SEDEF HASTALIĞI BAŞLANGIÇ AŞAMASINDA: FOTOĞRAF VE BELİRTİLERİ VE

sedef ilk sahne foto

Gibi tezahür sedef erken, diye sorabilirsiniz!? Boyunca dalgalı bir seyir izleyen sedef hastalığı nedeniyle tutarlı değişikliği belirli aşamaları onun tezahürü, geliştirme ve a. ş. Sedef hastalığı 4 aşamada gelişimi: İlk sahne (veya erken evre) İlerleyici sahne ve Sabit sahne Retrogressive sahne. Sedef hastalığı başlangıç aşamasında: fotoğraf üzerinde elleri ve ayakları Arasında temel ilk belirtileri, sedef hastalığı başlangıç aşamasında gibi özellikler görünüm küçük papüler öğeleri epidermal-dermal karakter (bkz. aşağıdaki resim).

Erken bir aşamada sedef fotoğraf papüller bakmak, küçük, toplu iğne başı şeklinde, yarı-balon oluşumları pembe renk ile pürüzsüz, parlak bir yüzeye sahip. Birkaç gün sonra onlar kaplıdır gümüş-beyaz pullarla kolayca çıkarılabilir. Böyle bir tezahürü olarak adlandırılan sedef noktalı.

Sedef erken bir aşamada ortaya çıkması ile karakterize yeni küçük öğeler, sedef hastalığı veya büyüme mevcut ilk belirtileri, sedef hastalığı.

Kendini gösteren, ilk aşamada sedef fotoğraf

Aşağıda ilerici bir aşama meydana geldiği, büyüme ve birleşme döküntü. İlk belirtileri ilerleyici bir sahne, bir karakter soyma kapsayan sadece orta kısmını öğeleri bırakarak, periferik pembe corolla -belirti büyüme psoriatik plaklari öğeleri. İkincisi, belirtileri ilerleyici bir sahne varlığı olgusunun isomorphic sedef reaksiyon (belirti Kebnera). O da şudur ki uygulandığında yaralanma etkilenen cilt hasta sonra 7-8 gün bu yerde, tam olarak eşleşen yapılandırma yaralanma görünür tipik psoriatik eleman.

kendini gösteren, ilk aşamada sedef fotoğraf

Neredeyse varlığı olgusunun Kebnera tarafından yüklenir doğrusal psoriatik öğeleri izleyin sonra herhangi bir yaralanma, örneğin, sonra tırmalamak kuvvetli kaşıntı, vb son olarak, lokal ileri evre hasta hissediyorum kaşıntı şiddeti değişen, genellikle tipik değil diğer işlem adımları. Süre ilerleyen aşamada bireysel. Genellikle ilerleyici evre sürer, 2 hafta ila birkaç ay. Bu dönemde en iyi uygulanan non-hormonal merhem sedef olarak önlenmesi ve daha fazla tedavi.

Sabit sahne sedef değiştirilir ilerleyici ve devam edebilir süresiz. O-ebilmek gitmek, son, retrogressive aşamasına sedef veya dönüştürmek ilerleyici. Onun karakteristik özellikleri şunlardır: fesih gelişiyle yeni öğeler dermatoz ve duraklatma büyüme plaklar mevcut.

Bu aşamada gelişmiş dökülüyor, o kazanır, tipik bir karakter ve kapsayan tüm yüzey elemanı. Hastaların yarısı gelişen sözde pseudo atrophic taç Oluşturur. Bu çevre öğeleri görünür dar (1-2 mm) sınır biraz da renksiz bir cilt ve kolay katlama bu kenar anımsatan buruşuk kağıt mendil.

sabit faz sedef

Retrogressive sahne sedef, son evre psoriatik döngüsü. O bir düşüş eşlik ediyor peeling, kademeli düzleştirme öğeleri bulunan ve daha sonra tam çözünürlükte. Bu olabilir bir resim, farklı şekiller (ark, trapez, halkalar).

Bu durumda, sedef hastalığı olarak adlandırılan coğrafi. Belki başka bir yol izni öğeleri, hangi ile başlar, çevre öğesi. Herhangi bir skar veya atrofi oluşur. Yerinde izin öğeleri görünebilir hiperpigmentasyon veya araziler, yoksun pigment (psoriatik psevdoleykoderma). Bu değişiklikler geçicidir. Belirtmek gerekir ki, bu bölünme, büyük ölçüde koşullu. Bazı durumlarda zor hemen yüklemek aşamasına süreci. Bu durumda tanı sedef yüklenir sonra gözlem hasta.

21.08.2018