Kafa derisi sedef: nedenleri, belirtileri, tedavi, korunma

Saç sedef teşkil deri patoloji, hangi karakterize, kronik seyirli ve belirli exacerbations. Şu anda bu formu hastalık yaygındır. O eşlik karakteristik belirtiler sağlayan bir uzman olmadan enstrümantal ve laboratuvar teknikleri ile hastalık teşhis. Olmasına rağmen, kafa derisi sedef, bu, ölümcül bir tehlike olan hastalar için, o ölçüde zorlaştırmaktadır hayatlarını.

Nedenleri

nedenleri sedef hastalığı kafa derisi

Sedef hastalığı tedavi edilemez ve sonuna kadar çalışılmış bir hastalıktır. Yıllar boyunca bilim adamları, dünyanın dört bir yanından geçirmek için çeşitli çalışmalar tespit etmeye yönelik gelişimine neden hastalık. Bugüne kadar onlara çok başarısız yüklemek doğru etiyoloji sedef dışında kötü bir kalıtım. Bilim adamları başardı kanıtlamak için bu hastalık genetik olarak aktarılır ve o kişilerde gelişir etkisi altında tetikleyici faktörler. Orada birçok iç ve dış faktörler, yetenekli kışkırtmak gelişimi bu form, sedef hastalığı.

Onlara atfedilen özellikleri:

 • Geçirilen bir hastalık olan bulaşıcı bir etiyoloji.

 • Stresli bir durum, sürekli olarak psiko-duygusal stres.

 • Kural ihlali ve güç modu.

 • Olumsuz iklim şartları (konaklama soğuk bölgelerde).

 • Kötüye alkollü içecekler (de yasaktır).

 • Patoloji, gelişen SİNDİRİM sistemi organları.

 • Uzun süreli ilaçlar.

 • Herhangi bir hasar cilt cilt: kimyasal, termal, mekanik.

 • Anormallik gibi sistemler endokrin, bağışıklık.

Form hastalık

form psoriaza

Hirsuta sedef akabilir iki biçimde:

 1. Kolay. İnsanların cilt kapak kafa görünür sporadik lezyonlar, küçük boyutlara sahip. Yüzey psoriatik plaklari plaklar küçük pullarla kaplıdır.

 2. Ağır. İnsanlar tamamen etkilenen cilt kapakları. Kafa derisi üzerinde görülür büyük bir birikimi psoriatik plaklari plaklar, daha büyük boyutlarda olan, yoğun bir yapıya sahiptir ve büyük ölçekler.

Modern tıp salgılar gelişim evreleri ve bu deri patolojisi:

 1. Sabit. Hastalarda gelişim sürecinde bir hastalık değil, yeni psoriatik plaklar, ama bu eski döküntüler kaybolur.
 2. İlerliyor. Bu aşamada insanlar mevcut psoriatik plaklar geçiş dışında, kafa derisi ve şaşırtıcı alın bölgesi, kulak, boyun, vb Paralel olarak onlara yeni katılan döküntüleri, gelişmiş belirtiler.
 3. Regresyon. Hastalarda bu aşamada akış hastalık başlar yavaş yavaş solmaya karakteristik belirtiler. Yerinde psoriatik plaklari plaklar oluşmuş lekeleri.

Lezyonların lokalizasyonu

lezyonların lokalizasyonu

Saç sedef hastalığı, cilt hastalığı olan bir teşhis hemen hemen %60 kişi arayan bu dermatologlar şikayeti ile bir tezahürü karakteristik belirtiler. Eğer hastalık erken dönemde tedavi gelmiştir, insanların yüzleşmek zorunda olduğu ciddi komplikasyonlar.

Bir kural olarak, bu formdaki hastalık psoriatik plaklar görünür aşağıdaki alanlarda:

 • Etkilenen cilt kapakları üzerinde yer alan ve kulakların arkasında. Lezyonlar yayılır memesi.
 • Psoriatic plaklar kapsamında oksipital kısmı ve frontal alanı.
 • Hayret kapakları deri arka yüzey boyun.
 • Psoriatik döküntüleri görünür saflarında arasındaki saçlı.

Belirtiler

İlk işareti, gelişimi için bu formu patoloji için karakteristik döküntü derisi. İnsanlar fark var herhangi bir döküntü, derhal yardım için bir sağlık kuruluşuna danışılmalıdır. Onlara çalışmayın kendiniz yapmak topikal tedavi, neden olduğu ciddi komplikasyonlar.

Genellikle bu form, sedef aşamada gelişir:

 1. Başlangıçta kapak görünen cilt papüller var pembe renk. Bunları bir yüzey içerir ölçekler. Oldukça hızlı bir şekilde oluyor onların dönüşüm psoriatik plaklar. En erken akış hastalık insanlar fark belirgin belirtiler. Birçok hasta ödemezseniz dikkat tek tek döküntüleri. Gelişimi ile patoloji deri kapak görünür pullanma, genellikle eşlik eder, tahriş ve kaşıntı.

 2. Sonraki aşamada iltihap gelişir, artar, tahriş ve kaşıntı artar. Hastalar başlar penye lezyonlar, neden kendi alanlar görünür yaralar, sıyrıklar ve çatlaklar.

 3. İlerlemesi ile patoloji psoriatik plaklar büyür, kendi yapısı sıkıştırılmış ve yüzeyi daha kaba. Hastalarda oluyor pul pul pul, ne saçlarında biriken büyük miktarda kepek olan beyazımsı boyama.

 4. Sonraki aşamada psoriatik pul hızla büyür ve elde bir görünüm için pul. Gelişmiş kaşıntı, hastalar başlar ağır penye neden deri sektöründe, proses akım hastalık.

 5. Cilt kapakları kaybetmek, kendi doğal esnekliğini ve tamir ediliyor, hatta zaman hafif bir fiziksel etkisi. Kafasına hasta görünür diken diken ve plaklar kapsamında tüm kıllı alanı.

 6. Eğer insanlar yapılacak ilaç tedavisi, patolojik bir süreç yayılır ve vücudun diğer bölgelerine.

Küçük çocuklar, hastalığı gelişir şu şekilde:

 1. Başlangıçta kafa derisi üzerinde görünür kızarıklık.

 2. Sonraki aşamada oluyor maserasyon (kapakları cilt yumuşamış).

 3. Süreci başlar dökülmeye psoriatik plaklari pul.

 4. Bazı yerlerde oluşan cepler birikimi pul. Eğer bir hastalık gelişir, çocuklar ile genç yaş grubu, ellerinde onu ilk belirtileri benzer pişik. Birçok anne başlar kendi sorunu gidermek için, bu komplikasyonlara yol açar hastalığın seyri.

Teşhis faaliyetleri

sedef hastalığı tedavi yöntemleri

Atamak için önce hasta ders ilaç tedavisi dermatolog tutmak gerekir teşhis bir dizi etkinlikler ve ayırt hastalık diğer cilt anormallikleri olan aynı belirtileri. Genellikle, resepsiyonda uzmanı yürütür sonraki bir dizi eylem:

 1. Muayene hasarlı cilt cilt.

 2. Dinledi hastanın şikayetleri tanımlanır ve tüm dış belirtileri.

 3. Gidiş öyküsü, patoloji.

 4. Yürütülen araştırma psoriatik plaklari pul mikroskop altında incelenir.

 5. Biyopsi yapılır, bundan sonra toplanan malzeme aktarılır üzerine histolojik bir çalışma.

 6. Atanır, laboratuvar araştırma, kan.

Tedavi yöntemleri

Sonra hastanın tanısı saç sedef, uzman açıklayacağım onu tedavi etmek için daha bu bir hastalık. Genellikle her hastanın geliştirilen özel bir düzeni, kapsamlı bir tedavi geniş bir yelpazede içerir aktiviteler:

 1. Atanır ilaçlar, ağızdan alınan.

 2. Yapılan topikal tedavi.

 3. Hasta tercüme özel bir diyet.

 4. Atanır fizyoterapi, gereken yapılacak dersler.

 5. Gösterilen ziyaretler, özel sağlık merkezleri ve kaplıcalar, uygulanan tedavi, çamur ve maden suları.

İlaç tedavisi aşağıdakileri içerebilir grubu ilaçlar:

 • sedasyon;
 • antihistaminler; ve
 • immunomodulators;
 • allergen ilaç;
 • vitamin-mineral kompleksleri;
 • retinoid (aromatik);
 • ilaçlar uygulanır yaparken immünoterapi (nonspesifik), örneğin, aloe, ATP;
 • kortikosteroidler;
 • sitostatiklerin.

Bu tür hastalarda atanabilir intravenöz infüzyon gemodeza (çözüm). Ayrıca, uzmanlar bir kanıt varsa atamak giriş için alınan kan (külü). Unutulmamalıdır ki, bu tür ilaç gibi sitotoksik ajanlar ve kortikosteroidler reçete ne zaman şiddetli hastalık daha hafif ilaçlar getirdi, beklenen terapötik etkisi. Durumunda, ne zaman cilt patoloji katıldı enfeksiyon (sekonder), o zaman terapi kursu dahil antibiyotikler.

Konu ile ilgili olarak bu formu cilt patoloji sık gelişen bir arka plan üzerinde psiko-duygusal stres, stres ve sinir bozuklukları, hasta reçete özel ilaç grupları normotonikov, anksiyolitikler, antidepresanlar.

Onlar-si olmak bir sonraki eylem:

 • Uyku normal.
 • Ortadan kaldırmak, kısmen veya tamamen, anksiyete, depresyon.
 • Kurtulmak için yardımcı sosyal fobi.
 • Sinir gerginliği ve istikrarı artırmak hastalarda stresli durumlar.
 • Daha düşük yoğunluklu bir kaşıntı.

Yerel tedavi

Tedavisinde cilt patoloji, bir bu yana kafa derisi, dermatologlar, hastalara reçete ilaçlar-dış çap işleme lezyonların:

 1. Merhem (agens). Gösterilen normal bir uygulama gibi merhem gibi Salisilik, Naftalan, İn sulphur-tar, İchthyol.

 2. Merhem (glukokortikoid) reçete hasta olduğunda, onlar gözlenen ağır bir hastalık.

 3. İlaç, bileşiminde mevcut olan çeşitli asit yüksek bir konsantrasyon. Geldiğinde, eczane çözüm şeklinde tasarlanmış bir dış çap işleme cilt deri kafa derisi.

 4. Özel şampuanlar var bir iyileştirici etkisi vardır.

Tedavi prosedürleri

 1. Yürüten kapsamlı tedavi sedef hastalığı saç, hastalara atanır kursları çeşitli fizyoterapi: Gösterildiği yapılması radyasyona maruz kalma, derinin ultraviyole ışık ya da lazer (erbium).
 2. Atanır oturumları, PUVA tedavisi, hemosorption, hidroterapi.
 3. Bir kurs tavsiye prosedürleri, plazmaferez vb

Halk yemek tarifleri

halk yemek tarifleri, sedef hastalığı tedavisi

Yürüten kapsamlı tedavi kıllı sedef hastalar paralel olarak uygulamak için eski yöntemler. Almak için en etkili ve güvenli tarifi her hasta danışmak çok iyi bir dermatolog. Mücadele bu çaresiz bir hastalık yardımcı olabilir aşağıdaki şifalı ilaçlar:

 1. Gidiyor ot kırlangıçotu (300g), bir zorunlu yıkanır, kurutulur ve ezilir. Biri ortaya çıkan bulamaç gerekir sıkmak sıvı ekler sek kırmızı şarap (30ml). Etkilenen cilt tedavi edilmeli bu kompozisyon, bırakın 15-17 dakika sonra iyice akan su altında yıkayınız.
 2. Genç bir sepet ayçiçeği (2 adet) tentür hazırlamak: onlar ezilmiş ve doldurulur beyaz şarap (100ml). Kapasite kapanır ve o-meli durmak ve karanlık bir yerde iki gün. Sonra bu karışımı preslenmiş suyu. Bu şifalı sıvı tutmak için gereken tedavi lezyonların. Bu tarifi herkes için mükemmel hasta olan psoriatik belirtileri eşlik iltihabı.
 3. Çiçek salkımına toplanır mürver (1.l.), konur kapasite doldurulur ve kaynar su (450ml). Demlenmeye içeriği tencere olmalı ve en az bir buçuk saat. Sonra bu karışımı süzülmüş ve sağlıklı çözüm için kullanılan bir saat sonra yemek yarım bardak.
 4. Bu çanak tutarak yerleştirilir doğal bal (1.l.), eklendiği protein (1 adet), küçük bir miktar şampuan (çocuk). Tüm bileşenleri dikkatli bir şekilde karıştırılır, sonra üzerine konur lezyonlar. Sonra 25 yaşında dakika aracı gerekiyor durulayın akan su altında.

Nasıl bakımı için saç?

Eğer bir kişi tanısı saç sedef, onu öğrenmek gerekir doğru bakmak için bu alanı. Durumunda, ne zaman hasta olacağını gözlemlemek için öneriler uzmanlar, onlara ulaşmak için yönetmek, iyi sonuçlar tedavi sırasında:

 • Kafa derisi yıkamak gerekir sadece özel bir şampuan.
 • Her zaman saç tarama kullanmak için gerekli olan tarak, fırça, yapılan doğal malzemelerden yapılmış. Manipülasyon çok dikkatli olmalı, zarar değil için psoriatik plaklar, aksi takdirde, onlar-ebilmek almak bir enfeksiyon.
 • Her gün hastalar geçirmek sanitasyon, tüm araçlar için geçerli olan kişisel hijyen.
 • Dermatologlar tarafından tavsiye edilmez bu nedenle hasta zevk için saç kurutma makinesi, saç boyası, yapmak kimyasal perma gibi işlemler ek hasara neden olabilir cilt.
 • Eğer hastalık ilerler şiddetli bir biçimde, ideal bir çözüm olacak kısa saç kesimi, hangi önemli ölçüde kolaylaştıracak gibi dış cilt tedavisi ilaçlar ve saç bakımı.
19.08.2018