Olabilir mi yok lekeler tedavi sonrası sedef?

Spot - bu temel belirtisi, hastalığı, sedef hastalığı. Spot - en önemli belirti, hangi teşhis bu hastalık. Ve son olarak, spot, anksiyete neden olabilir hayatının geri kalanı için sonra bile, sedef gibi geçer remisyon.

Özü ve belirtileri akım sedef

Eğitim lekeleri, sedef kutladı %80 tüm hastalarına bu hastalık insan. Yerelleştirme leke türüne bağlı olarak değişebilir, sedef hastalığı, nedeni, neden olan bir hastalıktır.

Ancak bu hastalık, bilinen insanlık yüzlerce yıl, etyoloji sonuna kadar incelenmiştir. Doğal olarak, onunla mücadele gerçeği ile karmaşık hiçbir pratik olanakları ortadan hastalığın nedeni.

Sedef

Olası nedenleri sedef hastalığı

Ve, ancak, daha ilk yıllarında, on dokuzuncu yüzyıl ingiliz doktor Robert Willan ile birlikte bir grup öğrencilerinin başardı tarif belirtileri bu hastalığın. Daha sonra, zaten katılımı ile avusturya ve alman dermatologlar, kurmayı başardı genetik kökleri, hastalık.

Araştırma bu doktorların gösterdi varlığı doğrudan bir ilişki sedef fonksiyon bozukluğu olan iç organlar. Olarak çıktı, daha sonra, bu patolojik bozuklukları daha sık meydana hücresel düzeyde.

Aynı anda bir hastalık olarak kanıtlanmıştır sırasında bu aynı araştırma, genetik bir yatkınlık var.

Sorular nedenleri, sedef hastalığı, daha yaygın olarak araştırılmıştır zaten yirminci yüzyılda, ne zaman keşfedildi kanıt varlığı nedenleri hastalığın immünolojik faktörler ve etki bozuklukları döviz işlemlerinde.

Şu anda bu hastalık için duyarlı 4'den% nüfusun. Ve bu kaygılar temsilcileri, resmi tıp. Böyle bir eğilim ve dinamikleri belirtileri hastalık motive tıbbi akademik kurumlar, araştırma devam ile ilgili nedenleri ve etkili bir yöntem maruz kalma. Kurulan özel uluslararası birliği, bir arada, dermatologlar ile ilgili sorunları tam olarak bu hastalığı, 35 devletler.

Yani, gibi güncel ve kanıta dayalı (her zaman olmasa da kanıtlanmış) nedenleri hastalığın denir:

 • genetik yatkınlık, vücudun;
 • kalıtsal bir faktör;
 • patoloji sistemi metabolizma;
 • çökmesini işlevsellik bağışıklık sistemi.

Bir dereceye kadar inanç bazı doktorlar olarak başka bir nedeni denir sorunları, sinir sistemi ve duygusal durum. Sık sık stres, depresif belirtiler, sinir huzursuzluk teorik kaynağı olarak hizmet verebilir sedef. Ama yine de, olsa bile, bu teori ve almaz onay daha sonra, stres ve psikolojik yönleri zaten imkansız kaldırmak için - kesinlikle doğru bir tespit bu faktörler temel bir mevcut hastalık ve güçlü etkisi, onun ilerlemesini.

Olarak tetikleyici faktörler genellikle de denir patojenler bulaşıcı hastalıklar, - virüsler ve bakteriler, hem de iklim şartları. Uzun süreli maruz kalma, ultraviyole radyasyon (örneğin, normal güneş ışığı) da kutlanan bölüm flaş deri lezyonları.

Nispeten bağışıklık teorisi kökenli bir hastalık ortaya bir anlaşmazlık ortamında, doktorlar bir çözüm bulur. Fark belirtileri göstermeye başlar zaman bir aşırı aktif bağışıklık hücreleri. Bu arada, izleyerek, bu desenleri, sedef değil mi tezahür muzdarip olanlar yetersiz aktivite, bağışıklık. Özellikle bu resmi gözlenen hastalarda AIDS ve HIV ile enfekte insanlar. Ancak, onlar da yatkındır, daha ve neden bu tıbbi bir paradoks.

Leke

Lekeleri, sedef ve diğer belirtiler

Belirtildiği gibi, başlangıçta, bu noktalar olarak kabul edilir ana belirtisi, temelinde bir doktor, bir tanı belirlemek. Bir klinik muayene dermatolog dikkat çekiyor hava kutanöz lezyonlar, ayarları, döküntü ya da onun yokluğu, yer ve yerelleştirme kalp lezyonları ve diğer işaretler.

Ama önce daha yakından tanımak belirtileri, tecelli şeklinde lekeler, öğrenmek önemlidir ve ilgili diğer belirtileri hastalıklar. Onlar genellikle çok belirgindir ve bazen onları bulmak için sadece bir yöntem laboratuvar araştırması.

Kendilerini lekeleri, sedef zor karışabilir, benzer özellikli diğer dermatolojik hastalıklar. Ancak, hata olasılığını göz ardı edilemez. Özellikle başlangıç aşamasında, ne zaman lekeler sadece oluşmaya başlar, ve henüz oluşan döküntü.

Karakteristik ortak belirtileri

İlerleme sedef başlar ve hiçbir şekilde eğitim ile lezyonların. Bu işlem öncesinde depresyonda hastanın durumu, yorgunluğa, düşük vücut direnci. Bu nedenle, ön plana çıkmak, belirtileri ikincil hastalık, görüntülenen bir arka plan üzerinde azalan bağışıklık vücudun aktivite.

Sık sık, bu tezahür, uzun süreli artan vücut ısısı değişiklikleri, fizyolojik parametreler basıncı, nabız, solunum hızı. Bazı durumlarda, notları öksürük, nefes darlığı.

Bununla birlikte tezahür belirtileri, psikolojik bozukluklar güçlü huzursuzluk veya tersi, - depresyon ve depresif durum. Bileşik tür belirtileri aslında eğitim lezyonların. Kendisi bile onları bir tür stres neden olur hatta sağlıklı insanlar.

Belirtileri hastalığın ilerlemesi

Zaten ilk günlerde kalkınma hastalık tezahür onun karakteristik belirtileri - noktalar:

 1. Onlar ilk soluk pembe renkli, genellikle açıkça etiketlenmiş sınır. Orijinal seralar lezyonlar görünür oluşumları şeklinde papüller.
 2. Daha sonra klinik tablo mutasyon, özellikle, eğer zamanında gereken önlemler ortadan kaldırmak belirtileri ve kendisi bir hastalık.
 3. Cepler yavaş yavaş redd, daha fazla satın alarak, zamanla koyu kahverengi renk tonu.
 4. Yerlerde lezyonlar görülebilir eğitim - papüler noktası, dolu, az miktarda berrak sıvı.
 5. Aynı zamanda, bu aşamada ortaya çıkmaya başlar, hoş olmayan belirtileri - kaşıntı ve acı hissi. Çizilme alanında lezyon ocağın tür alır bulundukları noktalar.
 6. Sonraki aşamada başlayabilir zaten 1-2 gün kutlanan eğitim nekrotik plaklar, non sonucu durum cildin üst tabakası.
 7. Bu dönem ve öncesi tam remisyon cilt üzerinde meydana dekolmanı üst tabakası ölü cilt hücrelerini peeling, eğitim, yeni papüller ve ilerlemesi ocağın lezyonlar.

Kendilerini papüller, ilk mütevazi, yavaş yavaş artar boyutları 15-20 mm üzerinde yükselen, cilt yüzeyi. İçinde kendi dönüşüm başlar eksüdatif sıvı. O birkaç gün bulutlu olur ve başlar yarıp üst tabakası ölü hücreleri.

Bu resmi neden olan depresif hastanın durumu, hangi, zaten belirtildiği gibi, sizi kışkırtan bir faktör hastalığı. Bu şekilde bir kısır döngü oluşur ve hangi belirtilerin ortaya çıkmasına oluş nedenleri faktör ve hastalık ilerlemeye devam ediyor.

İyileşme döneminde

Zamanında lekeleri tedavisinde sonra sedef yavaş yavaş azalır. Aynı zamanda, merkezleri lezyon boyutu küçülür ve papüller - çapı azalır, onlar karşılaştırılır yükseklik seviyesi ile cilt, ve sonra yavaş yavaş kaybolur.

Çok zor bir durumdur kendileri ile lekeler sonra sedef. Onlar, anksiyete hatırlatma ölümcül hastalık kalır vücuttaki hasta bir adam. Ayrıca, onlar yok yok hatta sürecinin sonunda remisyon.

Bu arada hava lekeleri birkaç mutasyon. Kendi sınırları aynı kalır net. Ama pigmentasyon pembe veya Burgonya renk belirgin bir şekilde azalır. Görünür bir soluk gölge yapan lekeler sonra hastalığı sedef hastalığı daha az görünür.

Kendileri tarafından, bu eğitim değil, teslim ... hasta. Sırasında remisyon geçer ağrı sendromu, kaşıntı ve diğer duygularını. Ama kendisi bu tür lekeleri olumsuz yönde etkileyen psikolojik ve duygusal durumu. Özellikle, eğer lezyonlar olarak, eğitimli, görünür vücut bölgeleri.

Geri doğal bir cilt rengi hemen hemen imkansız. Nedeni fizyolojik süreçlerde vücutta meydana gelen hastanın sedef hastalığı. Bağışıklık sistemi üretir özel hormonlar, antikorlar ve kan hücreleri, aktif olarak karşıt geliştirme pigment hücreleri. Bu nedenle, olur yenilgi hücre ve vücutta kalır bütün cepler, yoksun doğal pigmentasyon.

Sedef elinde

Nasıl başa lekeler sonra remisyon sedef

Dermatologlar kötüye kötü anladım yöntemlerle ortadan sonra lekeleri, sedef hastalığı, bol halk hekimliği. Yersiz ve kontrolsüz kullanımı, bu tür araçların neden olabilir nüks ve hastalığın ilerlemesini.

Değmez bir araç olarak gizlemek için kullanın doğal veya yapay bronzlaşma - ultraviyole ışınları, giden güneş ya da UV lamba kontrolsüz miktarlarda zarar verebilir ve kışkırtmak ikinci bölüm hastalık.

Aynı zamanda UV ışınlama olabilir etkili bir tedavi, ama tabi ılımlı bir doz önerilir.

Sık ikamet güneşin kullanmak için gerekli özel bir krem derecesi ile ultraviyole koruma altında değil 20 SPF. Bazı pay etkinliği gösterilmiştir hint yağı uygulayın iki gün boyunca.

Belirli sonuçları elde etmek yönetmek kullanırken, salisilik merhem, salisilik makarna ile çinko. Ama bu uygulamak gerekir sadece doktorun emriyle. Etkisi lekeleri notları ne zaman bir dış uygulama katran ve ilaçlar dayalı, Naftalin merhem.

Eğer bu aykırı değil tedavi rejimi ve neden nüks ortadan kaldırmak için, etkileri sedef noktalar olarak kullanılabilir salatalık suyu ile oksijenli suyu, elma sirkesi (bu araç sizin olur giderirken mavi sonra lekeleri, sedef hastalığı). Ayrıca, bir dermatolog tavsiyesi üzerine uygulayabilirsiniz tentür hatmi çiçeği, ravent kökü. Ne zaman geniş vücut bölgeleri için izin verilir, cerrahi teknik, leke çıkarıcı.

Tüm ilaçlar ve diğer tedaviler mutlaka geçerli gözetimi altında doktora için lekeler tedavi sonrası sedef ve bunların giderilmesi için neden nüks ve komplikasyonları.

19.09.2018