Tedavi, sedef hastalığı kafa derisi

Modern dermatoloji sedef hastalığı — en güncel, sosyal ve sağlık sorunları nedeniyle önemli bir faiz oranı 14,6% 24% genel yapısı tüm cilt hastalıkları. Ayrıca, en sık sedef hastalığı tespit derisi. Bu form, hastalık gibi tüm çeşitleri bu hastalık ise çeşitli yazarlara göre %50 ile 80.

Sedef hastalığı kafa derisi yeterli tedavi gerektirir önlemek için, ilerlemesi ve hastalığın yayılmasını. Ayrıca o getiriyor, büyük psikolojik ve sosyal sorunlar hastalar, kusur deri imkansız gizlemek için görünüm çevreleyen.

Sedef hastalığı kafa derisi genellikle izole, lokalize bir formu, ama bazen karmaşık olabilir psoriatik artrit yol açan bir sakatlık hastalar.

Bilmeli sedef kafa derisi gibi agresif değil akıyordu işlemi, saçları asla terk gibi döküntüleri etkilemez saç köklerinin ve karışmaz, onların normal büyüme.

sedef hastalığı, kulak arkasında

Tetikleyici faktörler

 • Bulaşıcı hastalıklar;
 • Kronik hastalıklar iç organları;
 • Paraziter enfestasyonlar;
 • Anormallik SİNDİRİM sistemi;
 • Travma kafa derisi;
 • Stres ve aşırı sinirlilik;
 • Kronik enfeksiyon odakları (diş çürükleri, kronik tonsillit, sinüzit, pyelonephritis);
 • Düzenli, soğuğa maruz kalma, kafa derisi üzerinde;
 • Yanlış ve dengesiz beslenme (yeme büyük miktarlarda, çikolata, kahve, şeker);
 • Zararlı alışkanlıklar (alkol, sigara, uyuşturucu);
 • Gebelik.

Belirtileri kafa derisi sedef

Geliştikçe kafa derisi sedef:

 • Görünür pullanma, küçük alanlarda kafa derisi, genellikle başlar ense. Hastalar genellikle kullanmaya başlar şampuan kepek alarak bu belirtileri nedeniyle seboreik dermatit.
 • Peeling yakalar cilt geniş bir alanı görünür kaşıntı ve hafif cilt tahrişi.
 • Kaşıntı ve cilt tahrişi büyümek, hasta tarak cilde kan. Kafa derisi üzerinde görünür aşınma.
 • Cilt kuru, kaba ve esnek, kolayca zarar görür. Sonra görünen büyük kırmızı plaklar ve diken diken.
 • Plaklar başlar, yoğun pullu, yüzeyde oluşan gri ölçekler.
 • Plak birleştirme ve dışında Lin saç büyüme oluşturan, taç, sedef hastalığı (etkilenen kısmı alın ve kulak arkası bir alanda).

Bölge yerelleştirme sedef hastalığı kafa derisi

 • Cilt bakımı ve kulak üstünde
 • Kulak memesi
 • Ense
 • Alın
 • Ayrılıktan
 • Arka tarafı boyun.

Ayrıntılı sedef hastalığı hakkında makaleyi okuyun: "Sedef hastalığı: nedenleri, belirtileri, sınıflandırma, yapım ve şiddeti", yanı sıra bir makalede "Sedef hastalığı. Tedavi ve cilt bakımı".

Yerel tedavi, tedavisi, sedef hastalığı kafa derisi

Onun özü, kullanımı gibi ilaçlar, kremler, merhemler, emülsiyonlar, şampuanlar ve losyonlar, sahip:

 • düşük toksisite;
 • maksimum verimlilik minimum pozlama;
 • özelliği kolay dağıtım ve kafa derisi için;
 • kolaylık (kozmetik açıdan) uygulama eksikliği, renk, koku, yapıştırma ve kurutma eylemleri saç.

Bugün, ne yazık ki, en duyarlı, bu gereksinimleri evrensel tıbbi araçlar henüz yok.

Bir tedavi kafa derisi sedef hormonal yollarla, onları sürekli uygulama geçmemelidir 2-3 hafta. Bunun dışında bir diyet sopa gerekir.

sedef alın

Kafa derisi psoriasis: halk ilaçları tedavisi

Tedavi, sedef hastalığı kafa derisi evde sadece doktorunuz danıştıktan sonra.

Halk ilaçları sedef oral

Sedef hastalığı tedavisi için kullanmak infüzyon ve decoctions otlar normale metabolizma artırmak, bağışıklık sistemini geliştirir, SİNDİRİM sistemi ve sahip bir anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir.

 1. Alın 20 gram çim ve hint kamışı kökü, 15 gr renk siyah mürver, andızotu kökü, onada böğürtlenli yaprağı, at kuyruğu, mısır unu ve 10 gr kırlangıçotu. Ekleyin 500 ml kaynar su ve sonra önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 30 dakika bekletin, sonra soğutun ve süzün. İnfüzyon otlar uygulanmalıdır 100 ml günde 2 kez 2 hafta boyunca.
 2. Alın ve 30 gr yaprak üzümü ve renk siyah mürver, 20 gr ceviz yaprağı, üç renkli menekşe, cudweed orman, at kuyruğu, ıhlamur çiçek ve 10 gr kırlangıçotu. Ekleyin 500 ml kaynar su ve sonra önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 30 dakika veya sıcak bir havlu sarın ve 2-3 saat, sonra soğutun ve süzün. İnfüzyon otlar uygulanmalıdır 100 ml günde 2 kez 2 hafta boyunca.
 3. Alın 20 gram dulavratotu kökleri ve üç renkli menekşe, 5 gram ısırgan yaprakları, renk siyah mürver, < Devedikeni tepeli (cnicus). Ekleyin 500 ml kaynar su ve sonra önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 30 dakika veya sıcak bir havlu sarın ve 2-3 saat, sonra soğutun ve süzün. İnfüzyon otlar kullanılmalıdır öğün aralarında 200 ml 2 -3 günde bir kez içinde 2 hafta.
 4. Alın ve 30 gr ısırgan yaprakları ve kökleri, dulavratotu ve kökü 20 gram, karahindiba. Ekleyin 500 ml kaynar su ve kaynamaya 5 dakika, kısık ateşte, paylaş ısrar ediyor 60 dakika. ve daha sonra süzün. İnfüzyon otlar kullanılmalıdır öğün aralarında 100 ml 2 -3 günde bir kez içinde 2 hafta.
 5. Tentür Safor japon yapılır: 3 yemek kaşığı alın. l. renk Safor, japon ve votka 500 ml. Ot koyun cam bir kaba dökün votka ve bekletilmesi karanlık bir yerde bir ay boyunca. Almak için 5 ml günde 3 kez bir ay boyunca.

Halk ilaçları sedef dış mekan uygulamaları için

Sedef hastalığı tedavisi için halk ilaç kullanımını gerektirir, merhemler, losyonlar, banyo tuzları azaltmak için kaşıntı, cildi yumuşatmak, cilt şifa teşvik ve iltihabı rahatlatmak olabilir.

Merhem propolis

Alın 250 gr doğal tereyağı ve tamamen onun eritin, kızgın yağ ekleyin 25 gr propolis, iyice karıştırın ve soğumaya bırakın. Elde edilen merhem koymak gerekir sterilize cam kapaklı bir kavanoz, için rahat buzdolabında saklayın. Uygulamadan önce, merhem, etkilenen sedef bölümleri silin 3% hidrojen peroksit ve kurulayın, sonra da merhem uygulayın ince bir tabaka, yordam, 1-2 kez bir gün, gelene kadar geliştirmek.

Merhem, kırlangıçotu

Alın eşit oranlarda ot kırlangıçotu ve eczacılık vazelin, karıştırın ve uygulayın etkilenen cilt 1 kez bir gün, 3 gün, 4 gün, hiçbir şey yapmak ve 4-6 ay.

Merhem bal ve yumurta akı

Alın yumurta beyazı, inci arı bal 1 s. l., krem çocuk 1 tsp. ve vazelin tıp 2 tsp, tüm karıştırın ve uygulayın etkilenen sedef yamalar günde 1-2 kez.

Merhem kül sarımsak

Alın, sıvı bal, 100 g, ve külü sarımsak 1 yemek kaşığı Kül hazırlanıyor: bir fırın tepsisine yerleştirin sarımsak ve fırında onları, onlar kadar dönecek, kül. Bal ve kül sarımsak karıştırın ve uygulayın etkilenen cilt 1 günde bir kez.

Merhem, katran ve kafur yağı

Alın eczane huş tar 150 g, kafur alkol 150 ml, etil alkol 75 ml yumurta sarısı, 3 yumurta, iyice karıştırın tüm malzemeyi. Karışımı uygulanır etkilenen cilt 3-4 kez bir gün, yıkanmış, 3 gün sonra yıkayın saç ve saç derisi sabun tar. Bu tür manipülasyon yapmak gerekir 4-5 kez.

Merhem balık yağı, katran ve bakır sülfat

Alın eczane huş tar-1 yemek kaşığı balık yağı ve tereyağı, göztaşı 1/2 tsp., kaynatın, kısık ateşte sürekli karıştırarak, mağaza sterilize bir kapta buzdolabında. Uygulanan günde 1 kez bir ay.

Merhem kökleri andızotu

Küçük bir parça alın, taze yağ ve ilerleyin kıyma, elde edilen kıyma ekleyin ve 1 çorba kaşığı ezilmiş kökleri andızotu, kaynamaya, kısık ateşte 15 dakika sürekli karıştırarak pişirin, süzün ve bir kenara koyun buzdolabına. Kullanılan 1 günde verecek etkilenen cilt.

sedef kafa

Kompres kil sedef hastalığı tedavisi için

Sedef hastalığı tedavisi kil ve çamur uygulanan yeterli bir süredir. Evde en uygun mavi, kırmızı veya gri kil gibi, sahip oldukları en belirgin anti-bakteriyel, anti-enflamatuar ve antipruritic özellikleri.

Maske kil sedef hastalığı kafa derisi

Cins kil talimatlara göre ve neden kafa derisi tarafından belirlenmemiş olan yer alabilir, kurumaya bırakın ve sonra ılık su ile durulayın ve saçınızı yıkayın papatya özü.

Kompres kil ve tuz

Alın kil ve büyük bir tuz (tercihen deniz) aynı parçaları ekleyin, kaynatma arkaya kadar krem durum, kompres uygulayın sorunlu bölgelerde kapatın ve bir bez bekletin 2 saat.

Kompres kil, sirke ve tuz

Alın kil ve büyük tuz eşit oranlarda elma sirkesi ekleyin tutarlılığını, kafa derisi için geçerlidir ve 2 saat sonra yıkayın.

Hamam sedef hastalığı tedavisi için, kafa derisi

Küvet çim mylnjanki ilaç

Alın 2 su bardağı doğranmış otlar, soğuk su ile doldurun ve kaynatın 15 dakika sonra bekleyin 60 dk, suyu süzün ve banyosu ekleyin, tamamen daldırın ve kafa derisi ve vücut, pozlama süresi 15 dakika ders 10-15 prosedürler aracılığıyla bir gün.

Küvet ot civanperçemi

Alın 2 bardak bitki, su dökün, kaynatın 20 dakika bekletin 1 saat, süzün ve ekleyin, banyo, pozlama süresi 15-20 dakika ders 10-15 prosedürler aracılığıyla bir gün.

Küvet, çim

Kaynatma dizi hazırlamak da önceki iki reçete.

Banyo deniz tuzu ile sedef hastalığı tedavisi için

Çözülür banyo deniz tuzu 400 gr kullanabilirsiniz deniz tuzu, otlar, ancak aromatik katkı maddeleri. Bu tür küvetler kullanılmalıdır haftada 2 kez 15-20 dakika, ders 15-20 prosedürleri.

Küvet gelen bitkisel karışımlar

Alın 4 adet hindiba kökü, 4 adet kediotu kökü, 2 kısım kekik, 2 adet alıç meyvesi, 2 adet koni şerbetçiotu ve 1 kısım kırlangıç otu, su ile doldurun, sonra kaynama kaynatma serin ve ısrar 40 dakika sonra süzün ve banyo için ekledi. Banyo uygulanmalıdır haftada 2-3 kez 15-20 dakika, ders 15-20 prosedürleri.

Banyo ile temel yağlar

Alın uçucu yağlar bergamot, ardıç, gül ve 5 damla ekleyin ve bir miktar süt, sonra çözülür banyo. Küvet uygulanır haftada 2 kez 15-20 dakika ders 10-15 prosedürleri.

23.08.2018