Sedef: fotoğraf, belirtileri ve tedavisi yetişkinlerde

Aynı zamanda çok yaygın cilt hastalıkları, sedef hastalığı. Patoloji giyer bulaşıcı değildir otoimmün hava ve hastalarda sık görülür, ne olursa olsun cinsiyet. Bugüne kadar sedef hastalığı genellikle oluşur, yetişkin ve çocuklarda. Çoğu uzman bağlamak patoloji bozukluğu ile metabolik süreçleri, vücudun hatalı bağışıklık koruma ve bazı gibi diğer faktörler, kalıtım, travma ve alerjik.

Sedef

Sedef hastalığı erişkinlerde bugüne kadar oldukça güncel bir konu, bu yüzden hala oluşturulamadı ilaçlar, yetenekli kurtulmak için, hastalık sonsuza kadar. Bu hastalık tedavi edilemez olarak kabul edilir. Karakteristik onun için, sürekli bir değişim dönemleri sükunet çabaladıkça, ve tersi.

Ne çıkar sedef ne onun temel belirtileri?

Bilim adamlarına göre sedef kaynaklanan çeşitli etkileri, iç ve dış doğa üzerinde, insan vücudu. Sağlıklı bir insanda sentezi ve hücre bölünmesi gerçekleşir 30 – 35 gün, böyle bir cilt patoloji, sedef gibi bu süreç kısalır onlarca kez. Bu henüz olgunlaşmış hücreleri dermis pul arasında kaybolur iletişim ve deri üzerinde oluşur ve bir bölgede karakteristik dermatoz ölçekler.

Nedenleri patoloji

Kesin nedeni hastalık bugüne kadar anlamaya olamaz. Orada sadece teoriler resmen doğruladı. Bu faktörler, yetenekli kışkırtmak için birincil geliştirme, sedef hastalığı veya genel bağlıyor:

 • genetik yatkınlık;
 • hastalıkları endokrin sistem;
 • ihlali değişim süreçleri, vücudun;
 • cilt travma;
 • etkisi dermis çeşitli kimyasal maddelerin;
 • geçilerek bulaşıcı hastalıklar;
 • zararlı alışkanlıklar;
 • yanlış beslenme.
Plak

Riski patoloji önemli ölçüde artar bileşiminin olası nedenleri sedef hastalığı. Ayrıca, hastalığın sık sık gelişen zayıflaması, bağışıklık, aldıktan sonra bazı ilaçların, hastaların yanı sıra, yaşıyor, sık sık stres ve aşırı sinir.

Belirtiler ya da sedef hastalığı nasıl başlar

Belirtileri hastalık tarif edilebilir, kabul kavramı psoriatik triad. Yani, bu nedir:

 1. Stearin macula. İlk belirtileri, sedef hastalığı, ortaya çıkması, vücudun çeşitli bölgelerinde plaklar, kapalı ölçekler. Stearin macula bu bir fenomen olarak adlandırılan bir tıbbi uygulama benzerliği nedeniyle pul ile stearin. Kaldırmaya çalıştığınızda, lapa lapa cilt, bir miktar pul artar.
 2. Terminal film. Eğer cilt soyma peeling, onların yerinde görülebilir pürüzsüz kırmızı yüzey çok ince deri. Film kolayca zarar görür ve kanama olabilir.
 3. Kanlı rosa. Sonra, hasar veya kaldırma film onun yerinde savunan bir damla kan. Bu kavram adı olmuştur kanlı rosa.

Bunun dışında, belirtileri, sedef hastalığı aşağıdaki gibidir belirtileri:

 • kızarıklık;
 • görünüm ülser (püstüler sedef hastalığı);
 • sedef hastalığında tırnak acı tirnak kişi ve deri, çevrelerindeki;
 • eritrodermia kışkırtır, yerel ve genel bir artan vücut ısısı;
 • lenf bezleri;
 • genel sağlık bozulma, kötü uyku, sinirlilik, yorgunluk.

Tüm bu işaretler gelişimine tanıklık sedef. Çok önemli algılandığında, kırmızı lekeler an vücut, bir dermatolog danışabilirsiniz. Erken tanı hastalığın komplikasyonları önlemek için yardımcı olacaktır gelecekte.

Sedef hastalığı tedavisi yetişkinlerde

Sedef hastalığı, ağır otoimmün bir hastalıktır. En iyi sonuçlar için, tedavi, patoloji olmalıdır entegre olur. Bunu yapmak için, kurtulmak için, döküntü aşağıdaki yöntemler kullanılır.

 1. İşleme plaklar dış.
 2. İlaç kullanımı, iç alma.
 3. Fizik tedavi.
 4. Merhem.
 5. Uygulama araçları, geleneksel tıp.
Sedef hastalığı tedavisi

Daha yayma plak?

Dış tedavi, döküntü, provoke patoloji modern tıpta çeşitli kullanın merhemler, kremler, losyonlar ve şampuanlar. Ayrıca sık sık katran sabun.

Üzerinde hastalığın erken dönemlerinde kullanılması tavsiye edilir merhem yumuşak, doğal olarak. Onlara ait aşağıdaki araçları:

 • salisilik merhem;
 • çinko macunu;
 • temel ilaçlar katran ve solidol;
 • merhem Vishnevsky ve diğerleri.

Özelliği veri ilaçlar, onların göreceli güvenlik ve en az yan etkileri vardır. Başarı olumlu bir etki yoluyla elde edilir ve oldukça uzun bir süre, ancak, olumlu tarafı uygulama gibi ilaçların hiçbir etkisi bağımlılık ve yoksunluk sendromu için ilaç.

Ne zaman sedef komplikasyonlar doktorlar ilaçlar reçete, sahip bileşiminde hormon. Tıbbi uygulamada bu tür ilaçlar olarak adlandırılan kortikosteroidler vardır. Hormonal ilaçlar daha etkili, ancak, sık sık neden bir sürü yan etkileri, böbrek, karaciğer, kalp, yanı sıra kalp-damar ve solunum sistemi.

Araçlarını kullanmak, yasaktır, kesinlikle şemaya göre atanan doktor. Kendi kendine ilaç tetikleyebilecek bir dizi ciddi komplikasyonlar.

İlaçların dahili alımı

Böylece sedef hastalığı gibi sistemik bir hastalıktır, tedavisi gerekir taşımak için kapsamlı bir karakter. Ayrıca araçların dış mekan uygulamaları için de kullanabilirsiniz, aşağıdaki grup ilaçlar:

 1. Anti-alerjik ilaçlar.
 2. Sorbent.
 3. Enzimler.
 4. Non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar.
 5. İmmünomodülatörler.

Fizyoterapi teknikleri

Modern tıbbın yaygın olarak kullanır kurtulmak için plaklar için aşağıdaki formu fizyoterapi tedavi:

 1. PUVA tedavisi.
 2. Radyo terapi.
 3. Lazer tedavisi.
 4. Ultrasonik tedavi.
 5. Magnetoterapi.

Ayrıca, sedef hastalığı tedavisi yapılır, tatil ve kaplıcalar. Fırsat alımı, çamur banyoları, içme, maden suyu, vitamini tedavisi, uyma, doğru beslenme önemli ölçüde azaltabilir hastalık belirtileri ve elde remisyon sedef.

Merhem

Yemek tarifleri, geleneksel tıp

Sedef tedavisi yöntemleri ile geleneksel tıp da mükemmel sonuç verir akne karşı mücadelede. En sık kurtulmak için patoloji kullanmak, şifalı otlar, arı ürünleri, katran, tıp gres ve diğer birçok ürün doğal kökenli.

Yani, düşünün bir kaç popüler tarifler için tedavi hastalık erişkinlerde:

Merhem bazlı propolis

Birçok farkında özelliklerinde böyle doğal bir ürün propolis. Ürün, anti-enflamatuar, dezenfekte, lokal tahriş edici özelliği vardır. Sedef hastalığında propolis koymak gerekir su banyosu (lüzum 150 gr ürün için). Sonra yumuşama ürün ona kıyafet için bir çorba kaşığı tıbbi solidol ve 10 damla deniz topalak yağ. Tüm bileşenleri iyice karıştırın ve soğumaya bırakın. Elde edilen merhem ince bir tabaka plak 3-4 günde bir kez.

Kullanımı, deniz tuzu

Deniz tuzu etkisi büyük bir etkisi ortadan kaldırmak için, plaklar, cilt iyileşme, genişleterek, kan dolaşımını artırmak tonu dermis. Tedavisi için kullanılan banyo deniz tuzu ve sıcak kompres. Banyoları tavsiye bir geniş deri lezyonları. Durumlarda dağıtım plaklar belirli vücut bölgelerinde kullanılabilir kompres. Bunu yapmak için, ılık suda çözünmüş deniz tuzu (2 yemek kaşığı 500 ml su). Alınan araç ile ıslatılmış gazlı bez ve uygulanır onu, etkilenen cilt bölgelerine.

Propolis

Merhem tabanlı katran

Hazırlamak için, merhem almak için gereklidir, bir çorba kaşığı huş ağacı katran ve aynı miktarda vazelin. Ayrıca aracı eklemek gerekir 10 damla deniz topalak yağ. Tüm bileşenler iyice karıştırılır ve cilde uygulanır yerlerde döküntü. Tedavi kadar sürer tam bir cilt temizliği.

Sedef hastalığı tedavisi oldukça uzun ve sıkıntılı bir süreçtir. Karşı karşıya, bu bir hastalıktır gerekir sabır. Doğru tedavi ve uyum önlenmesi için mutlaka getirecek, istenen sonucu ve sizi rahatlatmak tatsız plak ve papüller üzerinde vücut.

17.09.2018