Otlar kullanımı, psoriasis tedavisi.

Hangi bitkiler sedef daha verimli çalışır? En popüler şunlardır: Kırlangıçotu, Dizi, Baklagiller, Şerbetçiotu, Adaçayı, Caléndula, Kasıkotu.

Kırlangıçotu

Kurtarır acılı kaşıntı, etkili bir şekilde ortadan kaldırır ve cilt soyma. Bitki suyu anti-inflamatuar, bakteri yok edici, şifa eylem. Psoriasis tedavisi evde çim uygulamak için bir kompres olarak, yağ taze meyve suyu plaklar, kıyafet kaynatma için su banyoları.

Kontrendikasyonlar, yan etkileri

Yenmesi tabanlı araçlar, Chelidonium tetikleyebilir iltihaplı ve sindirim sorunları için. Çim genellikle alerji. Onu kullanamazsınız epilepsi, bronşiyal astım, felç, gebelik ve emzirme döneminde.

Bir dizi

Tıbbi özellikleri bitkiler nedeniyle kendi benzersiz bileşimi. Çim büyük miktarda içerir, yağlar, kiralık oluşan sedef hastalığında inflamasyon teşvik hızlı iyileşme hasta araziler. Dizi ayrıca sahip anti-bakteriyel özellikleri. Yenmesi infüzyon temizlemek için yardımcı olur karaciğer, düzenleyen sızıntı değişim süreçleri.

Kontrendikasyonlar, yan etkileri

Yerli istihdam infüzyon bitkiler neden olabilir sinirlilik, gergin ajitasyon, panik atak.

Baklagiller

meyan kökü Anti-enflamatuar özellikleri vardır akışını artırır, metabolik süreçlerin bir müshil etkisi vardır, hızlandırır atılımı gereksiz atıkların vücuttan. Ne zaman bir dış uygulama tahriş, kaşıntı, temizler ve deri örtüsü.

 

Kontrendikasyonlar, yan etkileri

Baklagiller kullanılamaz olduğunda, hepatit, siroz, diyabet, böbrek yetmezliği. O basınç artar, bu nedenle gösterir, hipertansiyon. Ayrıca istenmeyen bir uygulama meyan kökü hamilelik.

Şerbetçiotu

İnfüzyon kozalakları sakinleştirici bir etkisi vardır, ağrı giderici, iltihap, normalleştirir sindirim sisteminde. şerbetçiotu

Kontrendikasyonlar, yan etkileri

Aracı kullanamazsınız varsa hastalıkları: kist, polipler, tümörler, endometriozis. İçerdiği шишках östrojen neden olabilir, onların büyüme ve yeniden doğuş. Uygulama haşlama ve decoctions bazen neden olan bir alerjik reaksiyon olarak deri döküntüsü, mukoza iltihabı.

Adaçayı

Çim etkili bir şekilde yardımcı olur sedef hastalığı, dahil olmak üzere baş. Araçları dayalı iltihabı rahatlatmak için teşvik yerel bağışıklık, sahip olduğu antibakteriyel ve antifungal eylem. Ne zaman kafa derisi adaçayı kaynatma olarak kullanılır gargara. Tedavi edici etkileri yanı sıra, aracı, saç büyümesini uyarır, onlara parlaklık verir.

Kontrendikasyonlar, yan etkileri

Uygularken karşı otlar sedef dikkate almak gerekir onun üzerinde olası olumsuz etkileri organizma. Bu yüzden, adaçayı tavsiye edilmez, düşük basınç altında, patoloji böbrek, düşük tiroid fonksiyon. Onu kullanmayın ve emzirme sırasında, çünkü içerdiği bitki maddeleri azaltan anne sütü üretimini. Uzun süreli kullanımı otlar mümkündür çıkması zehirlenme belirtileri.Caléndula

Caléndula

Yenmesi bir infüzyon çiçek, anti-inflamatuar, bakterisidal, destekler, karaciğer. Uygulama çim dış iyileşmesini hızlandırır etkilenen dokular dezenfekte eder, cildi rahatlatır, iltihabı. Sedef kullanan infüzyon bitkiler ve pişmiş dayalı bir merhem.

Kontrendikasyonlar, yan etkileri

Caléndula ağızdan alırken ilaçların sakinleştirici etkisi ile ve barbitüratlar. Tedavi infüzyonu bitkiler gösterildiği 12 yaşından küçük çocuklar ve yetişkinler için kalp-damar hastalıklarında, hipotansiyon, akut faz hastalıkları, SİNDİRİM sistemi (gastrit, mide ülseri). Dış uygulama tabanlı araçlar Caléndula bazen kışkırtır alerji, artan kaşıntı, tahriş.

Kasıkotu

Sindirerek bu bitki sedef arındırılmasına yardımcı olur, kan, bağışıklık sistemini güçlendirir, sahip yumuşatıcı etkisi, metabolizma artırır, sinir sistemini rahatlatır. Ne zaman bir dış uygulama infüzyon ve kaynatma bitki anti-enflamatuar, antibakteriyel eylem.

Kontrendikasyonlar, yan etkileri

İç alımı için fon bazında bir dikeni istenmeyen bir eğilim, kabızlık, bireysel hoşgörüsüzlük bitkiler ve hamilelik döneminde.
 

Banyo

Çok etkili sedef tedavisi küveti ilavesi ile şifalı otlar. Bu belirtiler güzel yürekli çam, keten, banyo. İlk dönemde bunları almak için tavsiye edilir, tıbbi gözetim altında, sonra taşımak için kendi kendine tedavi. Hazırlamak için banyo kullanın kurutulmuş bitkiler veya bunların özleri.

Kuralları, prosedürleri

Ayak banyosu için gerekli 10 l su için oturma eylemi – 25-30 litre, tam – 200-250 litre. Kullanmanızı tavsiye kırma veya emaye bir küvet. Alırken, bir tam banyo için hasta yatarken onu tamamen расслабившись kapalı başının altına bir havlu. Su kapsamalıdır tüm vücut dışında, üst göğüs. Sonra tedavi prosedürü takip imkanı 30-40 dakika.

Kozalaklı banyo

Yemek pişirmek için kullanmak katı veya sıvı iğne yapraklı özü. Briket veya 100 ml özü çözülmüş, bir bardak su, sonra ayarlanır, istenen hacmi. Optimum su sıcaklığı – 36-38 derece, işlem süresi – saat dörtte. Oldukça iyi bir etki elde edebilirsiniz alındığında tam bir ders 15-20 seans.otlar

İçin şifalı banyolar uygulamak ve çam tomurcukları. 3 litre su gereklidir 150 gr böbrek. Onları kaynatın bir su banyosunda yaklaşık 30-40 dakika içine dökün ve kapasite. Çam banyosu iyi yardım palmar подошвенном sedef.

Önerilen prosedür, infüzyon ile çam dalları. Sadece kaynar su dökülür, zaman için настаивания. Hava bitmiş çam infüzyon için bir banyo olmalıdır 37-38 derece. Ellerinizi veya ayaklarınızı yarım saat suya batırılır. Yordam daha iyi düzenlemek için akşam.

Banyo adaçayı ile

Adaçayı başvurduğu en etkili otlar ile uygulanan sedef hastalığında. Banyo ile bir tıbbi bitki anti-enflamatuar, antimikrobiyal, sıkılaştırıcı eylem. Tedavi hammaddesi olan kurutulmuş bitki yaprakları. 100 gram adaçayı yaprakları dökülür bir litre su kaynatılır, bir saat ve bir zaman 1 gün için настаивания. Hazır et suyu eklenir, su banyosu.

Aromatik banyo

Sedef için yardımcı olur su bazlı toplama dilleri otlar:toplama

 • civanperçemi;
 • melissa;
 • pelin;
 • nane;
 • huş ağacı veya çam tomurcukları.

Tüm bileşenleri almak aynı oranlarda – 20 gram. Onları haşlanmış 1 litre su dökülür ve bir banyo. Tedavi süresi 10 dakika. O vardır, tonik ve temizleyici bir etkiye sahiptir. Tavsiye kullanım için sabit sahne sedef.

Valeriána banyo

Kediotu etkisi yavaş, ama kararlı bir eylem. Etkisi esas olarak giderilmesinde artan sinirlilik ve iç gerginliğin. Yordam için kullanılabilir sıvı özü bir tıbbi bitki. Sadece içine sıcak su miktarı 50-70 ml 1 banyo. Hava sıcaklığı su sıcaklığı 38 derece.

Çok etkili sedef tedavisi kullanımı ile karışık banyoları.Böyle bir tedavi elde etmek için izin, aynı anda birden fazla eylem nedeniyle tıbbi özellikleri kullanılan otlar.

Hangi durumlarda banyo kontrendikedir

Su, tıbbi tedaviler kullanılamaz düzenlemek varsa, aşağıdaki durumlar ve hastalıklar:

 • akciğer tüberkülozu;
 • hipertansiyon;
 • kalp yetmezliği;
 • angina pektoris;
 • ateroskleroz;
 • diabetes mellitus;
 • deri lezyonları, enfeksiyon ve mantar kökenli;
 • epilepsi;
 • sonraki bir tarihte gebelik.
24.07.2018