Sedef hastalığı çocuklarda

Çocuklarda sedef tedavisi mümkün olduğunca başlamalıdır ve kesinlikle aşmayın. Aynı titizlikle takip edilmelidir ipuçları, doktor, cilt bakımı.

döküntü

Çok önemli ilkeleri takip sağlıklı bir yaşam için yardımcı bağışıklık sistemi sedef hastalığı ile başa çıkmak için.

Plak cilt oluşturabilecek ciddi bir sorun için bir çocuk, öylesine o-meli öğretmek bakımı etkilenen cilt ve onu tedavi.

Vakaların %15'inde sedef hastalığı çocuklukta başlar ve olguların %30— 20yıl. Bu kronik bir deri hastalığı genetik yatkınlığı olan. Gelişimine ivme hastalıkları olarak hizmet vermektedir çevredeki faktörler (örneğin, değişikliği, mevsim, sürtünme, cilt, giyim, enfeksiyon, duygusal stres ve bazı ilaçların kullanımını).

Klinik belirtileri, sedef hastalığı, çocuklarda yaklaşık aynı, yetişkin gibi. Ancak, çocuklarda sedef hastalığı genellikle kabul atipik bir form yol açabilir tanı zorluklar. Bazı bebek dermatozlar lezyonları kalça, yüzyıllarda ve kafa derisi, çok benzer olabilir sedef.

Neyse ki, tüm çocuklar, acı çeken sedef, yaşamaya vardı kendisi böyle bir tutum, ancak, bu hikaye göstermektedir, ne kadar zorlu olabilir, gündelik hayat, kim hasta, sedef.

Kendini gösteren sedef hastalığı çocuklarda

Çocuklarda sedef hastalığı genellikle aşağıdaki biçimlerden birini alır:

  • Yenilgi, diz, dirsek veya kafa derisi, genellikle kalıcı bir karakter (sızıntı olmadan alevlenme ve remisyon).
  • Küçük kırmızı plaklar, kaplama, bazen tüm vücuda geçmesi birkaç hafta. Pek çok çocuk sedef tiksinti neden olur. Plak teslim çocukların büyük sıkıntı, utanç neden ve sonucu ağır psikolojik sonuçlar doğurabilir. Alay tarafından diğer çocuklar daha da artıran bir durum.

Eğer çocuğunuzda sedef, elinizden geleni yapın, kurtulmak için onun hakkında plaklar.

Nasıl bir çocuk yardım, acı sedef?

Bebeğin incelenmesi gerekir ve mümkün olduğunca erken tedaviye başlamak. Kesinlikle gerçekleştirmek için doktor tavsiyesi ve unutmamak için düzenli olarak cilde uygulamak için ödenecek onlara bir krem. Tedavi kadar plak değil, tamamen yok olacaktır.

Ne zaman dur uygulanan aynı tedavi ve takip aynı önerileri, yetişkin gibi. Deri kadar iyileşmiş değil, onu tedavi harcamak kenar yanlışlıkla. En iyi kaçınılması giydiği moda ayakkabı, hangi cilde zarar verebilir dur. Ancak zayıflıyor sonra tırmandığı bu gereksinimi biraz yumuşatmak.

Hangi faaliyetleri meşgul olabilir bir çocuk?

Sosyal refah ve iyi bir fiziksel şekli çocuk için çok önemlidir, bu nedenle eğer o spor sever, izin yapan ve daha ileri.

Teşvik için arzu çocuk katılmak oynanan maç, böylece yüksek düzeyde tutmak için fiziksel aktivite; sormak, ne kadar farklı, onun çıkarları, ancak takip etmeyi unutmayın, böylece deri vücudun bazı bölgelerinde maruz kalmaması sık gerilebilir. Aşırı germe cilt (örneğin, ne zaman bir çocuk çok uzun süre bisiklet sürüyor) tetikleyebilir sedef.

Değmez mahrum bir çocuğun özelliklerini havuzda yüzmek. Kaldırmak için neden tahriş kimyasallar içerdiği su, yeterli neden tahriş olmuş bölgelere vazelin. Etkilenen bölge iyice tahliye, yavaşça daldırma onları bir havlu ile.

Ne diyet önerilir hastası çocuklara sedef?

Çocuklarda obezite ile mümkündür sedef deri kıvrımları veya araziler cilt eğilimli gerilebilir. İzin vermeyin, çocuğunuzun doldurmak açığı olumlu duygular aşırı yemek yeme.

çocuk

Gerekir de, iyi durumda tutmak için bağışıklık sistemini bebeğin. Çünkü bebeğin bağışıklık sistemi, genel olarak bütün vücuda kalıcı olarak oluşmuş değil, onun tam çalışması son derece önemlidir dengeli bir diyet.

Bağışıklık sistemi için çok zararlı sigara dumanı, bu yüzden bir göz tutmak gerekir, bir çocuk için görüşülen sigara dumanı ile ve daha denemedim sigarayı kendisi.

Nasıl yardımcı olabilirim hastanın sedef hastalığı çocuğa?

Yerli hasta bir çocuğun gereken ona vermek tüm aşk, hangi sadece mümkün, ve tüm olmak onun için bir dayanak noktası. Ancak bu demek değildir ki çocuk için izin kullanmak için, onların hastalık yönetmek için bir yetişkin ya da psikolojik bir şantaj. Ayrıca, çok önemli, çocuğun değil şekillenmiştir alakalı hastalık gibi hangi bir ağır kusur.

Çünkü kendine güven duygusu, çocuklarda genellikle bağlıdır görünüşleri, alay hakkında plaklar hastanın cilt sedef hastalığı olan bir çocuk neden olabilir var, ağır bir psikolojik travma. Eğitin çocuğunuzu yanıt benzer bir yorum. Çocuk katılımı (ve onun en iyi arkadaşı) ile görüşmelerde öğretmenleri yardımcı olur, onu öğrenmek iletişim kurmak.

Duygusal gerilim (nedeni ne olursa olsun) şiddetlendirmek boyunca sedef, bu nedenle akut hastalık için tavsiye edilir mümkün olduğunca yardım uzmanı veya psikolog.

Şekil çocuk sedef

Çocuk sedef biraz daha farklı bir yetişkin ve olguların %30 kaşıntı eşlik. Ancak bir süre çocuk sedef yine bazı özellikleri vardır. Bu yüzden, çocuklarda özellikle sık gözlenen bir olgu Kebnera, oluşan görünüm psoriatik plaklari döküntü alanlarında yaralanma veya tahriş cilt. Örneğin, bu döküntü lokalize edilmiş olabilir etrafında bir yara izi kalan aşı sonrası veya yaralanma düşme bir bisiklet.

Gelişimi sedef erken yaşta değil diyor hakkında olumsuz durumu. Benzer şekilde, kalkınma, ağır sedef hastalığı çocuk demek değil, bir yetişkin olarak, o da yaşayacaktır ağır sedef hastalığı. Ancak sedef kronik bir hastalık, büyük olasılıkla bu devam ederse, çocuğunuzun bir ömür boyu, düzenli olarak bileme ve gider.

1. Normal form

Pelenochny sedef

Olsa da sedef hastalığı gelişebilir erken çocukluk çağında, nadiren görünür ile doğum. Ancak bebeklerde gelişen özel bir form, sedef hastalığı olarak adlandırılan pelenochny sedef. Ana tezahürü bir yenilgi kalça kaynaklanan sıkıntı nedeniyle cilt ile temas, idrar ve dışkı ile atılır. Çünkü böyle bir lezyon olabilir birçok diğer nedenler, tanı sedef bu durumda oldukça zor. Böyle bir lezyon emin olmak zordur, bu tezahürü sedef değil, sıradan dermatit, benzer bir sedef. Daha büyük çocuklarda sedef hastalığı ayırt etmek zorunda dermatit, deri kıvrımları, kalça ve kafa derisi.

Normal sedef

Çocuklar, yetişkinler gibi, hasta normal veya sedef hastalığı tezahür kırmızı, net sınırlı araziler deri lezyonları, kaplı, kalın beyaz ölçekler.

Guttat sedef hastalığı

Guttat sedef hastalığı en sık ortaya çıkar çocukluk çağında. Onun için karakteristik olarak ani ortaya çıkması, küçük kırmızı soyma papüller, genellikle gövde, kollar ve bacaklar. Bu form, sedef hastalığı, sık gelişir sonra önceki enfeksiyon, böyle, gibi, otitis media veya nasopharyngitis. Ekim smear zev sık sık ortaya bir enfeksiyon. Guttat sedef hastalığı genellikle ile karıştırılır hastalıklar, neden ateş ve döküntü.

2. Ağır formları

Çocuklarda, erişkinlerde olduğu gibi, nadir durumlarda işaretlenir şiddetli sedef hastalığı, dahil olmak üzere, püstüler psoriasis ve erythroderma. Genellikle bu formların geliştirilmesi, hastalığın yatış gerektirir.

Püstüler sedef

Püstüler sedef hastalığı, çocuklarda kutlanan nadir olsa da, oluşabilir, doğumdan hemen sonra. Bu gibi durumlarda denir püstüler sedef hastalığı, yenidoğan. O kendini pek çok sivilceler ile steril bir içerik ve gelişebilir gibi, bağımsız bir hastalık komplikasyonu olarak ya da normal bir sedef. Tetikleyici bir faktör bu form, sedef hastalığı olarak hizmet verebilir, enfeksiyon, stres, aşı ya da uygulama bazı ilaçlar. Tanıyı doğrulamak bazen sadece görüntülendikten sonra daha fazla klinik belirtileri. Jeneralize püstüler psoriasis sıklıkla eşlik eder ateş atakları. Püstüler sedef avuç içi ve ayak tabanı vardır boyunca dalgalı bir seyir izleyen ve bazen yol açar ve ciddi fonksiyonel kısıtlamalar.

Psoriatik eritrodermia

Çocuklarda acı sedef erythroderma, deri olur, kırmızı baş parmakları. Kızarıklık eşlik edebilir, ateş ve eklem ağrısı. Bazı sitelerde deri kaplı olabilir püstüller. Bu form başlayabilir gibi, bağımsız bir hastalık veya karmaşık boyunca diğer formları sedef. İtme onun gelişimi için sık sık kullanılır enfeksiyon veya bazı ilaçların kullanımını.

Psoriatik artrit

Psoriatik artrit çocuklarda oldukça nadirdir. O kendini bir kombinasyonu ile artrit deri lezyonları şeklinde püstüller veya kızarıklık. Artrit akar asimetrik lezyonlar küçük ve daha büyük eklem, el ve ayak parmakları.

Lezyonların lokalizasyonu

Lezyon lokalize hemen hemen aynı vücut bölgeleri, yetişkin gibi. Ancak yenilgi yüzünde erişkinlerde (5,6 olguların%) notları çok daha az sıklıkla çocuklarda (olguların %30). Döküntüleri bulunabilir alnına ve yanaklarına, düşmesi ile cilt kızarması ve bazen uygulanır, göz ve kulaklar. Yenilgi yüzü psikolojik olarak tolere özellikle zor ve neden olabilir izolasyon. Çocuklarda sedef hastalığı etkiler ve diğer vücut bölgeleri de dahil olmak üzere:

  • Mukoza, özellikle dil, epitel hangi olabilir tabi deskuamatasyon, ne dil ile kaplıdır noktalar, boyutu ve şekli her gün değişiyor («coğrafya dil»);
  • Avuç içi ve ayak gelişimi ile hiperkeratoz (kalınlaşmış stratum korneum epidermis);
  • Dirsek, diz, bel ve kafa derisi en sık lezyonların lokalizasyonu sedef;
merhem

Deri kıvrımları: saymazsan tam olan çocukları çene altında deri kıvrımları vardır, diğer durumlarda, bir yenilgi deri kıvrım boyun kutladı nadirdir. Deri, aksiller da nadiren olur hedef lezyonlar, aksine göbek alanda döküntü oldukça sık ortaya çıkar.

Çivi: var ü çocuk olanlar çocuk sedef hastalığı, etkilenen çivi. Bu yenilgi onları yakalar elleri ve ayakları üzerinde çivi. Çivi kapsamında, küçük çukurlar ve hale benzer bir yüksük.

Kafa derisi: yenilgi kafa derisi bir çocuk sedef hastalığı nadir değildir. Ancak, hatırlamak önemlidir, çocuklarda yenilgi kafa derisi tezahürü olabilir dermatit, bununla birlikte yakalar kalça.

Tedavi yaklaşımı

Çocuklar ve ebeveynleri için bazen zor olduğunu duymak sedef hastalığı var kronik seyirli ve hayat kalitesini belirgin şekilde azaltır. Bile yönetir almak için etkili bir tedavi, iyileşmek için sedef kadar başarısız.

Çünkü sedef hastalığı bulaşabilir miras, anne suçlama eğilimi kendini bir çocuğun hastalık, özellikle eğer kendiniz sedef muzdarip. Araştırma** arasında yapılan 100insanlar, sedef hastalarına, gösterdi, %11'i çocuk sahibi olmak istemiyorum, çünkü korku onlara aktarmak, onların hastalık. Ebeveynler üzgün olduğunu öğrenmek için sedef hastalığı var onların çocuğu olabilir tetiklenen stres. Son olarak, ebeveynler gibi hissediyorum tamamen iktidarsız önce bu hastalığı bilmeden nasıl çocuğunuza yardımcı olmak için onunla başa çıkmak için.

Bu konuda bir dermatolog için denemek gerekir çocuğa ve ailesine gerçek bir fikir hakkında bu durumu hatırlatarak kendilerine, özellikle kalıtsal yatkınlık tek nedeni sedef hastalığı.

Tedavi yöntemleri

Zamanlanmış bir dermatolog tarafından tedavi düşünmelisiniz, sadece klinik formu ancak, sedef hastalığı ve çocuğun isteklerine (o yeterli bir yetişkin onları ifade etmek için) ve ailesi. Dermatolog hareket etmeli, birlikte bir çocuk ve onun anne toplayıp, en uygun tedavi. Tartmak risk ve yarar bir tedavi gerekir, daha dikkatli, daha eski, özellikle eğer, kullanılması planlanan araçları sistemik kullanım için. Nedeniyle toksisite bazı ilaçların seçimi, çocuklar için uygun tedavi yöntemleri ile sınırlıdır.

Çocuk sedef hastalığı genellikle tedavi sürekli değişen bir tedavi başka her üç ayda bir (yetişkinler gibi). Yaz yenilgi olur daha az belirgindir, aynı eylem için güneş ışığı. İstendiğinde, yeni lezyonların tedaviye devam ve devam kadar cilt bu alanlarda temizlenmiş değil.

Topikal tedavi

Sedef hastalığı tedavisi için, çocuklarda genellikle sadece topikal tedavi.

  • En önemlisi cilt nemlendirici ile özellikle nemlendirici ve banyolarına ilavesi ile iyileştirme araçları.
  • Sedef hastalığında etkili bir merhem ile glucocorticosteroids.

Sistemik tedavi

Geniş veya ağır vakalarda ya da önemli bir azalma ile yaşam kalitesi nedeniyle sedef hastalığı doktor reçete olabilir, sistemik tedavi.

Sistemik tedavi yol açabilir belirgin yan etkileri, bu nedenle, avantajları ve dezavantajları ele ile çocuk ve ailesi. Genellikle reçete kısa kurslar yapılabilir, bir doktor gözetimi altında.

15.08.2018