Nasıl hızlı bir şekilde tedavi sedef hastalığı belirtileri ve uzun süreli remisyon elde etmek

Sedef hastalığı çok zor, meydan okuyan terapi ve teslim güçlü bir fiziksel ve manevi rahatsızlık. Birçok hastanın merak ediyorum, nasıl tedavi sedef hızlı ve kalıcı. Ne yazık ki, bu mümkün değildir. Orada tek tedavi rejimleri ve evrensel bir ilaç, bir garanti iyileştirilmesi. Ancak yeterli ve kalıcı bir tedavi elde edebilirsiniz remisyon.

sedef hastalığı tedavisi hızlı bir şekilde

Kendini gösteren bir hastalık

Döküntü hastalığı genellikle lokalize bir bölgesinde, diz ve dirsek grev cilt altında saç. Lekeler oluşturmaktadır yuvarlak plak yüzeyi pullarla kaplıdır. Renk oluşumları değişir pembe parlak kırmızı. Onlar kabarık deri seviyesinden ve noktaları çoğunlukla simetrik, bazen fazla odak, belirli bir vücut parçası, bir görünümü var, kendine has çizgileri.

İlk aşamada bir boyut plaklar ise sadece birkaç milimetre, ama hastalık ilerledikçe onlar-ebilmek uzanmak 10 cm ve daha fazla. Cilt kapakları, kuru, peeling ve eğilimli kanama.

Hastalık etkileyebilir cilt kısmen, zaman içerisinde, çeşitli lekeler farklı boyutlarda, ya da hemen hemen tamamen, bu cepler için geçerli büyük bir vücut parçası.

İlaç dışı tedavi yöntemleri

İstatistiklere göre, liste, temel teknikleri, sedef hastalığı tedavisi konaklamanızda, böyle bir dizisi (en azından azaltmak, verimliliği):

 • Diyet ve bunların reddi, gıda, düşündürücü hastalığın alevlenmesi.
 • Yol donanım kan temizleme (plazmaferez) — yöntem, uygulanan sabit koşullarda şiddetli hastalık. Yöntem çok etkilidir, ancak etkisi kısa ömürlü, leke başlayacak yeniden görünür sonra 1,5—2 ay.
 • Kaplıca tedavisi, çamur tedavisi ve değişim iklim için yardımcı olur bazen hızlı tedavi, sedef hastalığı belirtileri. Üçüncü bölüm hasta hissediyor önemli bir rahatlama taşındıktan sonra köy temiz hava nemli deniz iklimi. Ve hastalar çeşitli nedenlerle göze alamaz taşıma, çalışıyorum, bütün bir tatil geçirmek için bir sanatoryum deniz kenarında.
 • Tuz banyoları parçası kaplıca tedavisi, ancak uygulanabilir ve evde. Doğal deniz tuzu (olmadan, aromatik ve diğer katkı maddeleri) içeren mineraller, geliştiren bir durum derinin sedef. Buna ek olarak, sıcak tuz banyoları ortadan pullanma ve kaşıntı, hızlı bir şekilde uyku normal bir hasta. Tedavi: 3-4 haftada bir kez yatmadan önce.
 • Seçici fototerapi yöntemidir etkisi etkilenen cildi uv ışınlarına maruz kalma. Yöntem, yardımcı, hepsi değil, ama bazı başarıyor birkaç ay düzenli maruz kalma tedavi sedef, elde uzun süreli remisyon.
 • Sauna, buhar banyosu, buhar odası — yardımcı birimler, ama zararsız bir tedavi yöntemi, bu nedenle tavsiye edilir bir alternatif olarak, eğer başka yollar bulurlar etkisiz.
 • Akupunktur temsil yöntemi etkisi biyoaktif vücut noktaları yardımı ile ince bir iğne. Bir şekilde verimsiz, ama hastaların bir kısmı olduğunu iddia etti uzun bir süre için unutmak bir hastalıktır.
 • Biorezonans terapi — yeni bir fizyoterapi tekniği için izin, uzun bir süre için kurtulmak sedef hastalığı belirtileri. Yöntem, modern, ama kötü kanıtlanmış.
Aktif bir yaşam tarzı içeren herhangi bir egzersiz artırır, hastanın genel durumu, bağışıklık ve psikolojik rahatlık. Bu, sırayla, olumlu yansıyan dinamikleri sedef hastalığı tedavisi.

İç, kapsamlı bir tedavi

sedef hastalığı tedavisi hızlı bir şekilde ilaç

Kapsamlı bir tedavi hastalığın her zaman peşinde üç hedefi: sorun nedenleri akut, kurtulmak, belirtileri ve bakımı, bağışıklık düzeyde. Ne yazık ki, hatta böyle bir yaklaşım olur tedavin tamamen, sadece en remisyon süresini uzatmak.

İç terapisi alarak içerir, aşağıdaki ilaçlar:

 • Şelatörlerin kurtarmak için yardım SİNDİRİM toksinler ve toksinler geliştirmek özellikleri, kan olumlu yansıyan bir durum derinin.
 • Enjektabl sodyum ve kalsiyum (kalsiyum klorür, kalsiyum glukonat, sodyum tiyosülfat) uygulanır, kısa ders kompleksi ile diğer tedavi faaliyetleri.
 • Antihistaminikler reçete ödem, kaşıntı ve alerjik reaksiyonlar. Buna antipruritic, gösterirler sedasyon, iyileştirilmesi, rüya hasta.
 • Hepatoprotectors destekler, karaciğer fonksiyon teşvik, onu temizlemek toksinler.
 • Antibiyotikler farklı gruplara atanır kalıplarda sedef, karmaşık proses bağlantısı ikincil enfeksiyon.
 • Kortikosteroid enjeksiyonları gerekli şiddetli biçimde tutulur bir hastane ortamında.
 • Sitostatiklerin çok zehirli bir yöntemle olumsuz etkileyen, karaciğer ve böbrek. Onlar için geçerli sadece formları yaşamı tehdit eden hasta.

Ayrıca, mutlaka atanır multivitamin aylık kurs iki kez bir yıl.

Dış araçlar

Bu ilaçlar aldı tabi form ve hastalık şiddeti.

Hafif durumlarda gösterilen hormonal olmayan merhem ve jelleri, daha ağır tedavi içerebilir hormon continens bir araç.

En yaygın dış ilaçlar şunlardır:

 • İlaç tabanlı soyulmuş solidol. Onlar normale süreci derin katmanları epidermis.
 • Merhem salisilik asit gibi çalışır keratolytics. Onlar yumuşatır ve pul pul pul.
 • İçeren ilaçlar çinko oksit . Onlar kurutulur, iltihabı rahatlatmak, yatıştırmaya, cildi sağlamak, onu koruması.
 • Tabanlı araçlar, huş ağacı katran sahip antipruritic, rejeneratif ve bozulmuş eylem.
 • Vitamin kremleri üremesini ve çoğalmasını keratinositler, böylece ince pullanma ve hacmi, döküntü.
 • İlaçlar petrol .
 • Hormonal merhem, hızlı bir şekilde geliştirmek cilt durumu sedef, yüksek içeriği nedeniyle GLCS. Ancak, uzun süreli ve kontrolsüz kullanımı ve bu araçların yol atrofi, derinin yerlerde uygulama ve disfonksiyon napochechnikov kabuk

Ne yazık ki, dış araçları, yalnızca ortadan kaldırmak veya azaltmak için hastalık belirtileri mümkün değildir, ama tedavi. Sadece birkaç yöntem bir arada ve kişiye özel tedavi yaklaşımı her hasta için yardım elde etmek için sürdürülebilir bir iyileşme.

Alternatif tıp

Tedavisi, sedef hastalığı halk yöntemler uygundur, sadece bir hastalık eşlik patolojik değişiklikler eklem (deformasyon izi, gece ağrısı), bozulmuş genel durumunun organizma (sıcaklık veya güçsüzlüğü). Meydanı döküntü bu aşmamalıdır %3, tüm cilt yüzeyi.

Sedef hastalığı tedavisi evde yapılamaz, eğer hastalık jeneralize formda.

İşte bazı oldukça etkili yemek tarifleri, geliştirmek cilt durumu sedef:

 1. Eziyet havanda taze çiçekler, kadife çiçeği, kökü kırlangıçotu ve propolis (10 gram) ekleyin, st john's wort (20 gr) ve 1 çay kaşığı bitkisel yağ. Daha fazla bilgi karışımı 3 günde bir kez yerler lezyonlar.
 2. Yağlamak katran lekeleri, temizlemek tar sabun. Daha iyi işlem yapmak, yatmadan önce, çünkü aracı belirli bir kokusu vardır, bir kaç saat tutulur yıkadıktan sonra. Başlamadan 10 dakika sonra getirmek için maruz kalma süresi 40 dakika.
 3. Çırpın 2 yumurta ile yarım çorba kaşığı asetik asit ve bitkisel yağ bir çorba kaşığı. Yağlama cepler yatmadan önce.
 4. Kapmak kırlangıçotu kökü ile yıkayın, doğrayın ve suyunu sıkın. Yağlama yerel olarak her nokta. Gerek tedavi tüm sezon çiçeklenme.
 5. Brew 1 çorba kaşığı kuru ortak kasıkotu 250 ml kaynar su. Israr etmek 1 saat ve zorlanma, kontör, su almadan önce ilk hacmi, almak 50 ml her yemekten önce.

Bazen bitkisel ilaçları hareket çok daha etkili farmakoterapi, bu nedenle böyle bir tedavi var olma hakkına sahiptir. Zaten taktik tedavisi aldı, tek tek deneme yanılma ile. Ama şiddetli formlarda ve geniş bir alanda lezyon tedavi uygulanması tavsiye edilir bir hastane ortamında.

En etkili ilaç

sedef hastalığı tedavisi hızlı bir şekilde halk ilaçları

Hızlı bir şekilde kurtulmak için belirtiler ilaçların yardımıyla:

 1. Bir parçası olan mevcut: tıp gres, kırlangıçotu, huş tar ve nard. Bileşenleri bu arada güçlü bir bozulmuş ve anti-enflamatuar etkisi sağlayan, hızlı iyileşme, hastanın durumu ve uzun süreli remisyon. İlaç nemlendirir, dezenfekte eder, cildi yatıştırmaya ve yenilemeye etkilenen cilt
 2. Merhem dayalı betametazon. İşlemek için kullanılır psoriatik plaklari plaklar. O ortadan kaldırır, kızarma, kaşıntı, şişme, iltihap nedeniyle içerik corticosteroid hormonu (betametazon). İlaç kullanılmalıdır reçete sadece bir uzman var, çünkü bu oldukça ciddi yan etkileri vardır. Uzun süreli tedavi ile oluşabilir anormal kuruluk, yanma ve atrofi, derinin.
 3. Nemlendirici GLCS (metilprednizolon atseponata) kullanılır, yalnızca hızlı hastalığın ilerlemesi. Uygulanması tavsiye edilir cepler günde bir kez.

Yeterli tedavi olabilir sonra, sadece tam bir muayene, hastanın. Bu uzun bir süreç, bazen verecek bir sonuç, o nedenle mi meydana doktor sürekli denetim altında.

Sadece bir uzman olabilir etkinliğini belirlemek teknikleri ve almak için bir yol sağlayacak bir hastaya uzun süreli remisyon.
17.09.2018