Sedef hastalığı: belirtiler, bir aşamada, tedavi nasıl

Sedef hastalığı kronik, bulaşıcı olmayan bir deri hastalığı, etkileyen bir epidermis ve gelişiyle birlikte kırmızı, pembe, mor cilt lekeleri, somut palpasyonda. Şu anda sedef biridir çalışılan tıp hastalıklar gibi büyük bir listesi vardır nedenleri ve beraberinde çok sayıda ihlalleri insan vücudunda.

Sedef hastalığı neden yok net bir tanımı. Boyunca üç yüzyıl bilim adamının ortaya çıkarmak için ana nedeni hastalığı geliştirme, onaylayan, birden çok sürümleri. Temel önkoşullar ortaya çıkması için hastalıklar iki gruba ayrılır:

Nedenleri
 • ihlali hücre bölünmesi;
 • bozulması, vücudun bağışıklık sistemi.

Veriler nedenleri değil garantili nedeni sedef hastalığı gibi neredeyse %50 olan insanlar saptanmıştır psoriatik hastalık değil, öğrenilen temel nedenini.

Nedenleri arasında, mümkün olan kışkırtmak hastalığın ilerlemesi ile ortaya çıkar:

 • genetik yatkınlık;
 • ihlali mineral dengesi, vitamin eksikliği, eser elementler, vücutta;
 • değişiklikler çalışma bağışıklık sistemi;
 • metabolik bozukluklar;
 • bozukluğu, düzensiz sistem ve sinir kargaşa;
 • hasar deri kapak (yanıklar, çizikler, kesikler);
 • viral enfeksiyonlar;
 • uygulama ilaç.

Okuyan faktörler verdi başlangıç noktası, sedef hastalığı, en sık nedenleri hastalığı tanımlanır:

 • sinir kargaşa;
 • transfer edilen angina;
 • hipotermi vücut.

Bu nedenle, kök nedenini belirlemek ne görünür sedef kadar imkansız gibi, hastalığı gelişimi üzerinde etkisi mevsimsel değişiklikler, çevresel faktörler ve psikolojik özellikleri insan.

Kendini gösteren sedef

Bir hastalık olarak kendini gösterir, koyu mor, kırmızı veya pembe lekeler cilt pokrov kaplı olan renksiz, gri, beyaz pullarla, ufalanan bir sürtünme. Eğitim giyilir adı – sedef hastalığı. Ancak kırmızı lekeler tek faktör değildir, bildiren bir hastalık gibi başlar, sedef ve kabarcıklar, kabarcıklar, iltihabi süreçleri eklem. En sık esen, gökyüzünde, sedef hastalığı geliştirme için bu tür vücut parçaları: dirsek, diz, tüylü parçaları ve yerleri eğilimli, sık sık yaralanmalar meydana gelebilir.

İlk aşamada hastalık, bölgeye sedef hastalığı vardır yoğunlaştırılmış küçük alanlarda, hangi oluşturulur, gri, beyaz ve soluk lekeler üzerinde yükselen bir cilt ve somut bir dokunuş. Pullu adalar tanıklık, kısa yaşam döngüsü, deri hücrelerinin bir tesise kadar 5 gün süre doğru ve eksiksiz bir rızık döngüsü hücre sürmelidir 6 kat daha uzun.

Ve yukarıdaki açıklamaları kolayca hayal gibi görünüyor sedef. Algılandığında listelenen faktörler neden olabilir bir alarm sinyali ve gelişimi hakkında hastalığı görülebilir sedef fotoğraf hastalığın erken dönemlerinde gösteren ilk belirtileri gösteren kronik bir hastalık.

Ama değmez kendiniz acele tanısı ve reçete kendinizi tedavi bozulmasını önlemek amacıyla, hastalık sürecinin algılandığında, tipik lekeleri yardım almalısınız, bir dermatolog.

Sedef hastalığı belirtileri, çarpıcı çivi, bir değişiklik eşlik tirnak ve tanıklık hiperkeratoz tırnaklarının altında. Hakkında sedef hastalığı eklem tanıklık inflamasyon ve ağrı başlangıçta küçük eklemleri.

????? Hastalığı, vücut bölgesi genellikle kaşıntı neden, ne demek bu çatlaklara, tırmalamak ve kanama yaralar.

Genel olarak belirtileri, sedef hastalığı türüne bağlıdır hastalıkları ve etkilenen alanı.

Form

Form

Sahne ve karakter hastalığı

Psoriatik hastalığı kronik bir sorun olabilir her yaştan insanlar. Göz önüne alındığında, çevresel faktörler, yaşam tarzı, anne ve genetik kalıtım, giderek daha sık karşılaşılan sedef hastalığı, çocuklarda.

Bir gerçektir! Sedef hastalığı bulaşıcı olmayan bir hastalıktır, bu yüzden hiçbir endişe sedef hastalığı bulaşıcı mıdır, ancak, dikkat, doğa, hastalık, sızıntı ve doktora için randevu hastalık.

 • ilk aşamada belirlenir gelişiyle küçük noktalar etkilenen bölgelerde büyüyebilir ve artış miktarına göre, birleştirme, birbirleriyle ve oluşturmak için, lekeleri daha büyük;
 • sabit sahne gelir üzerinden 10-30 gün sonra ortaya döküntü. Bu aşamada lekeler ve döküntüler küçük pullarla kaplıdır, soluk veya gri renk;
 • gerileyen evre sedef eşliğinde daha soluk renkte pul ve düşük pul pul dökülme birleştirerek, sahne sürebilir, bir kaç ay boyunca hangi renk değişikliği, noktalar ve döküntüleri nedeniyle, doğru ve tam bir tedavi döküntüleri kalıcı olarak ortadan kalkar ve cilt.

Çünkü tedavi sedef hastalığı çok zor ve tam iyileşme çok nadir bir olgu, hastalık gidin ve gizli bir formu gelişebilir yıllardır.

Önlemek için gizli bir form hastalık ile sorumlu, tedavi ve aşağıdaki tüm doktor tavsiyesi.

Sedef hastalığı tedavisi

Sedef hastalığı tedavisi evde dayalı uygulama kullanımı ve özel araçların, belirlenen bir hekim tarafından doğru bir şekilde bakımı peyzaj alanları deri veya uygulama halk yöntemleri, yetenekli bir hastalığı ortadan kaldırmak ve kurtulmak için bir deri örtüsü kaşıntı, döküntü ve pis ağrı. Uygulama vitamin psoriasis yeteneğine sahiptir geliştirmek bağışıklık sistemi çalışmasını sağlamak için koruyucu ve onarıcı eylem organizma.

Seçerek tedavi yöntemi dikkat etmelidir, yere, vurdu, sedef.

Sedef hastalığı kafa derisi bir kullanım sağlar özel şampuanlar; ekstremite işlemesi gerekir kremler ve yağlar yönelik mücadele ile hastalık, herhangi bir hastalık biçimi uygulama gerektirir vitamin, ek yararlı eser elementler, iş geliştirme, bağışıklık sistemini güçlendirme, vücudun.

İlaçlar sedef şunlardır:

 • hap;
 • vitaminler;
 • yağlar;
 • krem;
 • merhem;
 • yamalar;
 • çekim;
 • spreyler;
 • losyonlar;
 • jeller.

Tedavi yöntemleri

Tedavi yöntemi

Balmumu sedef başa çıkmak için yardımcı olur ile nüks hastalık, yatıştırıcı ve cilde sahip anti-enflamatuar eylem. Pişirmek için mumu krem, mix gereklidir domuz yağı ile çiçek, polen, balmumu, propolis. Tüm bileşenler karıştırılır ve ocakta ısıtılır, kaynama olmadan, sonra saklanan açılmamış. Karışımı uygulanır cilt lekeleri, günde üç kez de alınabilir içe her gün 2-3 günde bir kez. Uygulamadan önce karışım gereklidir gazlı bez ile süzün.

Hamam sedef. Ağrıyan sedef gerekli dikkat ve su işlemleri, yardımcı kaşıntı yatıştırmak, rahatlatmak, şişlik ve düzeltene hoş bir duygu. Sedef gerekir alınması hamam otlar ekleyerek su kırlangıçotu, çiçek, papatya, meşe kabuğu, bir dilim propolis, kekik. Almak için tavsiye edilir bitki banyoları, bir kez, iki-üç gün.

Yara bandı sedef hastalığı için etkili bir mücadele sedef gibi onun bileşiminde içerir yağ, borneol, metil salisilat. Yamalar farklı, kullanım kolaylığı ve kadar geçerlidir ve bu zamana kadar ortaya koyduğu bir etkiye sahiptir. Yara bandı yapıştırılır etkilenen cilt ve anti-inflamatuar, anti-alerjik ve canlandırıcı etkisi hücreleri epidermis.

Sedef hastalığı tedavisinde hidrojen peroksit hariç diğer yöntemleri ve tedavisi için ilaçlar. Bu tedavi yöntemi yaygın bir yenilgi ile yüz. Peroksit uygulanır pamuklu bir bez yardımıyla acıyan bölgeleri günde iki kez bir zamana kadar döküntüler kaybolur. Bu yöntem, farklı verimlilik ve düşük maliyetli.

Lamba sedef hastalığı tedavisi için etkili yoluyla ultraviyole radyasyon. Işınları pençe anti-enflamatuar ve iyileştirici etkisi etkilenen cilt.

En etkili yağ sedef – siyah kimyon yağı. Yağı kullanmak tavsiye edilir, havuç ve köknar yağlar. Zeytin yağı aynı zamanda benzersiz bir araç sedef hastalığı tedavisi, sarkan cildi ortadan kaldırarak, sinirlilik, şişlik ve iltihap. Dulavratotu yağı etkiler iyileşme süreci inflamatuar faz. Uygulanan cilt geri kafa.

Gres sedef – araç, kendi kendine tedavi, hastalığın uygulanarak bu aracın iltihaplı alanlar. Tedavi seyri boyunca, 7 gün gres uygulamak gerekir kaygan bir saat sonra yıkayın.

Tedavisi için halk ilaçları

Tedavisi için halk ilaçları

Sedef hastalığı tedavisi halk ilaçları içerir ve tamamen ev yapımı bebek ile test tarifleri ve otlar. En etkili bitkisel ücret dahil, buğday çimi, göztaşı, kırlangıçotu, bataklık kökü, st. john ' s wort, dulavratotu kökü. Şifalı bitkiler eşit oranlarda karıştırılır, kaynar su doldurulur ve demlemek boyunca 6 dakika. Elde edilen infüzyon süzülmüş. Soğutmalı sıvı ovuşturdu iltihaplı alanlar. Halk ilaçları kullanma, bilmek gerekir, nasıl tedavi edilir sedef hastalığı için evde.

Etkili bir reçete sedef içerir tentür 4 yemek kaşığı kök kırlangıçotu, bir önceden eziyet ve 0,5 litre alkol. Malzemeler karıştırılır, elde edilen karışım ile işlenir cilt lekeleri hasta.

Hakkında yorumlar sedef hastalığı tedavisinde listelenen yollarla internet hizmetleri, bloglar ve forumlar, listeler, olumlu ve olumsuz yönlerini tedavi yöntemleri.

Beslenme ve diyet

Gıda sedef üzerinde doğrudan etkisi vardır, hastalığın seyri, tedavisi ve gelişimi. Önlemek için, hastalığın şiddetlenmesi, adam ekarte etmek için diyet tetikleyebilir gıdalar alerjik bir reaksiyon. Diyet sedef hariç alkollü içecekler, yağlı ve baharatlı gıdalar, koruma, tuzlu yiyecekler, narenciye meyve. Beslenme olmalıdır yayıldığı 4-5 öğün küçük porsiyonlarda, aralarında en geçerli ve yararlı maddeler: bitkisel gıdalar, tahıllar, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağlar.

En popüler diyet — diyet, göre, hangi güç dağıtımı üzerinde 4 aşamada.

 • 1. aşama: aşama vücut temizliği ile su, meyve ve sebze. Aşama sürer ve 2 ila 4 gün.
 • 2. aşama: aşama gıda ihtiyacı büyük ölçüde durmak, meyve, bol içki, yemek eklemeniz gerekir granül lesitin, tüketilmesi gereken 5 haftada bir kez, günde üç kez. Bir kısmı kullanılan ürünler sedef olmalıdır tahıl ve proteinli gıdalar, süt ve süt ürünleri, yumurta, haşlama ve çaylar. Ama olmalı, onları bir sürü değil.
 • 3. aşama: ekler bir yaşam tarzı, egzersiz ve küçük yük.
 • 4. aşama: bu aşamada temel ve önemli bir meslek için hastanın düzenli bir ziyaret bir güzellik.

Hastalıkla mücadele için kullanılması tavsiye edilir diyet çay, sedef hastalığı, ağırlıklı olarak hazırlanıyor otlar. Popüler çay gidermenize yardımcı olabilecek hastalık belirtileri ve iltihabı rahatlatmak, Manastır çayı, parçası olduğu büyük bir liste için şifalı otlar.

Bulmak belirtileri, sedef hastalığı için ne yapmak gerekir öncelikle, bir dermatolog danışabilirsiniz onaylamak için tanı ve tedavi reçete.

20.08.2018