Sedef hastalığı tedavisi için en etkili ilaçlar ve halk ilaçlar

Herhangi bir cilt hastalığı özel bir tedavi gerektirir, ama var olup olmadığını tek etkili çözüm, sedef hastalığı? Kullanıyorsanız, her biri için önerilen tedavi edici ilaçların geçmek için gerekli anketler bir dizi seçmek için geçerli bir ilaç. Hastalık önemli ölçüde bozan, yaşam kalitesi ve kronik seyirli bir patoloji için bir kişi neden uyuşturucu kullanmak için bir ömür boyu. Öğrenin ne ilaçlar sedef olarak kabul edilir, en etkili.

sedef

Sedef hastalığı nedir

Hastalık kapak kronik tip bulaşıcı olmayan karakter denir pullu insanlıktan çıkarmak, ya da sedef. Açıklanan dermatozu ile karakterize otoimmün bir doğa oluşumu. Dışarıdan hastalık ile kendini gösterir kabarık cilt yüzeyi üzerinde kırmızı lekeler, aşırı kuru. Hastalığı oluşabilir plak – kaynaştırma arasında bir papül haline gelen alanları inflamatuar bir süreç ve heyecan, yeni eğitim kılcal küçük boyutu (anjiyogenez – aşırı onların oluşumu).

Sedef hastalığı tedavisi

Yeterli tedavi elde edilebilir sonra, sadece doğru teşhis ve laboratuvar araştırmaları. Doktor kontrol etkinliği, tedavi yöntemleri, sağlayacak, hastaya ulaşmak için uzun süreli remisyon. Sırasında sistemik tedavi hasta içmek için bir sürü maden suyu. Tedavisi devam bireysel özellikleri, belirli bir yetişkin ya da çocuk. Daha sedef hastalığı tedavi etmek için? Tedavi atanır dikkate alarak:

 1. hastanın yaşı;
 2. özellikleri patoloji;
 3. öykü;
 4. yerçekimi bir hastalık.

Sık kullanılan tedavi yöntemleri:

 • iç ilaç tedavisi;
 • fizik tedavi (seçilmiş özel prosedürler);
 • dış tedavisi;
 • alternatif tedavi yöntemleri (ozon terapi);
 • klimaterapi;
 • beslenme tedavisi.

İlaç

Kronik patoloji tedavi değil tamamen, ama doğru sabit bir şema terapisi durdurabilir tezahürü hoş olmayan belirtiler uzun bir süre için. İlaçlar mümkün değil, sadece ortadan kaldırmak için ortaya çıkan bir rahatsızlık, ama aynı zamanda üretmek hizalama, iyileşmesi derinin. Tedavisinde hızlı bir etki için atanır spreyler, enjeksiyon, losyon, krem, merhem, phytomedicine.

Merhem

krem sedef

Kaldırmak kızarıklık, kaşıntı ve tahriş yardımcı olur özel bir merhem sedef hastalığı, cilt üzerinde. Uygulanması durumunda hormonal ilaçları aşırı doz almak önemlidir ve dikkate alınmalıdır. Bu merhem gelişimini tetikleyebilir ciddi patolojik durumlar – bulaşıcı ve nekrotik lezyonlar, derinin. Verileri akut tedavi etmek zordur. Dikkatli kullanılan ilaçlı merhem dayalı solidol, yağ, salisilik asit.

Krem

Aksine, merhemler, tedavi edici bir krem var daha az belirgin bir anti-inflamatuar etkisi. Ancak, onlar daha iyi cilt tarafından emilir. Krem sedef uygulanır ve kuru etkilenen bölge günde iki kez. Hastalığın şiddetine bağlı olarak kurs süresi kadar sürebilir ay sürekli tedavi. Krem katkıda riski atrofik süreçler olduğunu düşündürmektedir onları uzun bir kullanım, ancak uygulamaya başlamadan önce değer dermatolog bakın.

İlaç

Ortadan kaldırmak belirtileri, sedef hastalığı olabilir kompleks terapötik teknikleri kullanarak etkili sentetik ilaçlar. İlaç şirketleri tüketicilere nötralize dış, önemli, hem de iç sedef hastalığı belirtileri. Geliştirilmiş ilaçlar kullanılırken, tabletler ve özel bir diyet, idare tarafından sağlıklı bir yaşam tarzı ve seçimi okuryazar araçları dış mekan uygulamaları.

Tedavi psoriatik plaklari belirtileri cilt üzerinde yapılır ilkesine göre:

 1. İlk reçete ilaç ile tedavi dış eylem zayıf bir etkisi vardır.
 2. Daha da geliştirilmesi sedef atanır daha güçlü bir araç, örneğin, hormon hapları.

Antibiyotik

Tedavi aşamasında akut kalkınma bulaşıcı süreçleri eşliğinde antibiyotik alarak. Herhangi bir ders herhangi bir ilaç reçete sonra profesyonel doktor tavsiyesi. Ortadan kaldırmak için olumsuz etkileri antibiyotik mide yapılacak kişinin paralel olarak probiyotikler almak. Seçmek için en etkili antibiyotik verin laboratuar analiz bakteriyel kültürü etkinliğini belirlemek için bakteri maddeler ilaçlar. En sık uygulanan ilaçlar penisilin, macrolide ve sefalosporin.

Halk ilaçları

halk ilaçları

Mükemmel sonuçlar tedavisinde sedef ve dermatit göstermek için halk ilaçları. Etkili tarifler uygulanır yalnızca doğal maddeler, bu olumlu yansır sağlığı hasta. Şehirdeki bitkisel ilaçlar kullanılır:

 • defne yaprağı;
 • bitkisel çaylar (sarı kantaron, menekşe, papatya);
 • kırlangıçotu;
 • ceviz;
 • tentür ortak kasıkotu;
 • arpa malt;
 • bitkisel çaylar, karahindiba ve dulavratotu.

Aşağıda en etkili yemek tarifleri doğal ilaçlar:

 1. Sarımsak. 1 almak başını ezmek dökün ve girintileri 2 saat su 200 ml dökün. Hazırlanan infüzyon emmek ıslak bir bez ve bindirme alanları.
 2. Propolis ve tereyağı. Bağlamak 200 g özü, propolis ve aynı miktarda tereyağı, önceden eritilmiş. Karışımı koymak yangın ve ısınma çeyrek saat. Serin ve süzün aracı, ovmak etkilenen bölgeyi üç kez bir gün.
 3. Süt kaynatma üzüm, dulavratotu, keten tohumu. Almak gibi doğal malzemeler: dulavratotu gerekli kök, üzüm almak, sadece yaprakları. Bileşenleri dökün süt 200 ml, ısıtın, kaynatın, kısık ateşte 5 dakika. Serin yapmak için araçlar.

En iyi çare, sedef hastalığı

Tek etkili ilaç tedavisi için, sedef hastalığı yoktur ile ilgili bireysellik vücudun her kişi. Bakılırsa, bazı hastalar kutladı iyileştirme uygulandıktan sonra infüzyon, bitkisel karışımlar, UVB (maruz kalma ultraviyole), PUVA tedavisi (ışık tedavisi), homeopatik, çin anlamına gelir. Nasıl seçmek için etkili bir ilaç var mı? Çeşitli medikal ürün sedef tedavisi için ayrılmıştır 2 grubu: dış mekan, iç mekan uygulamaları.

İlaç seçimi kişisel tercihlerine bağlıdır. Güncelleme seçenekleri atamaları tablo:

Dış Alımı
yamalar biyolojik
merhem retinoidler (A vitamini)
şampuan antimetabolites (folik asit antagonistleri)
yağ antihistaminikler
krem antibiyotik
jeller bağışıklık baskılayıcılara
spreyler kortikosteroidler

Fiyat

Büyük ilaç pazarına sunulan çok sayıda etkili ilaçlar topikal maruz kalma. Yokluğunda gerekli ilaçlar kolayca bulabilirsiniz analogları. Satın alın ilaçlar da sedef hastalığı olabilir eczane bayisi veya satın almak için bir online mağaza tarafından sipariş bir dizin. Fiyat ilaç ile aynı adı değişir alırken: o üretici bağlıdır, özel satış, serbest formlar.

Bilgi sunulan bir makalede giyer doğa keşif. Malzemeler makale çağrısında kendi başınıza tedavi. Sadece yetkili bir doktor, bir tanı koymak ve vermek için tedavi önerileri temelinde bireysel özellikleri belirli bir hasta.

01.09.2018