Etkili vitaminler sedef

Sedef hastalığı tehlikeli bir otoimmün hastalık, bir tutuklama çoğunlukla cilt kapakları. Hastalığın tedavisi semptomatik rahatlama hedefleniyor, çekme kaşıntı ve inflamasyon, iyileşme, çalışan bir bağışıklık sistemi ve yenilenmesini derinin. Kapsamlı bir tedavi sedef, zorlu bir süreç içerir ve alımı farklı ilaç. Tesiste tıbbi tedavi doktor reçete çeşitli vitaminler sedef. Onlar yardımcı olur, sinir gerginliği rahatlatmak, vücut temizlemek ve performansını artırmak için, sindirim sistemi. Vitamin psoriasis doğru olması gerekir almak için vücuduna hiçbir zarar.

Temel kullanım endikasyonları

Vitaminler

Sedef kronik bir hastalık olarak kabul edilir ve çok önemli bir b vitamini tüketmek için sedef. Yararlı maddeler teşvik dermal cilt ve metabolik süreçleri geliştirmek.

Eczacılık bültenleri vitamin aşağıdaki şekillerde:

 • tablet. En yaygın ve aynı zamanda kullanıcı dostu bir uygulama. Ben bir hap, bir kural olarak, en uzun raf ömrü;
 • bir kapsül. Böyle bir form verilir genellikle yağda çözünen maddeler;
 • toz;
 • bu enjekte edilebilir çözümler: ampul ve çözümleri için oral şişelerde.

Vitamin psoriasis içmek gerekir ve tüketilmesi kesinlikle bilerek ağırlaştırmak değil şekilde akışını hastalık. Zaman kolay bir şekilde kişiye hastalık olabilir, yeterli besin, vücuda giren gıda ile birlikte. Gerekirse, bir doktor reçete olabilir sedef ayrı bir araç veya kompleks vitaminleri.

Tüm etkili vitaminler, yardımcı tedavi, sedef hastalığı, paylaşmak, iki grup:

 • Yağda çözünen: retinol (vit. A) calciferol veya (vit. D), tokoferol veya (vit. E), vitamin K
 • Suda çözünür: folik asit, b vitaminleri ve askorbik asit.

Yağda çözünen vitaminler A, E, D ve olamaz bıçaklama sedef, çünkü enjeksiyon giriş bu maddelerin mümkün iltihap neden olabilir. Suda eriyen vitaminler sedef girmek yasak intramüsküler ya da intravenöz. Doktor reçete karşılama besin sedef bireysel özellikleri göz önüne alındığında vücudun hasta.

Herhangi bir besin sedef yoksun bir vücut?

Bir doktor reçete ilaçlar çeşitli tedavi şemaları. Ağır güncel hastalık genellikle atanır enjeksiyon giriş ve nispeten kolay öneririz oral. Ortalama tedavi edici kursu devam ediyor en az bir aydır.

Yağda çözünen ilaçlar

Lahana

Bu gruba dahil retinol, tokoferol, vitamin D, K ve lesitin. Ana yağda çözünen vitaminler cilt ve özellikleri, sedef tabloda belirtilmiştir.

Adı

Kısa açıklama

Hangi ürünlerde bulunur

Retinol ya da A vitamini

Destekler optimum kollajen miktarını, cilt hücrelerinde engeller hızla yayılması patoloji durumunu iyileştirir, cilt ve teşvik hızlandırılmış kurtarma etkilenen doku. Ayrıca, madde düşürür, iltihabı önler, kaşıntı ve kuruluk. Evinizin dış kullanım uygulamalar ne zaman tırnak. Retinol de bağışıklığı artırır, sedef hastalığı geliştirme riskini azaltır. Aşırı dozda tehdit, ağır pankreas patolojileri

Havuç ve tatlı biber, topalak, kavun, karaciğer, balık yağı, yumurta sarısı

Tokoferol ya da E vitamini

Doğal bir antioksidan olduğunu ve üzerinde olumlu bir etkisi vardır, cilt kapakları, etkilenen sedef, malzemeleri, doku oksijen hızlandırır ve geri yükleme, kan damarlarını güçlendirir, iltihabı azaltır, azaltır, ağrı ve rahatsızlık plaklar. E vitamini ile destekler, bağışıklık sistemini, kan dolaşımını artırır ve riskini azaltır psoriatik artrit. Bu ilaç almak için oral ya da daha fazla etkilenen cilt. Sık sık sedef hastalığında kabul kompleks, A vitamini, Böyle bir karşılama etkilerini artırır bu vitaminler, cilt durumunu iyileştirir ve cildin yapısını

Bu meyveler, fındık, birçok tahıl, bitkisel yağlar, balık ve kurutulmuş meyve

Calciferol veya vitamin D

Engeller azaltmak kemik azaltır meydanı, döküntü, iyileşmesini hızlandırır etkilenen bir hastalık, doku, normalleştirir, fosfor ve kalsiyum döviz emilimini artırır mineraller, ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Atanır, doğum kontrol hapı form ve merhem şeklinde. Hiçbir reçete tüberküloz, peptik ülser, böbrek ve karaciğer yetmezliği. Uygulama D vitamini yeteneğine sahip kışkırtmak ortaya çıkması, alerjik reaksiyonlar, sindirim bozuklukları, sıcaklık artışı

Süt, yumurta sarısı, tereyağı, yulaf ezmesi krupa, deniz balıkları ve bitkisel yağlar

K Vitamini

Gerekli kan pıhtılaşması için. Kurtarma teşvik ve gençleştirme deri, iltihabı azaltır sedef

Brokoli, yaprak lahana, ıspanak, yaprak marul, yeşil domates

Bir kas içi ile veri maddelerin ortaya çıkması mümkün sızma ve ağrı enjeksiyon yerinde. Bu nedenle yağda çözünen ilaçlar için reçete olarak kapsül ya da tablet için oral.

Suda eriyen vitaminler

Karaciğer

Bu gruba dahil askorbik yanı sıra folik asit, b vitaminleri, sedef, genellikle atanır intravenöz veya intramüsküler veri maddeler.

En iyi vitamin, önerilen sedef:

B grubu vitaminler. Kullanılan doğum kontrol hapı şeklinde veya enjeksiyon şeklinde.

Artırmak metabolizma artırmak, sesi vücut, kan dolaşımını hızlandırmak, ortadan kaldırmak belirtileri inflamasyon teşvik, kurtarma sedef:

 • tiamin (B1). Teşvik hızlı iyileşme ve kurtarma cilt, sedef, normalleştirir, sinir sistemi ve karbonhidrat metabolizmasını kontrol eder. İntramüsküler enjekte boyunca 7-30 gün. İçerdiği tahıllar, karaciğer, tohumlar ve fındık;
 • B2. Süreçlerine katılır, kan, kurtarma ve oksidasyon, metabolizma uyarır. Düzgün çalışması için gerekli böbreküstü bezleri ve beyin. Girilir intramüsküler boyunca 15-20 gün. Büyük miktarlarda içerir ve katı çeşitleri, peynir, mantar, beyaz et çeşitleri;
 • B5. Artırır uyarılması hormon sentezi böbreküstü bezleri aktive dokusunda değişim sürecini artırır ve rejeneratif hücrelerin yeteneği. Atanan iç alımı;
 • B6. Katılır, metabolik süreçleri üzerinde olumlu etkisi sinir sisteminin işleyişi, aktive hormon sentezi, giderici, alerjik reaksiyonlar, sedef hastalığında, görüntüler aşırı kolesterol, hemoglobin artar. Tayin intramüsküler. İçerdiği fındık, balık ve beyaz et çeşitleri;
 • B12. Olumlu etkiler karaciğer işleyişini, üretimini artırır protein alır katılımı, kan üretimine normalleştirir, sinir sisteminin durumu. Etkiler, hücre bölünmesi. Girilir intramüsküler. Tedavi kursu – 14 gün. Sık sık sedef hastalığında atanır kompleks kalsiyum glukonat. İçerdiği karaciğer ve balık;
 • Orotic asit (S13). Uyarır, protein metabolizması artar, rejeneratif süreçler ve dokularda. Sedef hastalığında doktor önerir iç madde. Kurs süresi – 1,5 ay. Gerekirse alarak tekrar bir ay;
 • Pangamba asit (15). Sürecini geliştirir dokuların oksijen, anti-inflamatuar etkileri vardır. Ağızdan boyunca 20 gün.
 • Askorbik asit veya c vitamini. Kapiller duvarları güçlendirir, katılır, hormon sentezi, kolajen oluşumuna katkıda bulunur. Sık sık sedef hastalığında reçete ile kompleks bir rutine (vitamin P) sahip benzer bir eylem. Ağızdan bir ay boyunca.
 • Folik asit. Normalleştirir, oksidatif süreci sentezinde yer aldığı, kırmızı kan hücreleri ve kontrol onların doğru çalışmasını, amino asit sentezinde yer aldığı, pirimidin, pürin ve destekler vücudun savunma. Tayin dahili alımı boyunca 2 ay. Sedef genellikle almak için tavsiye edilir, folik asit ile kompleks vitaminleri ve B12. Bulunan bakliyat, yapraklı sebzeler, fındık, muz, karaciğer, et, yumurta.

Suda eriyen vitaminler imkansız aşırı dozda ve aşırı idrarla atılır.

Vitamin kompleksleri

Krem

Oldukça sık, bir doktor tavsiyesi almak, vitamin kompleksleri içeren bazı yararlı maddelerin bileşiminde.

Sedef kafa derisi, genellikle atanır vitaminler A, B1, B6 ve C12. Göre. doktorlar, bu maddeler olumlu etkiler değil sadece bir deri durum, ama saç durumu.

Kontrendikasyonlar ve olası yan etkileri

Olsa vitamini tedavisi sedef bırakır çoğunlukla olumlu eleştiriler almak için tavsiye edilir tüm hastalara.

Kontrendikasyonları yemek vitamin olarak kabul edilir:

 • ağır patoloji karaciğer ve böbrek;
 • büyük bir tehdit alerjik reaksiyonlar;
 • hipervitaminozu.

Aşırı duyarlılık karşılaşabilirsiniz dilleri yan etkileri:

 • ödem;
 • artan kaşıntı;
 • deri döküntüleri;
 • kızarıklık, cilt.

Görüntülendiğinde, herhangi bir yukarıdaki belirtileri vitamin alımı iptal etme ve bir doktora danışın. Bazı durumlarda idrar olabilir lekeli parlak sarı renk. Bu durum normal olarak kabul edilir ve kesilmesi gerektirir bir ilaç.

Sedef hastalığı tehlikeli bir hastalıktır gerektiren kapsamlı uzun süreli tedavi. Vitamin alımı sedef hastalığında olumlu etkiler deri kapakları, bağışıklık sistemini güçlendirir, rahatlatır, belirtileri, sedef hastalığı ve tamamlayıcı ilaç tedavisi.

20.09.2018