Sedef: evde tedavi halk ilaçları

Bilindiği gibi, sedef hastalığı zor tedavi edilebilir, ancak onunla mümkündür başa çıkmak için denemek için evde. Hangi terapi yöntemleri için uygundur, yardımcı olup, halk yemek tarifleri?

sedef hastalığı tedavisi evde

Kuralları terapi

Nasıl tedavi sedef hastalığı evde sonsuza kadar? Ne yazık ki, temelli olarak kurtulmak imkansız bir hastalık olduğu gibi kronik bir karakter, ama, saygı, dilleri bir dizi kural, en kısa zamanda girmeniz hastalık durumu remisyon:

 1. Doğru yemek gerekir. Hiç bir tedavi vermek mümkün olacak uygun sonuç eğer hasta ürünleri kullanmak, kışkırtmak hastalık.
 2. Cilt bakımı. Epidermis, etkilenen bu hastalık, daha yumuşak bir bakım yasaklayan bir etkisi kaba havlu ve yıkama normal hijyen anlamına gelir.
 3. Korumak için dermal maruz kalma doğrudan ultraviyole ışınları, neden olabilir bu yana, güneş yanığı ve durumu kötüleştirebilir.
 4. Kaçınılması gereken stres gibi sinir durum riski artar akut hastalık.
 5. Elbise giymek için en iyisi doğal kumaşlar, iyi bir hava kaçağı. Gereken mümkün olduğunca sık değiştirmek çarşaf.
 6. Çalışma ile ev temizlik ürünleri, korumak için eline eldiven de dikkat çekmek için, ortadan kaldırmak için soluma kimyasal dumanlar.
 7. İzler daha sık nemlendirmek cilt kapakları tarafsız anlamına gelir.

Bu temel kurallar belirgin bir şekilde artırır, hastanın durumunu, riskini azaltmak, ilerlemesini patoloji. Ancak tüm bu adımlar yeterli değildir ortadan kaldırmak için deri döküntüleri ve elde etmek için güçlü dönem remisyon.

Araçları dış mekan uygulamaları için

En yaygın yöntem, sedef hastalığı tedavisi evde – bu kullanımı halk ilaçları. Bu yöntemler oldukça etkili ve gerektiren herhangi bir ciddi finansal maliyetler.

Banyo

Sedef hastalığı tedavisi evde anlaşılacağı alımı, şifalı banyolar, özellikle etkili olduğu bir hastalık, şehrin önemli bir meydanı cilt yüzeyi. Not edilebilir en sık kullanılan yemek tarifleri.

Soda

Başlangıçta, gerek su dökmek için rahat vücut sıcaklık, rüzgar hızı ve koy oraya tam bir paket kabartma tozu. Oturumu maliyeti konusunda fazla 30 dakika. İşlem yapmak gerekir, her gün banyodan sonra yağlama cilt kapakları zeytinyağı.

Kolalı

İlk hazırlamak gerekir, patates, ovuşturdu onun büyük rende. Yumrular çiğ yemiş olmalı. Elde edilen bulamaç dökün 1 litre su. Bir ton kadar pişirin, kaynama, daha sonra tahliye suyu ve bu suya ekleyin. İşlem süresi en fazla 15 dakika. Tekrar oturumu duruyor streç 14 gün ara ile bir gün.

İğne yapraklı

Hazırlanması için gerekli toplamak için 100 gr çam iğneleri ve dökmek için yarım litre kaynar su. Bırakın 60 dakika ekleyin ve gergin bir infüzyon su ile banyo. Benzer bir yordamı yürütmek için, her gün boyunca 20 gün. Aracı iyi ortadan kaldırır iltihabı ve dezenfekte üst tabaka dermis.

Terebentin

terebentin hamam

Karıştırmak için gerekli 0.75 g, salisilik asit buçuk litre sadece kaynamış su, buraya eklemek için 40 gr rendelenmiş nötr sabun ve 0.5 kg terebentin. Bir banyo eklemek gerekiyor 15 ila 50 ml indirim. Prosedür en fazla 20 dakika oturum sayısı – 20.

Dayalı chagi

Yapılması gereken bir infüzyon 200 gr kıyılmış huş ağacı mantar, defne ham bir buçuk litre sıcak su. Bırakın üç saat. Küvete eklenir zaten gergin infüzyon. Güvenli yapılmalıdır 20 dakika uzaklıktadır. Ders 5 seans.

Tuz

Daha iyi almak için tuz ile Ölü deniz, o eser elementler açısından zengindir için gerekli olan hasarlı cilt. Gerek sulandırmak için su yarım kilo madde ve bir banyo almak, kendinizi göğüs hizasına kadar. Yasa oturumu 20 dakikadan daha uzun. Ayrıca değer erişmek için, bu yöntem akut evre hastalık.

Kompres

Psoriasis tedavisi için de kullanabilirsiniz kompres çok kolay evde:

 1. Gazlı içecekler. Onların üretimi için gerekli mix sodyum karbonat kaynar su ile için kalın tutarlılık. Bu kitle üst üste lezyonlar ve rüzgar bez cilt, bu bir yerde iyi ısındı. Karışımı tutmak gerekir tam onun soğumasını bekleyin.
 2. Katran. Gerekli ısınmak için biraz huş ağacı veya ardıç tar. Bu kitle yağ psoriatik plaklar, beklemek tam soğuduktan karışımı. Sonra aracı gerekiyor silsin = sabun ile katran.
 3. Propolis. Karıştırmak için gerekli 1 parça propolis ve 10 adet vazelin. Karışımı gerekir ısınmak için rahat bir sıcaklık ve uygulamak hasarlı cilt sarılı, besin film. Bırakın 20 dakika. Terapi kursu, 60 ila 90 gün.
 4. Yağ. İyi ile başa çıkmak için uygun psoriasis derisi deri. Gerekli karışımı 15 ml keten tohumu ve dulavratotu yağı ekleyin, karışıma 5 ml
 5. Özü bitki. Bir sürü gerekli ısı, bir su banyosunda ve grev ayrılıktan. Baş şal film sarılmak ve sarın. Tutulmalıdır aracı en az iki saat, sonra yıkayın, tedavi edici şampuan. Müdahalede her gün için 3 gün.

Merhem

Halk arasında para size kolay huzurlu bir evde, vurgulayabilir, merhem sedef. Onlar farklı kompozisyonu ve önemli bir eylem. Etiket bazı popüler tarifler:

 1. Dayalı tar. Almak 20 ml huş ağacı katran ve bağlamak için, 10 ml zeytinyağı 10 ml. bal. Bu karışım gereklidir karıştırın 10 gr balmumu ve aynı miktarda kükürt. Kitle tüm gerekli ısı, sürekli karıştırarak bir kompozisyon. O doğrudan uygulanan psoriatik plaklar.
 2. Temelinde yumurta. Almak gerekir 2 yumurta evcil tavuk ve kırbaç ile birlikte ham bitkisel yağ. Daha sonra karışım dökün 1 ml sirke. Daha fazla araç için gerekli bir duş aldıktan sonra.
 3. Merhem propolis. Gerekli karışımı 200 gr kaliteli tereyağı 10 gr propolis. Bu karışım için gerekli ısı emaye tencere, sürekli karıştırarak. Isınma için gerekli karışım homojen hale gelinceye kadar. En iyi merhem ile başa çıkma bir hastalık ayaklarına.
 4. Bitkisel bazlı. Seramik ya da kil harç koymak gerekir 20 gr kırlangıç otu ve sarı kantaron ve dökün, birkaç damla bitkisel yağ. Kompozisyon ekleyin, 5 gram propolis. Tüm bu iyi eziyet bir bulamaç oluşturmak için, istediğiniz empoze lezyonlar çeyrek saat.
 5. Biri balık pulları. Yapmak için bir araç gerekir kuru balık ölçekler ve eziyet onun kahve değirmeni toz durumu. Bu araç takip ile bağlan balık yağı almadan önce kalın bir kitle. Uygulanabilir ürün günde iki kez yarım saat.

Merhem, pişmiş, evde uygulanması gereken sadece temiz cilde, sonra çamaşır önce bu el.

Losyon

kompres

Tedavisi için halk ilaçları kullanarak yapılabilir losyonlar. Yemek tarifleri araçları oldukça basit:

 1. Losyon ile celandine. Almak gerekir 40 gr ezilmiş kökleri kırlangıçotu dökmek 0,4 litre su. Araç, bir taşım kaynatın ve yarım saat bekletin. Takip silme lezyonlar elde edilen kompozisyon günde üç kez.
 2. Bitkisel bazlı ve süt. Gerekli grind 10 gr kurutulmuş asma yaprağı ve öğütmek için aynı miktarda keten tohumu. Ayrıca eklemek gerekir, 10 gr taze yaprakları, dulavratotu. Tüm bu bileşenleri yerleştirmek 100 ml süt. Kompozisyon gereken bir taşım kaynatın ve kaynatın, kısık ateşte iki dakika. Serin ve yapmak losyon yatmadan önce.
 3. Bitkisel losyon. Almak gerekir ve 10 gram, motherwort, papatya. Eklemek kadar kadife çiçeği. Bu maddeler gerekir dökmek için yarım litre kaynar su. Bırakın aracı yarım saat. Bu oluşan gerek ıslak doku peçete ve uygulanması, etkilenen yerlerden.

Bu araçlar, iyi kaşıntı rahatlatmak ve teşvik etmek için daha fazla insanlara kurtarma hasarlı yapı dermis.

İlaçlar oral kullanım için

Kocakarı ilaçları da dahil tarifleri alımı için gerekli olan kapsamlı bir tedavi, sedef hastalığı. Onlar da geliştirmek, vücudun genel olarak.

Bitkisel çaylar

Denemek için kurtulmak sedef kullanarak pişirme şifalı karışımlar:

 1. Dayalı lavra. Almak 20 orta yaprak defne ve smash onları, sonra dökmek için yarım litre soğuk su. Kompozisyon ateşe koyun ve kaynatın birkaç dakika. İçmek yemekten önce 100 ml. Ama bu ilaç kullanılmamalıdır, gebelikte bu kanama neden olur.
 2. , Dulavratotu ve karahindiba. Gerekli rendeleyin dulavratotu kökü ve karahindiba. Mecburuz 40 g ham madde dökmek için 250 ml kaynar su. Ateşe koyun kaynatın birkaç dakika. Kaynatma alınmalıdır 100 ml öğünler arasında yemek.
 3. Papatya ve arkaya. Almak gerekir 15 gr kurutulmuş papatya eczane ve arkaya. Karışımı sıcak su dökün ve koyun kaynatın kısık ateşte, kaynatın kaynatma gerekir 5 dakika için çim verdik tüm yararlı maddeler. Almak içinde bir kez 10 ml yemeklerden önce.
 4. Toplama otlar. Almak gerekir ve 10 gram kurutulmuş ısırgan yaprakları, papatya çiçekleri. Ekle kökleri 10 gram meyan kökü. Bu dökmek için 250 ml su koyun kaynatın üzerine rüzgar, yangın sırasında 10 dakika. Kaynatma içmek için 10 ml öğünler arasında yemek.

Otlar, gelen formülasyonu et suları, kolayca bulmak, eczane, yanı sıra sezon tüm parçaları almak ve ülkede.

İnfüzyon

Ev sedef hastalığı tedavisinde sık kullanılan ilaç infüzyon:

 1. Tabanlı arpa. Almak 20 gr arpa malt dökün ve ham bir litre dik kaynar su. Israr 4-5 saat, tercihen kullanmak için termos. Aracı gerekiyor süzün ve içecek gün boyunca. En az bir gün içmek gerekir tam hacmi infüzyon. Ayrıca içki ekleyin, 5 gr.bal.
 2. Toplama otlar. Almak gerekir aynı yerlerinde papatya çiçeği ve sarı kantaron ekleyin ve onlara yarım adet onada böğürtlenli yaprak. Hammadde takip dökün 250-300 ml sadece kaynamış su ve ısrar 45 dakika. İnfüzyon süzün sonra tamamen soğutulur. Aracı içmelisiniz 100 ml üç kez bir gün.
 3. Tabanlı koni şerbetçiotu ve meyan kökü. Almak gerekir üç parça meyan kökü ve bir kısım koni şerbetçiotu. 20 g karışımı dökün ve yarım litre su. Bırakın aracı, saat 12. Alımı infüzyon uzun – altı aydan bir yıla kadar.

Konaklamanız boyunca diyet ekleyebilirsiniz sakinleştirici bitkisel çaylar, örneğin, papatya veya melissa. Çünkü nevroz sık sık alevlenmesine sedef hastalığı, kaşıntılı deri döküntüleri – uyku bozuklukları, doğal anti-anksiyete ajanlar sadece faydalar.

Yağ

Yağlar, vitamin deposudur ve değerli eser elementler ve yerli uygulama yeteneğine sahip yakınlaş saldırı remisyon. Özellikle aşağıdaki türleri:

 1. Keten tohumu. Uygulamak gerekir 5 ml günde iki kez. Madde, sakinleştirici etkisi vardır, hem de artırır ve metabolik süreçleri.
 2. Deniz topalak. Onu almak zorunda 4 ml 2-3 günde bir kez günde. Ders oldukça uzun, yaklaşık altı ay. Ürün aktif olarak vücut temizler, hem de iyi bir iltihabı ortadan kaldırır.
 3. Kenevir tohumu. İçmek gerekir ürün 20 ml günde bir kez. Araç düzenli kullanıldığında yeteneğine sahip ortadan kaldırmak için kötü belirtileri, sedef hastalığı için bir iki hafta.

Bu tarifleri yararlanmak için tedbir amaçlı. Önlemek için gerekli esansiyel yağlar, onlar karşısında neden tahriş veya alerjik bir reaksiyon bir cilt ortaya çıkmasına neden düzenli plaklar.

Önemli! Olmasına rağmen tüm araçlar var, tamamen doğal, menşei, birçok bileşen var, kullanımı ile ilgili kısıtlamalar.

Suyu kereviz

losyon

Kereviz kaynağıdır yararlı ciltler için eser elementler ve vitaminler. Sebze yeteneği yüksek bariyer sistemleri organizma. Özellikle yararlı sedef yapmak için suyu yeşil parçaları. İçme içki gerekir sabahları aç karnına almadan önce görünür sonuçlar.

Nasıl tedavi sedef hastalığı evde? Bu konu üzerinde durup hastalar, korku sentetik ilaçlar. Halk tıbbı temsil eden bir kitle etkili formül, yetenekli kolaylaştırmak belirtileri hastalıklar ve hızlandırmak yaklaşım remisyon. Buna ek olarak, bazı teknikleri bile olabilir yararlı bir geleneksel tıp.

01.10.2018