Sedef hastalığı cilt üzerinde. Semptomlar, belirtiler ve tedavi

Sedef hastalığı kronik bir hastalıktır, gelişmekte olan kimse güvende değil. Bu herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir, bu nedenle, sedef hastalığı belirtileri ve olası nedenleri, gelişimi bilmek arzu edilir. Tipik belirtileri, karakteristik olarak, bu hastalık için. Onlara psoriatik papüller başarılı ayırt etmek diğer dermatolojik hastalıklar. Döküntüler oluşmuş tüm vücut parçaları: göz kadar dur. Ne olursa olsun bir yerden yerelleştirme papüller farklı bir görünüm.

Sedef hastalığı cilt üzerinde

Belirtileri: sedef hastalığı nasıl başlar

Başlar sedef ile eğitim vücudunda küçük lezyonlar. Kendi boyutunu aşan kafa çapı iğne. Her geçen gün papüller büyür, çapı ulaşan bir sonucu olarak 4-8 cm, onların sayısı artar, yüzey soyulabilir başlar. Eğer geçmek iyi tedavi, tek tek plak birleştirme holdingler kapsayan, büyük vücut bölgeleri.

Öyle görünüyor sedef hastalığı başlangıç aşamasında

Sedef hastalığı bir cilt her yaşta gelişebilir. Ama genellikle ilk durum onun tezahürü oluyor genç ve yetişkin kişilerin 18 ila 40 yıl. Cinsiyete göre fark yoktur. Bu hastalık erkek ve kadın acı ile aynı frekansta.

Tipik belirtileri psoriatik plaklari papüller:

 • Şekil-yuvarlak.
 • Kenar-net.
 • Renk-parlak pembe ya da kırmızı.
 • Renk pul gümüşi beyaz.

İlk döküntüler genellikle oluşur bir yerde bir yara, çizik, soğuk yaralanmaları, yanıklar, vücut bölgelerinde sürekli maruz sürtünme. Onlar kaşıntı, ama bu temel bir özellik.

Sedef has üç eşsiz belirtiler ile karakterizedir, sadece onun için:

 1. Fenomen bulundukları spot-pul ile kolayca çekilir ve yüzey papüller. Bunların altında çıkıyor leke benzeyen bir damla stearin ya da balmumu.
 2. Fenomen sedef (terminal) film-eğer tamamen temizlemek trombosit mesafede pul, onun altında fark ince film, yeni iltihaplı deri bölgesi. O şeffaf ve ıslak.
 3. Auspitz fenomeni-eğer bütünlüğünü terminal film yüzeyinde yaralar görünür küçük morarma benzeyen ostendit çiğ.

Listelenen belirtiler triad sağlayacak kesin olarak belirlemek için bir başlangıç sedef hastalığı geliştirme. Onlar için imkansız hale karıştırmak bu hastalık diğer dermatolojik hastalıklar.

Çünkü ilk belirtileri, sedef hastalığı, farklı vücut bölgelerinde biraz farklı, dikkate değer ve daha fazla her bir özel durumdur.

Sedef hastalığı cilt üzerinde tedavi

Sedef hastalığı belirtileri elinde

Guttat sedef hastalığı dirsek ve ulnas

Sedef hastalığı gelişir elinde, en sık papül görünür yüzeyi, dirsek ya da ayak parmakları arasında. Daha az döküntü lokalize önkol. Bu arsa için vücut ile karakterize yamalı formu hastalık. Onun temel özelliği oluşan küçük kırmızı lekeler hızlı bir şekilde pullarla kaplıdır. Deri el bozulur.

Sedef hastalığı kafa derisi

Yenilgi kafa derisi psoriatic papül-hastalığın en sık görülen formu. Döküntüler oluşur ense kısmında, alında, kulak arkasında, bölgede ayrılık saç. İlk oluşan küçük döküntüleri. Onlar izole ve kapalı ölçekler. Gelişim sürecinde, büyümeye ve ön kapak yüzeyi boyunca baş. Özelliği psoriatik plaklari papüller, oluşan kafa derisi-periferik büyüme, şiddetli kaşıntı ve cilt tahrişi. Kadar ölçekler küçük, peeling, onlar benzer ince kepek. Büyüme ile papüller bu peeling benzer beyaz pul. Cilt elastikiyeti azalır, bu nedenle kolayca zarar, sürekli olarak oluşan yaralar.

Vücut

Sedef hastalığı, sırt ve karın

Vücut yüzeyi kapsar, genellikle, guttat sedef hastalığı. Lokalize o sırt, boyun, kalça, alt bacak, karın. Oluşan dağınık küçük döküntüleri. Onlar farklı gözyaşı şekli. Büyüme sürecinde papüller yüksek artış cilt yüzeyi üzerinde, bu yüzden onları kolayca zarar görebilir. Daha fazla yakalanma riski, bu hastalığın insanlar, geçirmiş stafilokok enfeksiyon.

Kendi ayakları üzerinde

Psoriatik cilt döküntüleri, bacak, diz ve alt bacak

Kendi ayakları üzerinde ilk papüller görünür alanında diz, ama oluşabilir ve diğer alanlarda. İlk döküntüleri, küçük ve tek. Onlar iltihaplı ve çok peel. Var net bir anahat, ama gevşek. Hızlı bir şekilde yayılır oluşturan konglomera.

Çivi

İlk aşamada, sedef hastalığı tırnaklarda kendini çeşitli şekillerde. İlk - tırnak plaka kaplı küçük çukur çukurlar, sanki iğne iğne. İkinci form anımsatan mantar. Tırnaklar kalınlaşır, renk değiştiren sarı ya da gri. Zamanla tedavi edilmezse, pul. Üçüncü tür tırnak plaka deforme olur ve pürüzlü, bir yüzeyi üzerinde görünür depresyonda uzanıyor.

Avuç içi ve ayak

Psoriatic yenilgi avuç içi el ve ayak

En sık avuç içi ve ayak etkiler, palmar-plantar sedef hastalığı aynı anda. Ancak, orada durumlarda, ne zaman bir hastalığı sadece bir avuç veya sadece ayaklarında. İlk ciltte oluşan küçük papüller, hızlı birleştirme holdingler. Derinin stratum korneum kalınlaşır, bozulur. Bu nedenle, kolayca yaralı, çatlak.

Yüz, kulaklar, boyun

Psoriatik deri kulak ve alanı göz

Sedef hastalığı nadiren lokalize yüzünde. Eğer o görünür, ilk papül oluşur, göz çevresi, göz kapakları, yanı sıra, nazolabial kıvrımlar, yanaklar, dil, saçak dudak. İlk döküntü küçük, kırmızı renk. Yüzey boyun da oluşan küçük kırmızı papüller. Onlar hızlı bir şekilde artar çapında yayılmış, sırt, baş, yüz.

Kulak çınlaması için gelişen seboreik sedef. O-ebilmek vurmak kulak kepçesini iç ve dış. Ayırt etmek önemlidir sedef dahası egzama, çünkü onlar görünüşte benzer.

Sedef hastalığı belirtileri çocuklarda

Ne yazık ki, sedef korumalı değildir ve çocuklar

Çocuklarda sedef hastalığı tezahür değil, yetişkin gibi. Gelişmeye bu bir hastalık olabilir, hatta bebek. Döküntüleri oluşan deri kıvrımları. Onlar kırmızı ve peel. Papüller oluşur atipik alanlar, yüzünde oluşan, mukoza, genital organlar. Döküntü kaşıntı ve beraberinde güçlü bir rahatsızlık.

Sedef hastalığı eklem

Psoriatik artrit parmak el

Sedef hastalığı etkileyebilir, eklem, değiştirir yapısı doku. Daha sonra bu bir demek onları deformasyon ve hassasiyet. İlk görünür belirtileri dış yüzeyinde eklem papüller oluşur. Ancak bazı durumlarda, ilk önce yapısı değişen eklem, onlar zarar başlar ve ancak ondan sonra oluşan döküntüler. Belirtileri hastalığın gelişimi-eklem ağrısı, özellikle geceleri, deforme görünür sertlik onların hareket, şişlik, parmak uzunluğu kısaltılmış.

Öncelikle küçük eklemleri etkilenir, fırçalar, ve dur. Sonra bir hastalık yayılır, dirsek ve diz. Özellikle çalışan bir form muzdarip intervertebral eklemler.

Sedef nedenleri: neden o görünür

Sedef hastalığı cilt üzerinde sırt üstü

Kesin nedeni sedef hastalığı geliştirme bir bilim adamı yüklemek için başarısız oldu. Orada birçok teoriler vardır, ve bunların her biri vardır bilimsel bir neden yoktur. Ancak yeterli değil, yapmak için bir temel varsayımlar.

Temel teori kökenli sedef:

 1. Genetik-yatkınlık hastalığa bulaşan çocukların ebeveynlerinin genetik düzeyde. Bu 55-70%, eğer hasta birisi ebeveyn, çocuğun miras bir hastalıktır.
 2. Bağışıklık-eğitim papüller neden başarısız işleyen bir bağışıklık sistemi. Sonuç olarak, otoimmün saldırı başlar algıladıkları gibi yabancı hücreleri kendi vücut, bu nedenle reddeder. Hastalığa yakalanma riski artar zayıflamış bağışıklık.
 3. Memurları değişim-bu teoriye göre sedef bir sonucudur metabolik bozukluklar.
 4. Endokrin-geliştirme kaynağı hastalıkları tanır fonksiyon bozukluğu, endokrin sistem.
 5. Nörojenik olduğunu varsayar sedef hastalığı gelişir nedeniyle vazomotor nevroz. Bu demektir ki, temel hastalığı ve psikolojik nedenler.
 6. Viral-bir sürümü var, patojen hastalık, virüs. Ama bu teoriye uymak sadece birkaçıdır. Tıpta, sabit değildir ne de tek bir dava için sedef hastalığı geçti hasta bir kişinin sağlıklı. Kıvılcım sedef sadece iç işlev bozukluğu, vücudun değil, bir virüs ya da bakteri. Bu hastalık nezarazen.

Tanı ve tedavi

Tanı sedef yatıyor, dış muayene, döküntü. Dermatolog değerlendirir yerelleştirme papüller, cilt durumu. Hatta ilk belirtileri sağlayacak ona yüklemek doğru bir teşhis. Tutan özel testler gereklidir. Şiddetli formlarda hastalığın doktor reçete olabilir, biyopsi, x-ışınları, ekim mikroflorası.

Sedef hastalığı kronik bir hastalıktır. Yani sonsuza kadar onu tedavi etmek mümkün değildir. Tedavinin amacı-başarı kalıcı durum remisyon. O yıl sürebilir, eğer atanmış bir yetkili terapi.

Ana tip sedef hastalığı tedavisi:

İlaç:

 • dış araçları-merhem (solidum capita, hormonal, hormonal olmayan, sinapi continens), krem, şampuan;
 • iç ilaçlar-antibakteriyel ve anti-inflamatuar ilaçlar, uyarıcı, sakinleştirici, antidepresan, vitamin kompleksleri, anksiyolitikler, antipsikotikler, immunopharmacological bir araç.

İlaçsız:

 • lazer terapi,
 • magnetoterapi,
 • radyoterapi,
 • elektroterapi,
 • seçici fototerapi,
 • ultrasonik terapi,
 • kriyojenik tedavi,
 • UFO,
 • PUVA tedavisi,
 • hipertermi.

Yöntemini seçtiğinizde, tedavi, doktor odaklı güncel bir hastanın durumu. Maksimum verim sağlar, kapsamlı bir tedavi.

Fark, ilk belirtileri, sedef hastalığı, cilt üzerinde önemli hemen bir dermatolog danışabilirsiniz.

O onaylamak ya da çürütmek için bir tanı. Çünkü nedenleri sedef hastalığı geliştirme çok, her insana gereken dikkatli davranmak sağlığına, beslemek, deri yaralanmaları ve yanıklardan, çünkü ilk papüller oluşur en sık hasarlı epidermis.

24.08.2018