Sedef hastalığı : sedef hastalığı tedavisi halk ilaçları

Sedef — bu ciddi bir otoimmün hastalık, derinin. Gerektirir uzun süreli ve kapsamlı bir tedavi. Hatta eski zamanlarda, insanlar biliyordu, nasıl tedavi edilir sedef hastalığı halk ilaçları. Modern tedaviler her zaman etkili değildir, ve hormonal ilaçlar birçok yan etkileri vardır vücuda.

sedef hastalığı tedavisi ev ilaçları

Halk hekimliği çeşitli içerir, yemek tarifleri, sedef hastalığı tedavi ile, merhemler, banyo, kompres, bitkisel, şifalı bitkiler, katran, soda ve diğer maddeler. Tedavi-meli var olmak kapsamlı ve birleştirmek için çeşitli yöntemler vardır. Bu durumda, gerek diyet, sigara ve alkol vazgeçmek, kaçınmak, sinir bozuklukları, kabul kompleks vitaminleri.

Sedef hastalığı tedavisinde halk yöntemleri

Sedef hastalığı tedavisinde kullanılan çeşitli bitkisel karışımların. Onlar etkili ve ortadan kaldırmak için izin hastalık belirtileri. Halk ilaçları tedavisi sedef büyükannesinin tarifleri:

 • Almak kökleri böğürtlen 20 gr ve ısrar 1 litre su 8-10 saat sonra 20 dakika kaynatın ve süzün. Bir kısmı, içki, sıcak olarak, ve ikinci - bir gün. Tedavi süresi 20 gün.
 • Eğer sedef hastalığı ortaya çıktı, kafa derisi için iyi olur yaprağı suyu altın usa. Onu ovmak kafa derisi ve yıkandıktan sonra saçları durulayın kaynatma bitkiler.
 • Pişirmek infüzyon siyah mürver: 2 çay kaşığı çilek almak için yarım litre su. Bir infüzyon içmek için günde 3 defa yarım bardak için. Su içebilirsiniz köknar aynı dozlarda.
 • Yanık oranı kuşburnu, kül almak için onları karıştırmak eşit parçaya vazelin. Bu merhem ile yağlanır hastalıklı deri alanları.
 • Kocakarı ilacı, sedef hastalığı vücut: ince ince doğrayın genç sepetler ayçiçeği ve beyaz şarap dökün, ısrar 2 gün boyunca. Hazırlanan tentür drenaj ve uygulanması için bir kompres olarak bu, etkilenen cilt bölgelerine. Uygulanabilir pansuman ve onları tutmak için 2-3 saat. Sedef yüz ayçiçeği infüzyon için geçerlidir yıkama.
 • Tentür hindiba. Alıyoruz 2 yemek kaşığı öğütülmüş kök dökün ve 1 su bardağı kaynar su. Su banyosunda koymak, tutmak bir su banyosunda 15 dakika sonra soğuk ve filtre. Islatılmış kumaş göstermekteyiz ve hasta gibi yarım saat. 5 gün sonra iltihap riski ve 10 cilt temiz olacak.
 • Almak katranı huş 50 gr. bal 10'da, kül dalları kuşburnu 20'de, hint yağı, 20'de 1 taze yumurta beyazı. Malzemeyi karıştırın ve demlenmeye 3 gün. Yağlama iltihaplı deri alanları.
 • Sedef hastalığında tırnak iyi yardımcı bitkisel bir banyo kırlangıç otu, ısırgan otu, andızotu, st john's wort, dizi, hint kamışı.
 • Temizlemek için 0,5 kg fındık ve çekirdek yemek ile bal. Kabukları kaynar su dökün, daha sonra gazlı bez ile süzün. Elde edilen suyu dökün, bir banyo eklemek kadar su doldurmak için çeyrek hamam. Böyle bir küvette gerekir yalan yarım saat boyunca. Bundan sonra uzanmam lazım 1,5-2 saat. Bir banyo alarak 3 gün boyunca en iyi gece alevlenme döneminde, sonra bu deri yerleşir, çıkarılabilir iltihabı.
 • Göztaşı hizmet sadece yetişkinler için. 1,5 litre kaynamış su dökün, yarım fincan, bakır sülfat ve yarım eczane ambalaj potasyum permanganat. İyice karıştırın, ıslak bir pamuklu çubukla çözüm ve tedavi etkilenen bir kere. Bırakın 4-5 saat, daha sonra bir duş ya da banyo almak. Bundan sonra yara kurur ve ağrı geçer. Tedavi tekrarlamak değil, daha önce kuru plaklar ilk kullanımdan sonra ilaç.
halk ilaçları sedef

Tedavisi, sedef hastalığı halk ilaçları içerir alma banyoları, bitkisel kırlangıç otu, papatya, sarı kantaron, melisa ve diğer. Bathwater sıcak olmalı, sıcak değil, incitmek değil cilt. Bir banyo almak gerekir haftada 2-3 kez 30 dakika başlayan ilk yordamı ile 10 dakika. Banyodan sonra silmeyin olsun cilt kurur kendisi. Daha sonra yağlanmış bir cilt iyileştirici krem veya merhem. Banyo rahatlatır, iltihabı giderir, kaşıntı ve yanma hissi, ağrı belirtileri.

Halk tedavi yolları sedef hastalığı

Yağ, yumurta dahil, halk tedavi yöntemleri, sedef hastalığı için vücut. Bu çok etkili bir araç. Bunu yapmak için, haşlayın haşlanmış yumurta ve çıkarmak için yumurta sarısı, onları yarım kesilmiş ve kuru bir tavada kızartın kalın parçalar kadar kısık ateşte başlamaz öne kırmızımsı yağlı sıvı. Toplamak için sıvı yağ ve lezyonun lokalizasyonu.

Merhem kırlangıçotu işleyebilir iltihaplı deri alanları. Pişirmek için gereken alkol özü kırlangıçotu: almak bölüm 1 çim, 2 adet 50% çözüm alkol. Israr karanlık bir yerde 10-12 gün. Alkol özü ile karıştırın domuz yağı veya vazelin ve sıcak su banyosunda kadar buharlaşır alkol.

Tedavi sırasında böyle bir merhem alabilir içine 20 damla özü her gün sulandrarak onun votka veya alkol içeriğini azaltmak için suyu kırlangıçotu. Özü aşağı yıkanabilir 1/4 su bardağı meyve suyu, muz. İsteğe bağlı olarak kullanmak için kompres ve banyo suyu kırlangıçotu sağlayan kurtulmak için ağrı, kaşıntı, yanma hissi ve diğer hoş olmayan duyumlar. Bu oldukça etkili bir araç. 2-3 gün sonra ilk uygulamadan sonra ilaç rahatlamış hissediyorum. Zamanla inflamatuar süreci geçer.

Halk arasında fon sedef hastalığı, kollar ve bacaklar gibi imkanlar suyu kırlangıçotu. Onlara yağ iltihaplı deri alanları. Bunu yapmak için, almak ve öğütmek kaynaklanıyor kırlangıçotu ve hemen kullanma suyu. Suyu kırlangıçotu uygulanır hastalıklı bir alanda ve hızlı bir şekilde emilir. Kompozisyonunu nedeniyle suyu kırlangıçotu nüfuz derin cilt katmanları hareket yatağı iltihabı içinde ve kuru bir yüzey cilt psoriatik plaklari alanlar plak. Suyu cilde uygulayın 3-4 kez ara ile 2-3 dakika. Bu süre zarfında suyu iyi emilir. Prosedürü tekrarlayın günde 2-3 kez, hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak, iltihap ve yanma hissi.

Eğer sedef hastalığı ilerler ve devam eder, 3 yıl içinde uygulayabilirsiniz, aşağıdaki şema terapi:

 • Bitki toplama: çim arkaya 4 yemek kaşığı, ot kırlangıçotu 1 çorba kaşığı mürver çiçeği 3 yemek kaşığı, çiçekler, st john's wort 4 çorba kaşığı kök hint kamışı 3 yemek kaşığı, yaprakları kırmızı yabanmersini 2 yemek kaşığı. Tüm malzemeyi karıştırın. 1 çorba kaşığı bitkisel karışımı demleme ve 1 bardak kaynamış su, ısrar yarım saat boyunca. Filtre ve kabul ve yarım fincan 2 günde bir kez yemeklerden sonra 1-2 ay içinde.
 • İçme özü eleuthero 40-50 damla sabah ve akşam yemeklerden önce. Eğer alkol veya ilaç hasta kabul edilemez, bunların yerine saparal, 2 hap, ginseng ya da pembe kök yemeklerden önce sabah ve öğleden sonra.

Tedavisi için öneriler sedef hastalığı

sedef hastalığı tedavisi

Gidermek için sedef hastalığı belirtileri tedavi taşımak için gerekli halk ilaçları ve uymak için bazı öneriler. İçmek gerekir sakinleştirici ilaçlar, kalsiyum takviyeleri, vitaminler A, B1, B6, B12, c, folik, nikotinik asit, ATP, pyrogenalum ve diğer ilaçlar bağışıklık sistemini güçlendirmek için. Yağlama etkilenen %1-2 oranında salisilik merhem, 5-10% merhem ile katran ve diğer. Almak için tavsiye edilir düzenli olarak kaynatma ile kırlangıç otu, adaçayı, papatya, bir arkaya. Cildi banyodan sonra silmeyin. Yapmak kompres bitkisel tentürler. Sabah saatlerinde denemek güneşlenmek, cilt kuru. Kış geçmek UV radyasyon. Cilt işleyebilir balık yağı içmek, katkı yosun yemek, deniz tuzu. Beslenme olmalı, bir çok meyve, bal, taze salata, sebze, özellikle kereviz.

Çivi gerekir kesim zarar değil için cildi zaman kaşıntı. Cildi korumak gerekir kesiklere ve yaralanmalara neden olabileceği için, yeni döküntüler, sedef hastalığı. İşlerken el ilaçlarla sedef giyilmesi gerekir pamuklu eldiven uygulandıktan sonra, merhemler, düşmemesi için, müköz, neden olabilir, güçlü bir tahriş. Sezon için sedef hafif olmalıdır, sıkmak değil, basit bir cilde, tercihen doğal malzeme: pamuk, keten. Sentetikler değer hariç, o neden kaşıntı ve alerji. Renk giysiler daha iyi bir seçim yapmak için açık renkli görülen pul cilt.

Klimalar kapalı, çok kuru cilt, bu nedenle denemek için daha az zaman harcama gibi durumlarda. Güneş ışınları tedavisi için yardım cilt plaklar, ama yanmaları, güneş olamaz, bu nedenle, seçin, doğru zaman, güneşlenme terası. Doktor tavsiye olabilir ne kadar zaman güneşte. Ortadan kaldırmak, alkol, sigara. Kışın tavsiye hava nemlendirme, evde ve iş yerinde. Çalışın, stresli durumlardan kaçınmak, daha fazla vakit geçirmek keyifli atmosferi, kurtulun olumsuz düşünceler.

26.09.2018