vardır deyim.

korunma

Hormonal ilaçlar genel olarak var oldukça, kontrendikasyonları ve yan etkileri değişen bozukluğu, hormon düzensizliği, vücutta biten ciddi değişikliklere dolaşım ve görünüm sorunları ile kalp-damar sistemi. Büyük talep, merhem israil yapımı, onlar ünlü, kalite ve verimlilik.

Hormonal olmayan ilaçlar biraz daha zayıf, ama yine de etkilidir.

Sedef hastalığı tedavi edilebilir ve ilaç olarak sınıflandırılır, aynı şekilde.

Daha tedavi sürecinde hassasiyetine bağlıdır hasta ya da ilaçlar.

Hangi araç size herhangi bir reçete, er ya da geç, vücut ona alışmış olacak, zorunda, ya da dozu artırmak ya da almak bir şey daha. En etkili bir araç olarak kabul edilir, içeri girilir kullanarak damlalık veya iğneledi, ama o atanır zaten çok ileri evrelerde gelişme.

Sedef kurtulmak imkansız, ama bu hastalık her zaman kontrol altında tutmaya ve ortadan kaldırmak için her yolu denemek belirtileri.

06.10.2018