mikoz: Tedavi kafa derisi

Vardır her yerde yayılması, sık sık şeklinde ortaya çıkar, salgın salgınları. Hastalık nedeniyle olabilir, her türlü mantar tür Trichophyton ve Microsporum.

Klinik tablo kafa derisinde mantar belirlenir ekoloji uyarıcı, yol öğelerini mantar volos ve derecesi inflamatuar reaksiyon gelişen cilt giriş yanıt olarak mantar.

Yüzey hastalığı kafa derisi oluşur, genellikle çocukların yaşları 6 ila 10 yıl, en az 1 ile 5 yıl ve 11 ila 15 yıl. Birçok hastalarda ergenlik enfeksiyon eğilimi, kendini çözmek için. Eğer bu gerçekleşmezse, o zaman ortaya çıkar sözde kronik hastalığı, kafa derisinde gözlenen ağırlıklı olarak yetişkin kadınlarda.

Enfeksiyon kaynağı olduğunda, yüzey hastalığı kafa derisi için hasta kişi ve şeyler, kiminle temas (şapka, şal, tarak, fırça, makas, çarşaf vb.).

Klinik tablo. Kafa derisi üzerinde oluşan cepler içinde belirgin bir kızarıklık ve küçük cilt soyma, sahip yanlış bir yuvarlak bir şekle sahiptir ve bulanık belirsiz sınır. En karakteristik belirtisi, поредение saç seralar içinde yenilgi, bir nedeni değil, serpinti. Yalnız saç kesiyorum düzeyinde 2-3 mm yüzey üzerinde deri bir görünüme sahip kenevir grimsi renk; diğer kesiyorum doğrudan kendi çıkış ağızlarında saç kökü var ve görünüm «siyah noktalar». Tam olarak kırılan bu nedenle saç daha kolay tespit patojen hastalık.

Erythemal-bubble şekli ortaya çıkması ile karakterize dağınık, çok keskin sınırlı, pembe renkli plaklar, biraz daha yüksek bir düzeyde cilt ve усеянных küçük kabarcıklar. Daha sonra ortaya küçük bir soyulma ve yerinde kabarcıklar görünür küçük aydınlık bir kabuk. Saç kesiyorum düzeyinde cilt yüzeyi.

İmpetigious şekli ortaya çıkar, bu durumlarda,, ne zaman yüzey hastalığı kafa derisi karmaşık ikincil enfeksiyon. Etkilenen deri kafa derisi bu kabuk ve çok benzer, impetigo.

Kronik «black-spotted» hastalığı kafa derisi, genellikle, bir netice yüzey hastalığı, çocuk, kimliği ergenlik. Hastalık kafa derisi alır kronik boyunca neredeyse sadece yetişkin kadınlar, genellikle, vardır endojen predispozan faktörler: işlev bozukluğu, cinsel bezleri, tiroid bezleri, otonom bozukluklar, гиповитаминозы vb.

Hastalık çoğunlukla silindi şeklinde habersizce, hasta ve çevre. Genellikle nedeni anket yetişkin kadınlar, ortaya çıkması, hastaların aile çocukları ya da torunları.

mikoz

Bazı alanlarda kutlanan cepler peeling ile bulanık sınırları ve moloz saç. Bazen bir hastalık olarak ifade edilir küçük noktalar ile yoğun kabuklu folikül ağzında. En patognomonik bir klinik belirti vardır kırık düzeyi bir cilt, saç – sözde «siyah noktalar».

Son derece nadir yüzey hastalığı kafa derisi elde inflamatuar bir hava çıkışıyla, sivilceler, infiltratlar.

Tek başına kronik bir hastalığı kafa derisi çok nadir görülür. Genellikle, enfeksiyöz süreç giyer yaygın bir karakter ve birlikte yenilgi ile kafa derisi görülen lezyonlar cilt pürüzsüz gövde, avuç içi, ayak tabanı.

Hastalık kafa derisi notları hemen hemen tamamen çocuklarda, yetişkinler, hastalar, toplamın sadece %10-12 ile. Enfeksiyon çocuklarda en sık oluşur yaşları 1 ila 13, en az 15 yıl. Bu döneme ergenlik tüm hastalar geliyor düzensiz bir iyileşme.

Hastalık son derece bulaşıcı bir hastalık, hem çocuklar ve hayvanlar için; çocuk grupları (okullar, yemlik, anaokulu) olabilir, sızıntı şeklinde salgın salgınları.

Kaynakları, bulaşma ve bulaşma yolu enfeksiyonu hastalığına neden olduğu bir mantar gibi bir yüzey hastalığı kafa derisi. Başlıca bulaşma kaynakları insan zoo mantar için hasta kediler ve köpekler.

Hastalığın klinik belirtileri geliştirmek kuluçka döneminden sonra, süren, ortalama 4-6 hafta.

Etrafında saç folikülü oluşmuş bir leke, bir yavaş yavaş boyutu artar, kapma, tüm büyük siteler deri kafa derisi. İnflamatuar değişiklikler seralar içinde lezyon ifade içinde. Bazen hastalığın başlangıcında gözlenen ortaya çıkması, kabarcık içeriği ile kükürt oranı kaplama ile kaplı.

Yükseklikte gelişimi ile karakterize bir hastalık varlığı, kafa derisi üzerinde 1-2 büyük, düzgün yuvarlak veya oval şekilli, keskin sınırlı olmayan bir eğilim birleşme odaklar. Deri alanında bu odaklar biraz ödemli ve kalın kaplı grimsi-beyaz çiçekli (...unu). Tüm saç seralar içinde lezyonlar boyunda, 4-6 mm deri seviyesinden ve görünüm kısa kesilmiş, mevcut araziler kellik. Kenarında lezyonların kolayca saç çıkıyor. Çıkarılan saç dibinde kaplı, gevşek beyaz bir kapak, bu nedenle, onlar benzer, bir cam çubuk ile ilk погруженную yapıştırıcı, ve daha sonra ince kum.

Favus – kronik mantar hastalığı başlayan bir çocukluk ve sahip değil bir eğilimi kendi başınıza tedavi, genellikle devam eden bir yetişkin. Favus etkilenir özellikle derisi, vakaların yaklaşık %20, süreci, çivi ve daha az pürüzsüz bir cilt.

Ana patojen Favus, Trichophyton schonleinii.

Enfeksiyon kaynağı olduğunda, Favus, hasta bir adam, nadir – hasta hayvanlar (fare, kedi).

Enfeksiyon Favus katkıda bulunmak, kötü bir abdest koşullar kurallarına uyulmaması, kişisel hijyen, kötü beslenme, bazı gümrük, örneğin, uzun süreli kalıcı bir şapka giyen dini ve diğer nedenlerle.

Klinik tablo Favus oluşan üç ana belirtileri:

  • eğitim ciltte özgü Favus morfolojik öğelerin deri döküntüleri, sözde plak-sculling temsil eden saf kültür mantar;
  • yenilgi saç dökülür;
  • oluşumu, skar, atrofi ve kalıcı saç dökülmesi kafasına.

Oluşan sculling bir görünüme sahip kuru oluşumları parlak sarı renk, içinden çıkan saç. Uzun süreli boyunca tedavisi olmayan bir hastalık sculling birleştirme, şekillendirme, katı sarımsı kabuğu andıran pişmiş ballı petek (bu nedenle adı favus, – petek). sculling sıkıca bağlı cilt, büyük zorluk çekilir ayrı gevşek parçalar, geride iltihaplı parlak pembe, pürüzsüz, hafif nemli bir erozyon.

Kafa derisi, buna tipik bir sculling formu, bulunur bir tür Favus. Nadiren gözlenen pürülan formu hastalık.

Derin bir hastalık kafa derisi en sık çağrılır zoophilic trichophytons.

İstila insanların daha sık görülür ile doğrudan temas, hasta hayvanların, daha az çeşitli öğeleri, hangi vardır????? mantar saç ve ölçekler hasta hayvanlar. Daha az sağlıklı insanlar enfekte hastalarda derin bir hastalık.

İnfiltrasyon ulaşabilir, boyutları 6-8 cm çapında, parlak kırmızı veya mavi renk ve keskin tanımlanmış sınır. Sayısı odakları ulaşabilir, 5-6. Yüzey infiltratlar ile çivili bir sürü derin sivilceler ve saç. Dışarıdan değiştirilmemiş, sık sık saçını temsil gevşek kabuklu nedeniyle derin pürülan inflamasyon.

Bazen hastalık görünümü ile başlar kabarcıklar, sivilceler ya da cilt soyma.

mikoz-golova

Hasta şikayet daha fazla veya daha az keskin bir ağrı bölgelerde lezyonlar. Nedeniyle emme bozunma ürünleri mantar ve лизированных doku geliyor zehirlenme vücudun hasta: görünür kırıklık hissi, разбитости, baş ağrısı, vücut ısısı yükselir, bazen 38-39 °C, gelişen bölgesel lymphadenitis.

Derin bir hastalıktır akut eğilimli çözmek için 2-3 ay. sonra сформирования infiltratlar. Şifa tarafından skar, geniş cepler neden stabil kellik.

24.07.2018