Nasıl tedavi sedef?

Gelişme bu aşamada ilaç tedavisi sedef sonsuza kadar imkansız olduğunu, çünkü mekanizmaları oluşumu ve belirtileri, yeterince okudu. Bu hastalığa sahip kronik bir. Yani remisyon süreleri değişiyor exacerbations. Eğer doğru tedavi ve gözlemlemek, başarılı uzatmak remisyon ve sayısını en aza indirmek için akut. Bu konuda gerekli son derece profesyonel bir yaklaşım. İlk belirtisinde hastalığın gelişimi, hemen başvurun, doktora başvurun.

Tehlike sedef

görüş sedef

Görüş, sedef hastalığı, cilt getiriyor sadece estetik rahatsızlık yanlışlıkla. Tehlike bu hastalığın vücut için hafife alınamaz. Hastalık sistemik, yani bu grev tüm iç organları.

Sedef tetiklendiğini arızalandı, bağışıklık sisteminin işleyişi. Eğer başlamak değil zamanında tedavi, bu beraberinde bir kuyruklu komplikasyonlar: sedef hastalığı tırnak deformitesi neden olabilir ve tamamen kaybı tirnak;

 • geliştirmek, karaciğer hastalığı, böbrek;
 • plaklar görünür değil, sadece vücut, ama aynı zamanda mukoza, onlar lokalize mesane, üretra, kışkırtır sistit, üretrit, prostatit;
 • durumu kötüleşir eklem, daha sonra ortaya psoriatik artrit;
 • yaralanma riski vardır sinir sistemi, bazen zemin üzerinde sedef geliştirmek polinevrit, epilepsi, ensefalopati;
 • artış ve inflamasyon lenf düğümleri;
 • kalp sorunları;
 • göz hastalıkları konjonktivit, lumbos lens;
 • palmar-plantar sedef hastalığı eşlik eder ağrı sendromu, bu nedenle insana zor zamanda gerçekleştirmek manipülasyon ellerle.

Psoriatik papüller görünebilir vücudun herhangi bir yerinde. En sık ilk onlar kurdu dirsek, diz. Ne olursa olsun yerin lokalizasyonu ve özellikleri belirtiler hastalık sınıflandırılır farklı.

Hormonal ve non-hormonal tedavi, sedef hastalığı tedavisinde

Tedavi, sedef kullanarak hormonal ve non-hormonal tedavi. Her biri belirtilen yöntemlerin avantajları, dezavantajları ve uygulama özellikleri.

İlk aşamalarında doktorlar reçete non-hormonal ilaçlar. Onlar yavaş hareket, bu nedenle, varsayalım uzun süreli tedavi. Onların yardımı ile, başarılı gidermek rahatsız belirtiler, eşlik eden bir hastalık. Onlar ortadan kaşıntı, cildi nemlendirir, iyileşmesine katkıda bulunmak yaralar. Bu ilaç tedavisi için uygun çocuklar için.

ilaçlar

Çalışan formlarda ya da non-hormonal ilaçlar geliştirilmiş ve hastanın durumu atanır replasman tedavisi. O sağlar, kortikosteroid kullanımı, üretilen, vücutta adrenal korteks. Onların ana görevi normale metabolik süreçleri.

Psoriasis tedavisi kullanan 2 alt türü hormonlar:

 1. Glukokortikoid normale glikoz paylaşımı. Bu grup içerir kortizon, hidrokortizon.

 2. Mineralocorticoid normale döviz mineraller, özellikle kalsiyum tuzları, sodyum ve potasyum. Ana temsilcisi aldosteron.

En önemli avantajı, hormon replasman tedavisi, bu yaklaşım hızlı bir şekilde yardımcı olur tedavi sedef hastalığı belirtileri. Ama bu ilaç var çok aktif bir etkisi vücut, beraberinde birçok yan etkileri vardır. Bu durum hem hap ve merhemler. Hormonlar içerdiği; dış mekan uygulamaları için, emilir, cilt, nüfuz kan, vücuda taşınır.

Komplikasyonlar tetikleyebilir replasman tedavisi:

 • gelişimi, diyabet, steroid türü;

 • birikimi tuzları eklemlerde artrit;

 • düşük düzeyde üretmek potasyum tuzları, kümelenmiş bir kalp;

 • artmış kan basıncı; ödem, vücut ve yüz; yüksek kolesterol;

 • böbrek fonksiyon bozukluğu, karaciğer; başarısız, adet döngüsü;

 • artan kan pıhtılaşması, tromboz;

 • nörolojik bozukluklar; cilt durumu kötüleşen;

 • hızlı set vücut ağırlığı, obezite.

Hormon tedavisi kullanabileceğiniz bir reçete sadece bir doktor, tam bir saygı, belirlenen doz ve aşmadan tedavi. Doz kullanılan ilaçlar olmalıdır yavaş yavaş azalmaya.

Asla yapmayın kendi kendine tedavi, kullanarak, hormonal ilaçlar. Onlar kesinlikle kontrendikedir hamile kadınlar ve emziren anneler. Dikkate almak önemlidir, bazı hormonal ilaçlar çok yavaş vücuttan atılır, bu nedenle, bir bu yana hormon tedavisi geçti az 2 yıl riski vardır patolojiler fetal gelişim.

İlaç tedavisi

Ne olursa olsun sahne ve yerçekimi akışının bir hastalık sedef hastalığı tedavisi için seçilen tedavinin (öngören atama 1. bir ilaç) ya da birden çok para. Ne zaman tedavi, sedef hastalığı, genellikle birlikte, ilaç iç, terapi, tedavi, hap, iğne, uyuşturucu ile dış eylem merhem, losyon, krem, ilaçlı şampuanlar. Düşünün, daha fazla ilaç, etkili tedavisinde farklı aşamaları sedef.

İlaç iç kullanım için

Sedef kurtulmak yardımcı olacaktır:

Antihistaminikler

Hap ve enjeksiyon atanan hastalığın akut döneminde. Onlar en aza indirmek ve kaşıntı var sakinleştirici etkisi, normalleştirme sinir sisteminin işleyişini. Çok etkili antihistaminik ilaçlar yeni nesil. Bunları kullanmak ne zaman rüya hasta normal.

Sitostatiklerin

Etkinliğini azaltmak patolojik süreç hücre bölünmesi, cildin görünümünü geliştirir, teşvik yok papüller.

Retinoidler

Geliştirmek cilt durumu sedef. Bu c vitamini türevleri Ve onları Almak gerekir düzgün. Kontrendikedir döneminde planlama gebelik sırasında taşıyan fetus.

Şelatörlerin

Etkin bir temiz toksinlerin vücut, ne önceliktir tedavisinde, sedef hastalığı, özellikle hastalık ilerledikçe

Antibiyotik

Eğer bir arka plan üzerinde sedef hastalığı gelişir bulaşıcı hastalık, tayin Sefalosporinler, Penisilinler, Makrolidler, İnterferon.

Hepatoprotectors, enzimler

Gerekli olduğunda, sedef hastalığı eşlik bozuklukları gastrointestinal sistem

Kars

Normal işleyen bir T-lenfosit, gelişiminde önemli bir rol oynamıştır sedef. Bu tür ilaçlar, Siklosporin-A ve Sandimmune engel aynı zamanda T lenfositler, agresif davranmak, sağlıklı cilt hücreleri.
Dikkate almak önemlidir, bu Kars zehirlidir, bu nedenle geçerli sadece randevu ile doktor.

Anti-inflamatuar ilaçlar

Bu non-steroid ilaçlar. Onlar rahatlatmak ve iltihabi süreçleri ve düzey çıkışı ya da en aza indirmek için ağrı hissi.

Biyolojik

Geliştirme, modern farmakolojik sanayi. Onlar normale aktif T-lenfosit, ama ezilen, bağışıklık sistemini. Adam olur duyarlı, virüslere, enfeksiyonlara.
Ayrıca alınması gereken vitamin kompleksleri.

İlaç harici kullanım için

İlk aşamada sedef hastalığı kolayca tedavi özel merhem ve kremler. Şiddetli hastalık onlar için zorunlu bir bileşeni kapsamlı bir tedavi olduğu için izin en hızlı ve belirtileri ortadan kaldırmak, etkisi doğrudan psoriatik papüller.

En etkili ilaçlar:

Hormonal merhem ve krem

merhem

Hormon içeriği sayesinde hareket birkaç kullanımdan sonra. Onların tayin akut dönemde çatlaması hastalığı azaltmak için iltihap, pullanma, kaşıntı, bastırma, aşırı cilt hücre büyüme.

Hormonal ilaçlar farklı yoğunluk vücut üzerindeki etkileri. Bu parametre onlar 4 sınıfa ayrılır:

 • I sınıf içeren düşük hormon konsantrasyonu tayin olduğunda küçük bir miktar papüller, özellikle ne zaman onlar gibi vücut bölgelerinde hassas cilt (yüz, kasık);
 • II sınıfı azaltır, kan basıncı azaltmak, ortadan kaldırmak şişlik, kaşıntı, iltihap.
 • Sınıf III - hareket, aktif, hızlı bir şekilde ortadan kaldırarak, kronik sedef hastalığı belirtileri;
 • Sınıf IV - bakın en aktif hormonal ilaçlara yardımcı olan en çalışan formlarda sedef. Onların aktif maddeler hızlı bir şekilde nüfuz derin cilt

Maksimum tedavi süresi hormonal ilaçlar 7-14 gün kademeli doz azaltılması, aksi halde bağımlılık yapan bir ilaç.

non-hormonal merhem ve krem

Geliştirmek cilt durumu en aza duygularını, eşlik eden sedef. Ana türleri bu ilaçlar:

 • katran yapılır huş ağacı, çam katran, etkili mücadele ile aloe vera jel, cilt üzerinde durdu anormal hücre bölünmesi, bu ilaçlara ait merhem Vishnevsky yanı sıra, intraalveolar merhem hareket oluşumu, kayıtsız, yüzeysel, nemlendirir ve cildi yumuşatır, atanır ilerici aşamada hastalık, bu grup içerir salisilik yanı sıra çinko merhem;
 • merhem ile solidol yapılır solidol, yumuşatır, cilt yüzeyi aktive hücre yenileme epidermis, sahip antiseptik ve analjezik etkisi; merhem vitamin artırıyor metabolik süreçleri geliştirmek, cilt durumu;
 • merhem içeren petrol rahatlatmak ağrı hissi, kaşıntı, adım, pul pul psoriatik plaklari papüller;
 • merhem ile hardal uygulanan sabit ve geri çekilen aşamalarında hastalığı

Avantajları non-hormonal merhem, onlar değil, bağımlılık yapmaz aktivitesini etkiler, endokrin sistemi ve diğer iç organları ile uyumlu diğer ilaçlar.

Şampuan

İlaçlı şampuanlar ile tedavi sedef hastalığı kafa derisi.

Sahip, karmaşık eylem, onlar düzey çıkışı hoş olmayan bir duygu, teşvik iyileşme süreci papüller, cilt yardımcı kurtarmak. Ana çeşitleri şampuan:

 • anti-mantar - ortadan yüzeyindeki derinin mantar rahatlatmak kaşıntı, soyulma;
 • katran - katran içeren bir cildi ölü hücreleri ortadan kaldırır kaşıntı, iltihabı azaltır;
 • şifa - içeren İchthyol, salisilik asit, çinko, katkıda şifa papüller, etkinleştirme yenileme süreci cilt;
 • güzellik - içeren parçası olarak küçük bir konsantrasyon tıbbi bileşenleri, bu nedenle atanır önlemek için, sedef hastalığı, tedavi etmek için değil;
 • çocuklar için tasarlanmış sedef hastalığı tedavisi için bir çocuk, bu nedenle, üretilen en doğal bileşen içeren kimyasal bileşikler, bırakır.

Yara bandı sedef

plaster

Yeni bir araç üzerine yapıştırılmış etkilenen cilt. İçeriğinde yağ, borneol, fluocinonide vardır, garanti eksikliği, alerji, anti-inflamatuar ve yenileyici etkisi

Fizyoterapi tedavi

Tedavisinde her türlü sedef hastalığı için yüksek verim göstermektedir fizyoterapi tedavisi. Bunları yapmak için sadece sabit hastalığın evresi. Akut dönemde fizik tedavi kullanılır.

Düşünün en popüler prosedürler:

 1. UV radyasyon, ne olursa olsun alan deri lezyonları için uygulanan bölgesel ya da genel ışınlama. Hiç tedavisinde kullanılır yaz sedef. Sayısı ve prosedürleri süresi ayrı ayrı belirlenir.
 2. Elektroforez etkisi yatıştırıcı etkisi, faaliyetini normalleştirir, sinir sistemi. İyileşme sürecini hızlandırır papüller. Düzenlenen 8-10 prosedürleri 20-60 dakika.
 3. Seçici fototerapi (C. F. T)????? sedef hastalığı derinin maruz dalgalar uzun 310-340 nm. Teşvik uzun süreli remisyon. Tedavi süresi ayrı ayrı belirlenir.
 4. PUVA tedavisi atanır, ne zaman şiddetli bir aşamada sedef hayran cilt geniş alanlar. Özü, prosedür hastalar ağızdan photosensitizers, sonra da geçmek ışınlama UV-dalgalar uzun 320-400 nm. Gitmek gerekir 25 oturum. Karşılaşabilirsiniz yan etkileri kuruluk, kaşıntı, kızarıklık, pigmentasyon, cilt, bulantı, hepatit.
 5. Radyoterapi etkilenen epidermis maruz ultra-yumuşak ya da yumuşak x-ray ışınları. Bunun dışında kaşıntı, iltihap, iyileşmesini hızlandırır. Müdahalede 1 kez, 4-7 gün.
 6. Ultrason papüller maruz dalgalar frekans 800-3000 khz. Elde etmek için, bir anti-enflamatuar, antibakteriyel ve antiallergenic etkisi yapılan 8-14 seans maksimum süresi 15 dakika.
 7. Kriyoterapi azaltır, kaşıntı, metabolik süreçleri harekete geçirir. İçin şifa teşvik papüller, geçmesi gerekiyor 20-25 prosedürler 2-3.5 dakika, günde iki kez.
 8. Manyetik terapi atanır, her türlü hastalık, ama özellikle etkili psoriatik artrit tedavisi için. Faaliyetini normalleştirir, merkezi SİNİR sistemini rahatlatır, kaşıntı, cildin rejenerasyon alayı cilt. Tedavi süresi 10-12 seans dakika 10.
 9. Lazer tedavisi ağrısız bir yöntem öneriyor ışınlama papüller lazer katkıda çabuk iyileşmeyi sağlar. Sayısı, süresi ve prosedürleri tek tek doktor belirler.
 10. Banyo deniz tuzu düzey çıkışı hastalığı belirtileri geliştirmek, cilt durumu. Yemek pişirmek için su lazım 37-37°İle, her litrede hangi koyun 5 gr tuz. Kabul 15-20 gün üst üste 15-20 dakika.

Bir sürü kişi tedavi sedef hastalığı tam olarak kapsamlı bir ders kaplıca tedavisi. Bu yordam içerir uygulama ile maden suyu, çamur, yağ ve diğer yöntemler.

16.08.2018