Zor, ama tedavi edilebilir: iyi bir çare sedef

Bugün bu cilt hastalığı olarak kabul edilir şehrin en inatçı. Onun için karakteristik dönemleri ile kronik şiddetli alevlenme. Bu nedenle, temel amacı tedavisinde çeviri “uyku modu” – remisyon.

Orada birçok etkili ilaç sedef hastalığı belirtileri giderici için. Onları iki gruba ayrılabilir:

 1. ilaç alımı için;
 2. aracın dış.

İlaçlar reçete bağlı olarak ayrı ayrı çeşitleri patoloji, özellikleri, sızıntı ve özelliklerini, vücut hasta.

Krem

Sedef hastalığı cilt üzerinde

Krem olarak kabul edilir en etkili araçlardan kurtulmak sedef hastalığı belirtileri. Onların bileşenleri olan aktif madde, yağ, emülgatör ve su. Sayesinde hafif bir yağ içeriği ile sağlanır tozu etkisi deri örtüsü. Özel seçim araçları belirlenir tecelli belirtileri.

Krem ile D vitamini

Temelidir, sentetik muadili bir vitamin D3. Aynı anda uygulanabilir hormonları ile. Neden stabil bir etkisi olmaz. Krem vardır atrofik cilt maruz. En iyi sonucu elde edilebilir aracılığıyla kombinasyonu ile tedavi UV ışınlama.

Krem Akriderm

Aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. anti-inflamatuar;
 2. antiekssoudativoe;
 3. kaşıntıyı;
 4. anti-alerjik;
 5. antitümör.

Yürürlükteki madde ile ilgili kortikosteroidler betametazon dipropionate. O bastırır, fagositoz, geçirgenliği azaltır, doku uyarır şişlik.

Kremgen kombine bir ilaçtır sedef. Giderici, iltihap, kaşıntı, alerji belirtilerini ortadan kaldırır. Yerel bir uygulama önler zulüm etkinliği adrenal korteks.

Diğer popüler araçları aranmalıdır:

 1. Mesoderma;
 2. Uniterm;
 3. Triderm;
 4. Betaderm.

Merhem

İlaçlar, merhemler, uygulanan sedef hastalığı tedavisi için,iki gruba ayrılır:

 1. hormonal;
 2. hormonal olmayan.
En büyük avantajı hormonal ilaçlar, veya kortikosteroidler, hızlı ve etkili sorun giderme belirti. Ancak, bunların kullanımı genellikle kışkırtır görünüm sözde efekti iptal etmek, hangi ilacın etkisi sona erer ve feragat uygulama sorunlu çıkıyor.

Önemli eksiklikleri, hormonal merhem sedef başvuran çok sayıda yan etkileri ve kontrendikasyonları. Onlar olumsuz etkileyen, karaciğer, endokrin sistem, böbrek, kalp ve kan damarları.

En glucocorticosteroid ilaç sedef hastalığı için en iyi olarak kabul edilir bir araç aşağıdaki yürürlükte olan bileşenler:

 1. Triamsinolon – bir parçası gibi merhem gibi: Berlikort, Kenalog, Ftorokort, Nazakort, Triakort. İlaçlar, anti-inflamatuar, antialerjik, antipruritic özellikleri. Yan etkileri: tahriş, kaşıntı, egzama, uzun süreli kullanımı ile – atrofik ve bulaşıcı cilt lezyonları.
 2. Flumethasone, fluocinonide vardır asetonid, fludkortonol bkz oluşan Lokasalena, Sinalar, Lokakortena, Flukorta, Flutsinar. Temel eylemler: kaşıntıyı, antiekssoudativoe, anti-alerjik. Yan etkileri: yanma hissi, kaşıntı, deri atrofisi, hipopigmentasyon, germe, sistem ihlal.
 3. Mometasone furoate – son derece etkili bir ilaç ile birlikte gelen aşağıdaki araçlardan sedef: Cilt Fener, Momat, Uniterm. Eylem benzer ilaçlar bir önceki serisi.
Sedef hastalığı tırnaklarda

Daha az etkili, ama daha güvenli, kullanımı hormonal olmayan merhem. En sık reçete:

 1. Salisilik merhem;
 2. Dajvobet;
 3. Kartalin;
 4. Belosalik;
 5. Akrustal;
 6. Çinko merhem.

Jeller

Jel ilaçlar sedef hastalığı için tasarlanmıştır tedaviler:

 1. kaba sedef açık cilt kapak;
 2. pustular form, sedef hastalığı, cilt;
 3. sedef hastalığı kafa derisi;
 4. sedef hastalığı tırnak; sedef hastalığı eklem.
Orada da çok yönlü tedavisi için ilaçlar birçok çeşidi bir hastalık.

Jeller vardır, oral ve topikal uygulama. İlk (örneğin, Ksamiol jel) kullanılmaktadır belirtileri ortadan kaldırmak için açık alanlarda. Onların etkisi manifestavit peritis viris etkilenen cilt jel yapısı. Ana işlevi ilaç oral yönetim bir atılımı toksik maddelerin vücuttan çoğunlukla biriken mide ve bağırsak.

Aranan biri ve etkili bir sedef, Enterosgel, uygulanan tedavi, SİNDİRİM sistemi, böbrek, karaciğer, durumu tanımlayan genel durumu, bağışıklık ve cilt kapak.

Spreyler

Bu araçlar kabul için yeterince etkili kullanıldığında remisyon. Onlar için tasarlanmış günlük bakım, etkilenen cilt. Spreyler sedef içeren hormonal bileşen. Anti-enflamatuar, kaşıntıyı, antiseptik ve nemlendirici etkisi.

Cilt-Cap

Temel bir bileşenidir sprey Skin, Cap, aktif pirition çinko. Tedavi etmek için kullanılan bir saç derisi için:

 1. etkili bir şekilde ortadan kaldırır, sedef hastalığı belirtileri;
 2. cildin koruyucu cilt tabakası;
 3. saç yapısını iyileştirir;
 4. büyümesini engeller, mantar, patojen bakteriler, virüsler.

Tedavi süresi 3-6 hafta.

Sprey 999

Bu ilaç için kullanılan günlük bakım etkilenen sedef hastalığı, cilt. Antiseptik, anti-enflamatuar olur, antipruritic, nemlendirici etkisi. İçermez hormon, yağlı iz bırakır veya parlaklık.

Yağ

Bergamot yağı

İle birlikte ilaç bugün sedef hastalığı tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir yağ. Bu tür tedavi yeni bir şey değil: yağ eski zamanlardan beri kullanılan rus köy. Ana dezavantajı, bu yöntemin bir olasılığı alerjik reaksiyon, kızarıklık ve kaşıntı nedeniyle bitkisel kökenli bileşenleri. Gidermek için herhangi sedef hastalığı belirtileri iki tür kullanılır yağlar:

 1. uçucu;
 2. gıda.

Birinci grup, en etkili araçlar vardır bu yağlar:

 1. kekik;
 2. bergamot;
 3. yasemin;
 4. sedir;
 5. lavanta;
 6. havuç;
 7. papatya;
 8. nane;
 9. siyah kimyon;
 10. çay ağacı.
Güzel bir çözüm sedef hastalığı belirtileri, deniz topalak yağı: bu iltihabını giderir, tahrişi, cilt yenilenmesini harekete geçirir.

Gıda en sık kullanılan, keten tohumu yağı, uyarıcı rejenerasyon işlemi, cilt. Bu etkili oluyor, hatta çalışan formda bir hastalık.

Zeytin kuruluğu giderir ve cilt soyma.

Dulavratotu mükemmel bir araç, ne zaman kafa derisi. Bu, lokal kan dolaşımını artırır, cildi canlandırır alanında bozuk ampul vardır.

Homeopatik ilaçlar

Sedef hastalığı tedavisi için yaygın olarak kullanılan homeopatik ilaçlar. Onları tek tek reçete, sonra hastanın muayene. Homeopati etkili olmaktadır koşuluyla uygun seçimi ilaçlar ve dozları.

İlaçlar, bitkisel
 1. Psorinohel ve merhem Psoriaten – kapsamlı kullanılan ilaçlar, türleri, hastalık.
 2. Azıdum formitsikum – uygulanan kuvvetli deri tahrişi, kaşıntı, yanan, kızarıklık, güçlendirilmiş soğuk havalarda.
 3. Arsenicum albumin – etkili durumda ince plakalı peeling.
 4. Arsenicum yodatum – önerilen tedavi etmek için yaşlı, zayıf, hasta.
 5. Gidrokolite – uygulanan yüksek soyma ve eğitimde yuvarlak lezyonların vücut.
 6. Kalkareja karbonika – kullanılır incrassatum est soyma.
 7. Petrol – etkilidir, sedef hastalığında tırnak.
 8. Calcium – reçete, bir hastalık etkilenen eklemler.

Şampuan

Karmaşık tedavisinde, sedef hastalığı kafa derisi önemli bir yer, bir uygulama özel şampuan. Geleneksel ile birlikte (örneğin, katran içeren) kullanılan yeni bir yüksek verimli bir araç.

Tüm şampuanlar aşağıdaki gruplara ayrılabilir.:

Katran

Onların içerdiği çam, mozhevelovy veya huş tar katkıda çekme, tahriş, kaşıntı ve kafa derisi dökülmeye. Araçları da içerir, özel bir anti-mantar bileşenleri.

Antifungal

Bu şampuanlar için özel olarak tasarlanmış bir mücadele ile bir mantar enfeksiyonu. Gelen aktif maddeler ve ek bileşenleri tüketmek, çeşitli mantarlar. En iyi bilinen bir araç bu serinin bir Nizoral.

Tıbbi

Mücadele enfeksiyon yardımcı olur. İçeren, çinko, salisilik asit veya İchthyol. Bu dizi çok güzel bir şampuan çinko ile Cilt-Cap sağlayan, antimikrobiyal, antifungal eylem.

Kozmetik

Temsil güzel fonlar, sedef hastalığı, var, bir tedavi etkisi kafa derisi ortadan kuruluk, güçlendirir, saç. En etkili: Friderm Denge, Doğa, SULSENA, «Uyum saf metaller».

Bebek

İçeren iyileştirici bileşenleri, tedavisi için idealdir ve çocuk sedef. Olmaması sayesinde, parfüm içermez, renklendirici içermez cildi tahriş değildir. Popüler medya çağrılabilir: Johnsons Baby, Nippes, “annem ve Ben”.

Deniz tuzu

En etkili araçları ortadan kaldırmak için, hastalığın belirtileri olarak kabul edilir deniz tuzu. O sağlıklıdır, cildi uyarır ve yenilenme, antiseptik etkileri vardır. Kurtulmak için ortaya çıkan sedef plak ve pul tayin banyo deniz tuzu ile. Onlar tonlu gövde, rahatlayın sinir sistemi. Çekme duygusal gerilimi teşvik etkileyecek, çünkü çok sık sık olur bu, kendi arka plan üzerinde.

Deniz tuzu

Prosedürü için ilk hazırlanan tuz çözeltisi (1 kg tuz + 2 l sıcak su), daha sonra dökün banyo. Küvette olabilir 20 dakika kadar. Bu tür tuz uygulamalarından memnun haftada 2-3 kez. Onlar yardım ve lezyonları, eklem.

Kontrendikasyonlar vardır yüksek tansiyon ve kardiyovasküler patoloji. Bu durumda, alternatif bir yöntem – tuz aplikler etkilenen cilt.

Yamalar sedef

Yeni araçlar, kullanılan karmaşık tedavi sedef, belirtmek gerekir yamalar «Hassas cilt» ve Qu'annaide Xinmeisu Tiegao. Onlar farklı verimlilik ve kullanım kolaylığı. Yara bandı yapıştırmak etkilenen cilt, bir ön kaldırarak koruyucu film. İşlem tekrarlanır sonuca ulaşana kadar.

Yamalar için tasarlanmıştır gidermek plaklar ve döküntü. İçeren borneol, okaliptüs ve kafur yağı, metil salisilat, fluotsionid. İlaçlar anti-enflamatuar, yenileyici ve anti-alerjik etkisi, neden spazm kılcal düşürmek, hücre çoğalması.

Bitkisel tedavi

Halk tıp birçok onların etkin tarifleri kurtulmak sedef.

Kırlangıçotu
 1. En etkili araç, kırlangıçotu. Gerekir sadece sökmek, kök, kesilmiş veya kırık ve çıkan suyu gres psoriatik plaklar.
 2. İyi olur ve infüzyon ortak kasıkotu. Kaldırma ek olarak, hastalık belirtileri, o normalleştirir ve metabolizmayı etkileyecek karaciğer hastalıkları, SİNDİRİM sistemi, safra kesesi. Yemek kaşığı kuru ot dökülür 200 km kaynar su ve demlenir yaklaşık bir saat. Almak 50 ml.
 3. Kullanan da merhem kökleri meadowsweet. Onları mücadeleye toz ve yağı ile karıştırılır (orantı — 3:1), daha sonra sürekli karıştırılarak su banyosunda ısıtılır. Soğutmalı araç için geçerlidir yağlama noktalar.

Çin ilaçları

 1. Çince krem Psoriasis cream oldukça etkili bir çözüm sedef hastalığı belirtileri. İçerir kafur alkol, vitamin A, beyaz yağ, deiyonize su, kökü Lithospermum ve kökleri, meşe, diğer maddeler. Olmaması nedeniyle hormonal bileşen yoktur yan eylem.
 2. Losyon Fufang («Gökyüzü beden», Compound fluocinonide vardır Tincture) antienflamatuar, kaşıntıyı, antimikrobiyal, antifungal, yenileyici etkisi vardır.

Hap kullanımı ve enjeksiyon

Tabletler, geleneksel olarak uygulanan kurtulmak için sedef, işlemek için oldukça güçlü bir eylem. Uygulama belki de sadece bir doktor tarafından reçete.

Metotreksat

Klasik yol, sistemik terapi, özellikle bu tür karmaşık şekillerde sedef gibi eritrodermik, pustular, psoriatik osteoartrit. İlaç bastırmak için hızlandırılmış hücre bölünmesi. Atanır şeklinde intravenöz enjeksiyon veya ağızdan. Uzun süreli kullanımı bu sitostatik yol açar ve geri dönüşü olmayan değişiklikler, karaciğer ve kemik iliği.

İlacın yanında yan eylem olarak:

 1. bozuklukları SİNDİRİM sistemi;
 2. baş ağrısı;
 3. dişeti iltihabı;
 4. stomatit;
 5. farenjit;
 6. anemi;
 7. pyoderma;
 8. hemorajik sendromu;
 9. trombositopeni;
 10. böbrek tutulumu;
 11. sistit vb
Reamberin

Temsil eder ve çözüm için uygulanan detoks vücut. Vardır antihypoxic, yenileyici etkisi. Ana etkin madde, süksinik asit olan antioksidan özellikleri ve iyileştirilmesi hücresel solunum. Uyuşturucu enjekte infüzyon (damla şekilde).

Diprospan

Rağmen, belirsiz bir tutum uzmanları, biri kalır etkili bir sedef. Bir hormonal ilaç uzun süreli eylem. Eylem temel özellikleri iki bileşenden biri, yol, hızlı, ama kısa vadeli bir etkisi, diğeri serbest bırakır ve yavaş yavaş, bu sayede gerekli düzeyde hormon desteklenen 10 gün. Nedeniyle, birçok yan etkileri Diprospan kullanımı sadece hastalığın ciddi formları: eritroderma, püstüler sedef, psoriaticescom artrit.

Kapsamlı bir tedavi de kullanılır:

 1. vitamin ilaçları;
 2. hepatoprotectors — karaciğer koruma (geptral, Phosphogliv);
 3. Omega-3 yağ asitleri;
 4. immünomodülatörler (Likopid);
 5. şelatörlerin — üreme toksinler bağırsak (Enterosgel);
 6. antialerjik ilaçlar (Suprastin, Tavegil, Tsetrin).
16.08.2018