Sedef hastalığı tedavisinde halk yöntemleri

Göre modern tıp, tedavi sedef hastalığı tamamen imkansız. Sırasında çok sayıda araştırma, önemli bir gelişme, hastanın genel durumu oldukça mümkün araçlarını kullandığınızda, alternatif tıp.

Anasayfa tedavisi, yıllar boyunca kullanılmıştır. Durumlarda dermatolojik bozukluklar için bir araya geldi daha önce XIX. yüzyıl, zaman yoktu, modern anti-inflamatuar ilaçlar ve insanlar bitkisel tedavi anlamına gelir.Yani, kurtulmak için nasıl, sedef hastalığı halk yöntemler?

 

Etkinliği geleneksel tıp sedef hastalığı tedavisinde

Bitkisel ilaçlar yüzyıllar boyunca kullanılmış, bir şey hakkında şahitlik sayıda tarihi kayıt vardır. Birkaç randomize kontrollü çalışmalar da göstermiştir olumlu sonuçlar uygulama için doğal ürünlerin tedavi dermatolojik bozukluklar.

Bağlı olarak, kullanılan maddeler, temel etkileri karşı bir halk tıbbı sedef aşağıdaki gibidir:

 • Temizlik cilt psoriatik plaklari öğeleri.
 • Pürüzsüz epitelyal rejenerasyon.
 • Sorun kaşıntı.
 • İstikrar sebum üretimini.
 • Kaybolan kızarıklık, cilt.
 • Çözünürlük patolojik öğeleri.
 • Normalleştirme bağışıklık durumu.
 • Gelişme, derinin kendi nem ve kurtarma.
 • Toksinlerin ortadan kaldırılması.
 • Bağırsak temizliği.
 • Yatıştırıcı etkisi.

Dikkat!Sonuçları artırmak için ve etkili bir tedavi, sedef hastalığı halk ilaçları bilmek önemlidir vardır genel alternatif ilaçlar geleneksel tıp ve hangi potansiyel yan etkileri veya etkileşimleri oluşabilir.

İlkeleri ana tıp

Kullanımı sayesinde zaman içinde test edilmiş araçlar, uzatmak remisyon hastalık ve evde. Hatta önemli patolojik lezyonlar sedef hale belirgin bir şekilde daha az hastalık belirtileri değil, çok rahatsız bir hastanın uygulama sırasında yöntemleri, alternatif tıp.

sedef hastalığı halk yöntemleri Nasıl tedavi sedef halk yöntemler? Temel ilkeleri ana tıp yalan, aşağıdaki önermeleri:
 • Düzenlilik için bir ön koşuldur, başarılı bir tedavinin etkisi sağlar ve stabilize durumunu, boyutunu azaltmak için etkilenen alan ve genel refahı geliştirmek.
 • Yumuşak bir geçiş için küçük dozlarda daha yüksek; kısa vadeli prosedürleri artan zaman. Temel kriter olmalı hastanın durumu, varlığı görünür sonuçlar için seçilen tedavi.
 • Olumlu bir tutum, başarı ve sürekli iyileştirme sağlayacak, daha doğrusu hissediyorum verim uygulanan yöntemler. Şüphecilik ve güvensizlik tarafından tedavi kalitesini düşürür tedavi.
 • Hiçbir etkisi hastalığı, bir dizi tetikler. Bu demektir ki, bu hastalık tedavi edilmelidir sadece artırarak ve azaltarak eşlik eden belirtiler. Önemli çalışacağız hariç tüm olası faktörler genellikle nedenidir akut.
 • Tüm seçenekleri halk sedef hastalığı tedavisi evde daha az verimli hale pozlama sırasında vücudun hormonal ilaçlar. Bu tür ilaçların çok yan etkileri ve elde edilen sonuçlar uygulandığında hızlı, ama uzun sürmez, neden daha da kötüleşen hastalık süreci.

Hastalığı önleme, evde

Gösterdiği gibi, klinik uygulama, belirli bir halk yöntemleri sedef hastalığı, sahip büyük bir tanıma hastalar arasında, devam, onaylamak etkinliğini. Resmi patent veya dünya kendini tanıma değil satın aldı, ama onun sayesinde, insanlar acı, sedef hastalığı, belirgin bir şekilde geliştirmek, sağlığınızı ve bazıları tamamen unutun hoş olmayan belirtiler yeterince uzun bir süre.

Nasıl tedavi sedef evler? Bilerek, hangi faktörler neden patolojik bir durum için girişim gerekir bunları önlemek için — bu sizin için en iyi yollarından biri yardımcı izlemek ve önlemek için genel patoloji.

Aşağıdaki öneriler rahatlatmak işlemi sırasında:
 • Hotel nemlendirici losyon. Hastalık belirtileri daha da kötüye, ne zaman kuru cilt, ve bu yüzden onu tutun nemli bir bakım kremleri ve losyonlar. Kalın ve yağlı ilaçlar (örneğin, vazelin bazlı) genellikle en iyi, peki onlar mükemmel nemli tutmak için cilt altında.
 • Kaçının, soğuk ve kuru hava. Olumsuz iklim üzerinde büyük bir etkisi olabilir sedef hastalığı, kompleks klinik bir tezahürü durum.
 • Sınırlayın alarak bazı ilaç ilaçlar. Doktorunuzla tartışmak gerekir alternatif tedavi lityum (uygulanan bozuklukları ruh sağlığı), propranolol ve diğer beta-blokerler (kalp hastalığı), indometazin (artrit) ve sıtma anlamına gelir. Ayrıca sedef kötüleşme oluşabilir ani bir iptal steroid tedavisi.
 • Kaçının enfeksiyonlar, yaralanmalar, çizikler ve kesikler. Açıkçası, çoğu insan niyetinde değilim kendime zarar. Fakat sedef hastalarında özellikle önemlidir önlemek için darbelere ve kesiklere. Cilt travma neden olabilir canlandırılması sürecinin bir yerinde hasar oluştu . Enfeksiyon da neden olabilir genel bir hastalık. Çok dikkatli bir tıraş. Kaçının, böcek ısırıkları, akupunktur ve dövme.
 • Stres azaltma. Deneyin düzeyini düşürmek için duygusal deneyimleri. Bu kolay yapılır daha söyledi, ama bazı şeyler var yardım edebiliyoruz. Pratik gevşeme teknikleri, yoga deneyin. Ekstra olacak danışma ve psikoterapi.
 • Giderin alkol. Arasında bir bağlantı alkollü içecekler ve sedef hastalığı tam olarak belli değil, ama kabul edilir, alkollü içecekler mümkün düşürebilir belirtileri, en azından erkekler için. Alkol de değil, örneğin sistemik hastalığın tedavisinde.
 • Uygulama, iyi yemek ve sağlıklı bir kiloyu koruyun. Genellikle önerilen dengeli bir diyet içeriği yüksek olan meyve ve sebze. Egzersiz de yardımcı olabilir geliştirmek, ruh halinizi. Genellikle obezite belirtileri kötüleşir, sedef hastalığı, bu nedenle, normal bir kiloyu korumak yardımcı olabilir önlemek için çok.

Halk yemek tarifleri, sedef

Sedef halk ilaçları çok çeşitlidir, bu kafa karıştırıcı olabilir hastanın. Hastalığa karşı mücadelede kendini kanıtlamış bu doğal ilaçlar:

Çamaşır sabunu
 1. Ev sirke (9%) ve iyot. En basit ilaçlar sedef hastalığı için evde. İlk hafta psoriatic öğe gereklidir uygulanması bandaj batırılmış bir yemek sirke, gün boyunca. Kumaş gerekir, periyodik olarak ayrıca «atılmak» sirke. Önümüzdeki hafta gözlenen aynı prensip, ama bu sefer bandaj olmalıdır sırılsıklam iyot. Gerekirse tekrar iki haftalık bir kursa bir ay sonra.
 2. At kuyruğu. Bitki olarak uygulanabilir «hamam» 15-20 dakika: elde etmek için gerekir infüzyon 200 gram bitki 1 litre kaynar su. Bir gün de çay içmek için at kuyruğu. Kurs süresi 2-3 ay.
 3. Propolis. İlaç kullanmanız gerekir içeri: 1-2 gram saf madde olmadan yemek boyunca 2-3 ay. Bir yerde hasar belki ekleme ev yapımı merhemler: üretim için gerekli 500 gram tereyağı ve 50 gram propolis.
 4. Doğal havuç suyu. 3 aydan uzun bir süre gerek günlük içme suyu bir bardak. Etkisi kendini iyileştirme özellikleri cilt.
 5. Tar. Bu madde, en çok tedavisinde dermatolojik bozukluklar. Huş tar gerekir ovmak etkilenen cilt boyunca yarım saat sonra yıkayın. Yordamı yinelemeniz gerekir uzun bir süre için.
 6. Çamaşır sabunu. Psoriatik öğeleri dikkatle ele sabun, pozlama süresi — 10-15 dakika. Ders ile sınırlı değildir, çünkü kullanımı bu tekniğin belki de kadar izin patolojik süreç.
 7. Kalanchoe ilaç. Tarifi basittir: taze hazırlanmış bulamaç bitki yaprakları üzerinde uygulanan psoriatik plaklar günde 1-2 kez, 2-3 ay.
 8. Deniz tuzu. Sıcak su eklemek gerekir yaklaşık 500-1000 gram tuz; bir banyo almak gerekir 20 dakika. Yüzdükten sonra önemli değil sil sağlayarak cilt kuru kendinizi. Prosedür-ebilmek övgüyle döneminde olduğu gibi, ataklar sırasında remisyon önlenmesi için.
 9. Bakır sülfat. 100 g bakır sülfat ve 3 yemek kaşığı normal potasyum permanganat (potasyum permanganat) ilave edilir 1,5 litre su. Bir pamuklu çubukla, bu çözüm batırılmış, yavaşça yerleştirilir patolojik döküntüleri; pozlama süresi 4 saattir. Tedavi bir ders süresi 10 gündür.
 10. Mavi kil. Ev sirke ile mavi kil sulandırılmış 3:1 oranında, daha sonra eklenir büyük (tercihen denizcilik) ve tuz. Gerekli kıvama getirmek kadar yağlı ekşi krema. Kıyılmış uygulanır hasara saat 6.
 11. Karışım papatya ve ısırgan otu şampuan kullandıktan sonra, mümkün olan cildi yatıştırır, kaşıntı gidermek ve peeling uygulayın saçlarınızı yıkadıktan sonra başınızın üzerinde. Ekleme pelin ile karakterize daha yüksek bir dezenfeksiyon ve cilt. Yordam yürütmek için kalıcı, hem önleyici, hem de iyileştirici bir görev.

Tedavi yolları sedef hastalığı için evde çeşitlidir. Tek şey, hatırlamak önemlidir, bu uygulama sağduyu ilkesi, «eğer bu yardımcı olmaz?». Bu durum özellikle bazı resmi olmayan ipuçları tanıdık bir yöntem, bir tehdit durumu, hasta, hatta en etkili, uygulanacak fiyat olarak kendi sağlık her zaman her şeyden önce gelir.

Değmez acele.... aşırı Herhangi bir halk aracı sedef hastalığı tedavisi için gerekli zamanında doktora başvurun, öğrenme gibi olumlu yönleri ve yan etkileri ilaç.

16.08.2018