Sedef hastalığı tırnak: belirtileri ve tedavisi

O eşlik edebilir gibi küçük yaralanmalar ve yayılması psoriatik plaklari plaklar vücuda bağlı olarak, yerçekimi akışının, formları hastalık ve aşamasında bulunduğu. Hastalık dönemleri alternatif ile karakterize bir alevlenme ve remisyon ve yıllarca sürebilir, ve onlarca yıl.

sedef hastalığı tırnak

Belirtiler tırnak sedef

Olmasına rağmen, tırnak psoriasis olarak kabul edilir bir hastalık, bazen bir tezahür biçimi olarak geniş bir kaba, sedef hastalığı veya müjdesini onun bir görünüm.

Vakaların yaklaşık yarısında aynı anda görülmektedir sedef hastalığı, tırnak ve cilt.

Sedef hastalığı belirtileri tırnak bağlı olarak farklılık gösterebilir bölge lezyonları. Patolojik değişiklikler kök kısmında (matriks) yansıtılır uzunluğu, şekil ve ölçüde – kalınlığı tırnak plakaları ve patoloji yatağı (bağlantı katmanı, memur taban plakası) etkiler, ağırlıklı olarak, kalınlığı. Verilen bu özellikleri, hastalığı ortaya çıkabilir aşağıdaki şekillerde:

 • Şekil yüksük ile karakterize, dirsek ve bulanıklığı plaka; bu durumda, o olur gibi kanca. Üzerinde rogovom katman görünür çentik ve nokta derinleştirmek için bulunan kaotik bir şekilde. İlginçtir, eğitim, farklı parmaklarınızı farklı boyut, şekil ve renk. Baskı böyle bir «yüksük» neden olur, ağrı hissi;
 • Bir bozulma ve bütünlüğünü ihlal tırnak ile birlikte değişen renkleri ve çıkarmadan tabanından parmak. Tamamlayıcı bu kötü bir resim nüfuz altında soyma çivi hava kabarcıkları ve kir, karışık ile ölü èpidermal'nymi parçacıkları;
 • Ne zaman hasarı nedeniyle kılcal damarları tırnak altında görünür siyanotik, kahverengi ya da kırmızı yarı saydam lekeler veya çizgili, kendisi ve plaka bulanık ve görünümünü değiştirir, hakkında konuşmak sedef tırnak altında. Diğer bir deyişle, koyu lekeler, tırnaklarda sedef - işareti subungual kanama. Yükleme kuvveti etkileri hasta tırnak neden olabilir irin.

Gibi diğer çok sık karşılaşılan bir hastalık belirtileri unutmayın zaman tırnak bozulur, olur, pürüzlü ve cansız; ağrılı sızma, şaşırtıcı destekler.

Yanı sıra, fiziksel rahatsızlık ve sürekli ağrı hissi ile birlikte, kaşıntı, sedef hastalığı, tırnak, ayakları ve özellikle sedef hastalığı tırnak elinde, daha belirgindir, neden, hasta, bir sürü psikolojik acı ve olumsuz duygular nedeniyle kötü bir görünüm kendi ekstremitelerde. Bu neden Yeryüzünde milyonlarca insanın merak: tedavi sedef? Nasıl geri çivi kendi orijinal görünümünü?

Özellikleri tanı

Genellikle tanı, sedef hastalığı zor ne çok yukarıdaki belirtileri var ve diğer dermatolojik hastalıklar, özellikle bazı mantar enfeksiyonları. Böyle bir karışıklık oluşabilir, örneğin, vücut hasta vardır karakteristik plaklar için izin tümden yargılamak sedef.

Yani, sedef hastalığı, tırnak mantar ya? Nasıl ayırt sedef tırnak mantar? Temel fark, doğada bir hastalık. Mantar bulaşıcı ve kolayca yayılır ve hasta sağlıklı bir doğrudan temas yoluyla veya tüketen ortak ev öğeleri. Hastalıklı sedef bu konuda tehlikeli değildir.

Gelince görsel ya da diğer somut farklılıklar, bunların birkaç. Fungal enfeksiyonlarda ölçekler etrafında etkilenen tırnak daha kolay ayrılır deri, sıradışı olduğu için ilk aşamada sedef. İleri: şube tırnak tabanından sedef gerektirmez, deformasyon ve ağrı eşlik, kandidiyazis veya mikozah. Başka bir fark sedef – hiçbir kötü koku, karakteristik kandidozov.

Psoriatik lezyonlar görülebilir ve diğer cilt hastalıkları gibi pembe versicolor, seboreik egzama. Dahası, onların ortaya çıkması muhtemel ve hastalıkları tamamen «başka bir hikaye» - hipertansiyon, akciğer ve kalp yetmezliği, diyabet. Sedef hastalığı, tırnak ya da gelişebilir, aynı zamanda bir arka plan üzerinde stres, kronik yorgunluk, duygusal kargaşa, resepsiyon beta-engelleme ilaçlar ve diğer ilaçların.

Kesinlikle doğru evreleme tanı, ayrıcalıklı bir uzman. Çok sık bu durumuna bazı dış işaretler yeterli - gerekli ayırıcı tanı yapmak kullanarak daha fazla araştırma yöntemleri. Örneğin, bakteriyel analizi (ekim) terazi etkilenen, doğrudan mikroskopi.

Bu yalvarır belirgin sonuç: ilk şüpheli sedef tırnak el ve ayak parmakları için gerekli hemen itiraz yetkili bir teknisyene! Hakkında bilgi, kimin işlevi dahildir tedavisi, sedef hastalığı, ellerde ya da bacaklarda biraz aşağıda.

Sedef hastalığı neden tırnak

Tıp çevrelerinde sedef hastalığı olarak kabul edilir şehrin en gizemli ve sonuna kadar çalışılan hastalık. Buna rağmen, uzmanlar hemfikir temel nedeni olan bu hastalık, iki:

 • Patolojik değişiklikler immün süreçleri engelleyen, tam bölünme, hücre ve normal fermantasyon maddeler. Bu nedenle, başarısız olur gelişiminde epidermis: yeterince gelişmiş onun kalıntıları gittikçe izole başlar büyümeye ve çoğalmaya dönüyor kalınlaşma tırnak yüzeyleri. Vücudun tepki böyle bir patoloji, bir kural olarak ifade edilen maddeler;
 • Genetik bir faktör. Bazı dermatologlar bu eğilimi koymak ilk etapta. Aldatma bir hastalık olmasıdır «kötü» kalıtım belki uzun bir süre değil hissedilmeye ve tetikleyici faktörlerin etkisi altında ortaya oldukça beklenmedik bir şekilde, katkıda dönüşüm nükseden ağrısız faz hastalığın akut.

En güçlü provokatörler sedef hareket:

 • Bozuklukları, hormonal arka plan;
 • Kesintileri organları, doğrudan etkileyen, metabolizma (karaciğer, tiroid bezi, organlar, sindirim sistemi ve diğer);
 • Maddenin bağışıklık sistemini bulaşıcı eğitim;
 • Mekanik hasar katman dermis;
 • Kuru ve soğuk hava koşulları ile birlikte, immün sistemi baskılanmış bireylerde vücut.

Hastalığın evresine

Genel olarak, anormal bulgular, daha sonra büyür sedef, geçer üç temel aşaması:

 • Bunlardan ilki azalması ile karakterize tırnak üzerinde görünür enine ya da boyuna çizgiler, girinti, benekler;
 • İkinci aşamada tırnak kalınlaşır, renk değiştirir, satın alarak, sarımsı, gri, kestane rengi. Bazen eşlik hemorajik bulguları ortaya çıkması ile kanlı damarlar ve septik odakları;
 • Son aşamada, plaka ortaya yağlı lekeler ve plaklar. Tırnak tamamen körelmiş ve pul başlar. Genellikle, bu olumsuz belirtileri align çeşitli bakteriyel ve mantar enfeksiyonları.

Tedavi tırnak sedef?

Sedef hastalığı tedavisi tırnak uzun ve özenli bir süreç kullanılarak kapsamlı mekanizmalar. Tedavi eden doktor seçer düzeni sistemik terapi bireysel özelliklerine göre, belirli bir klinik durum.

Bu seçimleri etkiler tedavi planı?

sedef hastalığı tedavisi

Temel faktörler, bağımlı, nasıl tedavi edilir sedef hastalığı tırnak elleri ve ayakları üzerinde:

 • Klinik tablo hastalık ve sahne akış;
 • Derecesi ihmal hastalık;
 • Olasılığını nüks;
 • Varlığı, eşlik eden hastalıklar ve bunlarla ilgili kısıtlamalar;
 • Özel hoşgörü hastanın belirli ilaçlara.

İlaç tedavisi

Genellikle hastalığın erken dönemlerinde uygulanan yerel ilaçlar.

Kremler ve merhemler

Temelde bu ilaçlar, kortikosteroid içeren atandığı ilaçlar, anti-enflamatuar ve antiseptik etkisi de krem. Geniş bir uygulama buldum da özel vernikler, sedef hastalığı, tırnak. Bu arada, bölüm dermatologlar bile ona inanıyor ve başarılı bir alternatif, kapsamlı bir tedavi.

Kullanımı kortikosteroidler sırasında lezyonlar tırnak psoriasis, bu sözleşmeyi yaparken, viral cilt hastalıkları, örneğin, herpes zoster, yanı sıra frengi, tüberküloz. Bu bir yana, onların dezavantajı olası yan etkileri olarak yanma, kaşıntı ve kızarıklık, cilt.

İçeren ilaçlar vitamin D3

Onların işlevi frenleme bölünmesi anormal hücreleri psoriatik plaklari. Burada da var, kontrendikasyonları, örneğin, ihlal kalsiyum içeriği vücutta. Ayrıca, onlar çocuklar için tavsiye edilmez. Olarak analog kullanmak mümkündür kömür katranı (katran).

Özel ilaçlar

Kalemler, merhemler, diğer ilaçlar, birleşik ortak özelliği, ezmek, hücresel üreme ve yol stabil zayıflaması tırnak sedef hastalığı.

Dış maddeler

Farklı anti-enflamatuar ve inhibitör bölme arızalı hücre özellikleri .

Bunun yanı sıra, yumuşatıcı etkileri ölü deri hücreleri vardır, asit salisilik, teşvik, kolay kaldırma ve 1% çözelti, 5-fluorouracil (ya da krem şeklinde) uygulanan bandaj altında.

Gerekli düşünün bir kez daha vurgulamak isterim: yukarıdaki tüm ilaçlar sahip çok sayıda olumsuz etkileri, bu nedenle bunları kullanmak, sadece bir doktor reçete kesinlikle ayrı ayrı! Kendi kendine ilaç gibi ilaçlar onarılamaz hasara neden olabilir, sağlık için ve kesinlikle yasaktır!

Kullanılan ilaçlar, sistemik tedavi

Aynı geçerlidir ve sistem bu diyette miktarlarının tespit edilmesi gibi en ileri durumda ve kesinlikle kullanılmamalıdır hamile, yanı sıra karaciğer hastalıkları.

Kapsamlı bir tedavi öneriyor ayrıca antidepresanlar, katkıda azalma kaşıntı ve sahip olumlu bir psikolojik etkisi de kompleksleri vitamin ve mineraller oluşan selenyum, çinko, kalsiyum.

İyi bir etki vermek fizyoterapi tedavisi – hemosorption, fototerapi, diyatermi, fotoferez. Çok etkin bir sıhhi tedavisi geçirmek, özellikle onun deniz kıyısındaki.

Uygulama yeni biyolojik

Son gelişmeler unutmayın özel monoklonal antikorlar, yetenekli birleştirmek hücreleri ile bağışıklık sistemi ve yok etmek için kusurlu psoriatik hücreleri, değiştiriciler ile seçici maruz kalma ve bireysel faktörler nekroz uygulanan en ağır formları. Bazıları için klinik çalışmalar hala devam ediyor.

Uygulama halk yöntemleri

En iyi sonucu tedavi sedef hastalığı tırnak halk ilaçları verir, ne zaman hastalık sadece gelişmeye başlar. Evcil doktorlar uzun bir tedavi, sedef hastalarının her türlü başka, merhem, --, kompres. Sunuyoruz birkaç popüler tarifler için tedavi, sedef hastalığı, tırnak evde:

 • Yulaf unu ve mısır nişastası miktarı iki yemek kaşığı karıştırın ve yarım litre ılık su ve hazırlanan losyon uygulayın etkilenen;
 • Yatıştırıcı etkisi hamam dayalı haşlama, meşe kabuğu, serisi, papatya, adaçayı, cocklebur;
 • Test zaman terapi ile bitkisel yağlar – yatmadan önce yağlamak çivi, zeytin, ayçiçek, mısır yağı;
 • Mükemmel yara iyileştirici etkiye sahip aloe ve deniz topalak ve agav yardımcı nemlendirmek, etkilenen alan ve inflamasyonu azaltmak için;
 • Yararlı gazlı bez, bandaj, bulamaç soğan, uygulanan hasta tırnak.

Sedef hastalığı tedavisi tırnak evde içerir diğer birçok yollar kullanılarak bakır sülfat, soda, ancak tüm durumlarda olmadan zorunlu doktor tavsiyesi yapamaz!

Önleyici tedbirler

Bu mücadele için sinsi ve zor uysal tedavi edilebilir bir hastalıktır sürekli uymak, uyarılar önlemler, özellikle:

 • Dikkatle gözlemlemek için hijyen el ve ayak;
 • Korumak için el ve ayağın doğrudan temas, kimyasal maddelerle;
 • Önlemek hipotermi ve enfeksiyonlar, dikkat çekmek için kendi bağışıklık sistemi;
 • Korumak laminalar tırnak mekanik hasar;
 • Uymak önlem kullanırken, tırnak malzemeleri, tüketmek, yapay malzemeler oluşturmak için çivi ve bir zevk şifalı antibakteriyel cilalar;
 • Özellikle dikkatli olması sırasında akut hastalık, dikkat, dahil olmak üzere, diyet dışında diyet yağ, un, şekerli gıdalar. Menüsünde geçerli olmalıdır taze sebze ve meyve, balık yemekleri, süt ürünleri, karaciğer.

Unutmayın! Kötü düşmanları tedavisi için alkol ve tütün!

Dönülmez sedef kaybolur. Hatta zaman gibi görünüyor, onun belirtileri daha fazla görülür nüks riski sürekli kaydedilir. Ne yazık ki, bunu belirtmek gerekir: sedef hastalığı bu hastalık, istediğiniz katlanmak yaşam boyunca. Başka bir şey, bağlı kalarak sağlıklı bir yaşam tarzı takip ederek tıbbi yönergeleri, yüksek olasılık süresi artan süreler kadar onlarca yıl!

17.09.2018