Sedef kafa: fotoğraf, evde tedavi, ipuçları

Sedef kafa için bir tehlike hastanın yaşam. Ancak, oldukça sık nedenleri bu hastalığın gelişimini tetikleyebilir birçok psikolojik sorunların yanı sıra yalıtım hastanın sosyal toplumda.

sedef hastalığı-baş

Kafa derisi sedef bulaşıcı değil ve geçerlidir, kronik hastalıklar, eşlik sık nüks. Bu karakteristik belirtileri ifade eder bir görünüm psoriatik plaklari plaklar farklı boyutta büyüme bölgesinde kafasına saç ve bitişik alanlarda deri.

Sık sık bu form, ilköğretim, sedef hastalığı gelişiminde. Daha sonra döküntü yayılabilir tüm vücut. Temel fark, kepek alanında kafasına saç bir içerik psoriatik plaklari plaklar aşırı miktarda , sadece yağlı gizli.

Faktörler sedef hastalığı geliştirme

Basit bir cevap bir soru, neden sedef grev bölge bölge saç büyüme baş edilemez, etyoloji sedef sonuna kadar araştırılmamıştır. Ancak %100 bir güvenle söylenebilir ki, sedef hastalığı, herhangi bir şekil değil, bulaşıcı değil, geçirilir temas yoluyla.

Temel nedeni sedef hastalığı geliştirme alanında saç baş uzmanlar ihlali metabolik süreçlerin bir vücut, bir organizma sorumludur hızlandırılmış hücre bölünmesi.

Karşılaştırmalı veriler gösteriyor ki sedef baş ilerledikçe sonraki 5 gün içinde ise, standart zaman, hücresel üreme, yaklaşık 3 hafta.

Bilim adamlarına göre, vardır ve tahrik hastalığın nedenleri saç için geçerlidir:

 • hasarlı cilt bölgesindeki büyüme kafasına saç bir sonucu olarak, mekanik bir eylem;
 • bağışıklık sisteminin zayıflaması ve stresli durumlara maruz;
 • kötü beslenme;
 • kazanç sedef belirtiler baş mümkün ise, vücutta lezyonlar kronik enfeksiyonlar;
 • kötü alışkanlıkları (nikotin, alkol);
 • yeterince sık nedenleri sedef hastalığı alanında büyüme saç baş gibidir ihlal GASTROİNTESTİNAL sistem;
 • geliştirme sedef hastalığı neden olabilir uzun süreli ilaç tedavisi (özellikle tedavisinde kullanılan steroid ilaçlar);
 • sürdürülebilir, soğuğa maruz kalma, kafa ve saçlar;
 • ihlali hormonal arka plan (ergenlik, gebelik, vb.).

Ani bir gelişme sedef kafa bölgesinde saç büyüme en sık gözlenen hastalarda 35 yaş, genetik miras şekli, sedef hastalığı, genellikle oluşur 25 yıl sonra.

Belirtiler sedef kafa

Birincil sahne, sedef hastalığı belirtiler görünmeden ve dış muayene, hastanın hiçbir önemli şikayetler.

Sedef hastalığı kafa derisi içinde ilerleyen bir aşamada sızıntı ortaya çıkması ile küçük bir soyulma ve kaşıntı. Daha sonra belirtiler takıma gelişiyle psoriatik plaklari plaklar (resim), belirtileri, cilt çatlama. Peeling dönüşür kalınlaşma etkilenen sedef araziler (resim).

tedavi-sedef

Bir zamansız sedef hastalığı tedavisinde baş bölgesinde önemli ölçüde artar negatif belirtiler olarak aktif dökülme ve daha fazla yedek plaklar pullarla grimsi bir renk. Onlar gözlenebilir, sadece kafa derisi, tüm vücut.

Hastalığın evresine

Teknik tedavi, yanı sıra bir gibi görünüyor sedef kafasına etkileyen sahne sedef hastalığı geliştirme:

İlk. Bu aşamada kutlanan tek pembemsi papüller kafasına (resim), kule, ciltte şiddetli kaşıntı eşlik eder ve bir mekanik hasar başlar kanamaya. Görünüm papüller benzer küçük bir sivilce ile çok yönlü kenarları vardır. Bu aşamada tipik belirti sedef triad.

Oldukça sık bu karıştırıcı olabiliyor bazı hastalar, almak sedef hastalığı, kepek ve uzun bir süre için boşuna çalışıyor, ondan kurtulmak ile kepek tedavisi.

Bu aşama hastalığın eşlik döküntüleri, sadece kafa derisi deri, aynı zamanda alan kulaklar ve boyun. Nadir durumlarda görülür psoriatik belirtileri yüz bölgesinde (fotoğraf) benzer seboreik dermatit ya da alerji. Ne zaman bir döküntü derisi görünümü ile karakterize «sedef taç».

Sedef baş eşlik simetrik görünümü yuvarlak papüller ulaşabilirsiniz ila 10 cm İlk aşaması, genellikle, algılanan değil, hasta ciddi olsa da, bu tür belirtileri yeteneğine işaret seboreik görünüm psoriatik plaklari belirtileri.

İlerliyor. Bu aşamada gözlenen yeni unsurların ortaya çıkması. Bu durumda, mevcut papüller yayılabilir offshore, sınıflandırılır, nasıl belirti Kebner.

Sabit. Bu aşamada kutladı geliştirme yeni lezyonlar, zaten mevcut kafa derisi üzerinde yok yok.

Regresyon. Bu aşamada belirtileri, sedef hastalığı alanında büyüme saç baş başlar yavaş yavaş etkisiz hale getirilmesi . Bu sahne ile karakterize, belirti Voronov (ışık etrafında halkalar papüller baş).

sedef hastalığı-baş

Ağır gelişiminde belirtiler belki de tam bir yenilgi plaklar cilt bölgesinde saç büyüme baş. Bu ölçekler büyük ölçüde kalınlaşır ve büyür. Ağır sahne sedef göstergesidir serbest askerlik, ordu ağırlaştırmak şiddeti belirtiler.

Boyunca sedef hastalığı çocukluk çağında

Sedef hastalığı çocuklarda oluşabilir atypically, bu nedenle ebeveynleri belirlemek, başlangıç belirtileri, sedef hastalığı. Çocuklarda sedef hastalığı tezahür cilt kızarması, baş ve kıvrımları, daha sonra maserasyon oluşur ve retina dekolmanı Azgın parçacık epidermis. Genellikle sedef hastalığı belirtileri benzer kandidiyazis, pişik ve eczematids.

Daha az çocuk, daha atypically gelişen ilk belirtiler sedef. Bazen psoriatik deri döküntüleri çocuğun yeteneğine sahip görünür, eğer bir çocuk vermek herhangi bir ilaç. Çocuklarda, yetişkin aksine, sedef akar uzun. Onunla savaşmak zorunda kullanarak, belirli bir tedavi. İstisna gözyaşı formu sedef çevresinde aşamasında çocuğun.

Sık sık olumsuz belirtileri ciltte kışkırtır yanlış diyet, bu nedenle, teşhis, sedef hastalığı, çocuklarda öncelikle bir doktor bulur — saygı ve diyet ne tür bir yemek mevcut bir çocuk menüsü. Sonra soruların yanıtlarını diyet tarafından ayarlanabilir ayrı ayrı.

Hızlı bir şekilde gidermek için dış ve sedef hastalığı belirtileri ilaç tedavisi gerekir. Hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için patojenik süreci ve geri cilt ve saç çizgisi kullanarak sprey ve losyonlar dış mekan uygulamaları için, örneğin, bir Cilt. tabi talimatları sprey güvenli çocuklar için, yanı sıra hamile kadınlar için. Bunun yararı, ilaç, birleştirmek için fırsat sprey ile diğer şifalı gelir. Ayrıca, sprey Cilt-Cap içermeyen hormonal bileşen. Fiyat ilacın ortalama 1600 tl ve bölgeye göre değişir konaklama tercihlerinizden bir hasta.

Sedef hastalığı tedavisi baş

Birçok hasta benzer bir tanısı ilgilendiren soru, kurtulmak için nasıl, sedef hastalığı için kafasına? Tedavi, sedef hastalığı kafa derisi gerçekleştirilen özel etkinlikler:

 • ilaç tedavisi;
 • dış ilaçlar (sprey, jel);
 • doğru beslenme;
 • fizyoterapi;
 • tedavi tatil alanlarında.

Değişmez kural, tedavi etkinliği, onun eskort bilgili bir uzman, kendi kendine ilaç yeteneğine sahip, neden büyük bir zarar hasta.

Genel tedavi faaliyetleri. Sedef hastalığı tedavisi baş yapılır, ilaç aşağıdaki durumlarda:

 • antihistaminikler, kaldırılacak şişlik ve kaşıntı doku;
sanatoryum-bizi bu yöre bizi
 • genellikle, sedef kafa atanır vitamin direncini artıran ve etkileyen, sıkılaştırıcı vücut üzerindeki etkileri;
 • bağışıklık sistemini geliştirmek için tavsiye edilir immünomodülatörler;
 • alımı retinoid;
 • ağır vakalarda kurtulmak sedef belirtileri kafa derisi üzerinde kullanarak kortikosteroidler. Ancak, hesap, alınması gereken, ilk etapta hangi ilaçlar kullanılır, ilaç daha az zehirlidir.

Bir katılım ikincil enfeksiyonlar sedef tedavi edilebilir antibiyotik, ama gibi ilaç ve kortikosteroid ilaçlar almak gerekir, çünkü çok dikkatli bu araçlar mümkün kışkırtmak komplikasyonlar.

Dış tedavisi. Rahatlatmak için akut belirtiler önerilir tedavisinde dış ilaçlar:

 • merhem keratoplasty;
 • losyonlar vitamin D3 ile;
 • losyonlar ilavesi ile dithranol;
 • glukokortikoidler (krem) — tayin ne zaman şiddetli hastalık;
 • şampuanlar.

psikotrop ilaçlar. Kullanmadan önce bu grup ilaçları dikkate alınmalıdır, onlar yardımcı olur sedef hastalığı tedavi, sadece bir komplekste temel tedavi. En sık psikotrop ilaçlar atanır etkili bir tedavi için stresli ve sinir gerginliği azaltmak, hastanın.

Kullanılamaz psikotrop ilaçlar gibi, kendiniz tedavisinde onları gelişebilir zaman, durum, geleneksel ilaç geliştirme sedef kafa etkisiz olabilir. Böyle bir eylem neden olabilir serotonerjik antidepresanlar. Ayrıca, onlar kışkırtmak güçlendirilmiş hormonal büyüme, sadece belirtileri artırır.

Şampuanlar. Bazı hastalar, özellikle kadınlar, ilgi bir konu hakkında, sedef hastalığı tedavi edilebilir mi kafasına kullanarak şampuan?

Hastalığın tedavisinde oldukça sık kullanılan aşağıdaki şampuanlar:

 • katran;
 • antifungal şampuanlar ilavesi ile ketokonazol;
 • tıbbi şampuan ile ichthyol veya salisilik asit;
 • çocuklar için.

Unutmamak gerekir ki, tam tedavisi için sedef belirtiler yeterli değildir, sadece şampuanlar, ancak, genel olarak, sedef hastalığı tedavisinde baş şampuan önemli bir rol oynamaktadır, onaylamak, yorumlar, hastalar ve doktorlar.

Fizyoterapi. Karmaşık tedavisinde kurtulmak psoriatik plaklari plaklar kullanarak aşağıdaki faaliyetleri:

 • PUVA tedavisi;
 • UFO;
 • hidroterapi;
 • etkisi psoriatik araziler erbium lazer;
 • hemosorption;
 • sanatoryum tedavi;
 • plazmaferez.

Halk tedavisi. Soru, nasıl tedavi sedef kafasına uygulayarak, halk yemek tarifleri, ortaya çıkar sık sık. Antik çağlardan beri, şifacılar yardım hasta ile şifalı otlar. Hesap olarak alınmalıdır, bu, gibi temel yöntemlerle tedavi sedef hastalığı belirtileri kafa derisi uygulayarak, halk yemek tarifleri, olmamalıdır. Onlar sadece etkili kompleks ile geleneksel tedavi.

Hatırlamak önemlidir, ne halk ilaç yetenekli işlemek için yeterince güçlü bir etkisi kafa alanı neden olabilir cilt tahriş. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce danışmak gerekir doktorunuza danışın.

En sık kullanılan aşağıdaki tarifler sedef hastalığı tedavisi:

 • evde sık sık kullanılan kırlangıçotu ve yemek tarifleri ile ilgili. Yemek sağlıklı bir infüzyon. Bunu yapmak için, sen-meli almak bu kırlangıçotu (300 gr), doğrayın, kıyma, daha sonra tüm suyu sıkmak. Sonra kırlangıçotu eklenir kırmızı sek şarap (30 ml.). Hazırlanan karışımı gerekir smear psoriatik araziler kafasına, onu bırakarak, maksimum etki için en az 15-20 dakika sonra kalıntıları karışımı yıkanır;
 • tavsiye pişirmek için çözüm kırlangıçotu alkol. Bunu yapmak için, ezilmiş kuru kırlangıçotu (¼ yemek kaşığı) dökün 0,5 l alkol bırakarak 2-3 saat demlenmeye. Hazırlanan araç yıkama etkilenen sedef alan, daha sonra durulanmalıdır saç infüzyon papatya;
 • evde hazırlanabilir merhem, solidol (300 gr.), 2 proteinler tavuk, yumurta, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı öğütülmüş kırlangıçotu. Tavsiye smear elde edilen karışım baş bölgesi sedef 1 r. (sabah) 5 gün boyunca, bundan sonra yapmak istediğiniz küçük bir mola;
 • sedef hastalığı kafa derisi iyi kullanarak etkisiz hale merhemler, hazırlanan evde (vazelin + kül dallar kuşburnu) 1:1 oranında. Bu aracı gerekir smear her gün başımı. Olumlu bir tedavinin etkisi görünür, sonra 7 gün. Önemli bir durumdur bu tedavi, günlük saç yıkama. Bu nedenle saçınızı yıkayın deterjan ilavesi ile katran;
 • halk tarifler tavsiye pişirmek için merhem kafa kullanarak, kırlangıçotu, at kuzukulağı ve huş tar eşit oranlarda. Çözüm uygulanır 1 p. günde en fazla 20 dakika ve etkili bir şekilde kurtulmak psoriatik plaklari belirtileri kafa derisi üzerinde. Hesap olarak alınmalıdır, bu merhem çok geçerli bir tavsiye değil, onu uygulama, bir gece.
17.08.2018