Etkili tedavi yolları sedef hastalığı

Bu hastalık nedeni hala sonuna kadar bilinmiyor ve faktörler-provokatörler, neden onu çok olabilir gibi dış ve iç. Kurtarma tam o meydan okuyan, ama elde edilebilir bir aşama remisyon.

sedef hastalığı tedavisi

Hastalığın ilk belirtileri genellikle tezahür genç yaşta 18-25 yaş. Çok önemli hemen bir doktora başvurun için yayılmasını önlemek için kırmızı soyma plaklar büyük deri bölgelerinde. Birçok bile bilmiyorum hangi doktor tedavileri sedef hastalığı. çünkü bu cilt hastalığı, bir uzman yardımcı olabilir, sadece bir dermatolog. O test sonuçlarını değerlendirecek ve reçete etkili çözüm, sedef hastalığı.

ETKİLİ İLAÇLAR

Genellikle doktor bağlıyor kapsamlı bir ilaç tedavisi. İlaç sedef ayrılır hormonal ve non-hormonal ilaçlar. Önemli bir rol oynayan vitamin psoriasis, bu nedenle almak gerekir iyi bir multivitamin kompleksleri ilavesi ile folik asit. Yatıştırmak için kaşıntı genellikle sakinleştirici tarafından atanır.

En güçlü aracıdır – bu hapları sedef hastalığı. Onları almak için, sadece bir doktor tarafından reçete şiddetli akut dönem. Onları satın almak için, hemen hemen herhangi bir eczaneden, ama sadece verilebilir tarifi.

Yararlı bir eylem vücuda sahip karışımlar, şifalı otlar, içecek olan çay yerine. İyi yardımcı çaylar: papatya, kırlangıç otu, sarı kantaron, nergis ve diğer otlar. Sizin, kendisini çay sedef. Bu bitkisel toplama içeren 10 kadar iyileştirici bileşenler ve kapsamlı bir şekilde vücut etkiler.

Çay sedef:

 • normalleştirir, metabolik süreçleri cilt;
 • yenilenmesini uyarır, onu hücre ve dokuların;
 • bağışıklık sistemini güçlendirir, direncini artırır hastalığı;
 • kaşıntı yatıştırır, iltihabı azaltır;
 • anksiyete düşürür, sinir sistemi;
 • antibakteriyel ve analjezik etkisi vardır.

Özellikle önemli çay içmek sedef iyileşme dönemlerinde, uyarmak için yeniden genel bir hastalık.

DIŞ ARAÇLARI — MERHEM

İyi bir yardımcı araç karmaşık tedavisinde hastalık, merhem sedef. Merhem ve hap vardır hormonal ve tersi. Hormonal merhem sedef atanır sadece bir dönem keskin, akut hastalık ve uygulanabilir uzun süre en fazla 3-4 haftadır.

Sonra remitting inflamatuar süreci istikrarlı ve gerici hastalığın geçiş hormonal olmayan ilaçlar. En sık bunlar arasında uygulanan Çinko ve salisilik merhem. Çinko merhem sedef yaşıyor muhteşem kuru etkisi. Buna ek olarak, o mükemmel korur hasarlı derinin güneşe maruz kalma ve çevre. Merhem sahip karakteristik beyaz renk, bu nedenle daha fazla bilgi, daha iyi ya da akşamları ne zaman dışarı çıkmak.

Salisilik merhem sedef hareket aynı anda iki yönde: o rahatlatır, kaşıntı ve enflamasyon ve aynı zamanda pul pul ölü deri kalıntılarını yumuşatarak ve biraz eriterek onları. Salisilik merhem sedef uygulanır günde 3-4 kez, o renksiz ve kokusuz. Uygulanabilir tam ortadan kaybolması kadar iltihaplı kırmızı plaklar.

Uzun popüler bir araç oldu sedef tedavisi gres. Böyle bir yöntem uygulanmış son yüzyılda, ne zaman ilaç olarak kullanılan teknik gres. Şu anda onun özellikleri araştırılmış ve olumlu etkisi cilt başarı ile uygulanan tedavi, cilt hastalıkları.

Sedef hastalığı tedavisi, tırnak – karmaşık bir süreç, çünkü bu formda bir hastalık zarar değil sadece tırnak plaka, ama kendisi tırnak yatağı. Bu nedenle uygulamak gerekir gibi oral ilaçlar ve çeşitli merhem. Tabletler genellikle atanır gibi sedef hastalığında cilt artı vitamin kompleksleri güçlendirmek için tirnak.

DOĞRU DİYET

diyet

En az değil, başarılı bir tedavi için beslenme, sedef, özellikle bir kadın için. İçerdiği maddeler gıda, gibi cilt tahriş ve sakin. Dezavantajı bazı vitaminler, örneğin, ya da Bir grup güçlendirir hastalığının belirtileri. A ve E vitaminleri, tam tersi teşvik, aktif hücre yenilenmesini, cilt. Bu nedenle diyet sedef olmalıdır sağlıklı, tatmin edici, zengin vitamin ve mineraller.

Ayrıca, beslenme, sedef, inşa edilmesi, böylece ürünlerin çoğu neden vücutta alkali reaksiyon. Olmalı, onları günlük menü %70 ve ürünleri ile asit reaksiyonu sadece %30'dur. Diyet sedef ağırlıklı olarak oluşur gibi bir ürün:

 • meyve ve doğal meyve suları (üzümden);
 • sebzeler, özellikle yeşil ve yapraklı – taze veya pişmiş olarak;
 • yağsız diyet et, ama daha sık 2-3 haftada bir kez;
 • balık, tercihen deniz, pişmiş, herhangi bir şekilde buna kızartma.

Ortadan kaldırmak, diyet, sedef, önerir türleri aşağıdaki ürünleri:

 • sebze itüzümü aile – domates, patates, patlıcan,;
 • yağlı ve baharatlı çeşitleri peynir;
 • füme, sosis ve et lezzetleri;
 • pasta, krema ve çikolata;
 • ürünleri, mayalı hamur, taze ekmek;
 • kahve ve alkollü içecekler.

İmkanlar sınırlı tüketimi sofra tuzu, şekeri ve deniz ürünleri. İşte bu olamaz, sedef şiddetle – yani bu herhangi bir tür bir koruma, özellikle içeren yapay renklendirici ve gıda katkı maddeleri. Muz, kavun ve elma vurgulamak gerekir gibi ayrı bir yemek. Kek hakkında, kek, şeker, yanı sıra marineler ve keskin soslar unutmak zorunda iyileşene kadar.

Önemli bir yemek düzenlemek sedef olduğunu böylece ılımlı bir kalori içeriği, ancak olmadan sürekli açlık. Aşırı yeme ve aşırı kilo neden olabilir hastalığın alevlenmesi. İçme 1,5 – 2 litre sıvı günde. Almak manastır çayı sedef hastalığı, ısı şeklinde, 20 dakika önce veya 30 dakika sonra yemek.

Diyet sopa en iyisidir, en az 2-3 hafta, hatta ulaştıktan sonra remisyon. Eğer ataklar ne sıklıkla, böyle bir güç olmak için yeni bir yaşam tarzı değil, sadece yardımcı olur, vücudun daha hızlı bir hastalık ile başa çıkmak, ama aynı zamanda hizmet iş önlenmesi karşı onu yeniden canlandırmak.

13.09.2018