Cilt bakımı sedef

Nasıl değişiyor cilt özellikleri, etkilenen sedef?

Cilt için, etkilenen sedef hastalığı, karakteristik hızlandırılmış güncelleme epidermis. Normal tam olarak güncelleştirmek için epidermis hücreleri 3-4 hafta, ve sedef hastalığında bu işlem sadece 4-7 gün. Nedeniyle dehidratasyon, cilt daha kuru ve daha az elastik. Buna ek olarak, o olur eğilimli, inflamasyon, bu nedenle, plak, görünen, farklı vücut bölgelerinde, özellikle kollar, bacaklar, gövde ve kafa derisi kırmızımsı bir renk var. Genellikle plak ile kaplı ince beyazımsı ölçekler. Sedef hastalığı kronik bir hastalık ile FLUCTUS içinde ortaya çıkan, genellikle 15 yıl sonra.

Mümkün olduğunca azaltmak, ağrı ve kaşıntı?

Ağırlaştırmak için değil, inflamasyon, ovmak değil deneyin ve penye plak. Bakımı, cilt, yavaşça açmanızı. Silmeyin ölü deri soyma, her iki dirsek, diz ve kafa derisi. İyi bir pul olacak excorio yavaş yavaş kendilerini en azından iyileşme cilt.

Nasıl yıkanmalıdır etkilenen sedef hastalığı bir cilt?

Yıkarken ovmak değil deneyin ve cilt germeyin.

Daha iyi bir tercih vermek için bir ruh değil, bir küvetleri, çünkü onlar kuru cilt. Ancak, dinlenmek için, bazen bir banyo almak, ama tabi ki bu çok uzun değil, ve su çok sıcak en fazla 37-38°C.

Sabun kullanılmalıdır nötr ve kokusuzdur. Sabun</1_img>

Yıkandıktan sonra kaldırmak için çalışmayın Azgın cilt, dirsek ve diz.

Tahliye bir havlu ile cildinizi çok dikkatli olmalıdır, hafifçe bastırarak, onu vücuda.

İyice exhauriat tüm kıvrımları ve gizli alanları cilt. Özel dikkat ayırın işitme koridorlarda ve cilt bakımı kulak kabukları, axillaribus depresyonlar, kıvrımlar cilt altında süt bezleri, göbek bölgesinde ve kasık yanı sıra deri ayak parmakları arasında.

Alabilirim sedef yıkanmak?

Yıkanmak sedef olabilir, ancak sırasında alevlenmeler, zaman deri, özellikle savunmasız. Diğer banyo açıklamak sedef nezarazen, ve onlar, hiçbir riske olmanın yanında.

Önce havuzunda bir dalış uygulayın plak vazelin, onları korumak için eylem klor ve diğer kimyasallar, eklenen su. Geliyor havuz, durulayın cildinizi ılık temiz su ile durulayın. Cilt exhauriat kullanarak yumuşak bir havlu ile hafifçe okşama onları vücuda.

Hangi kozmetik ve ilaçlar cilt bakımı için kullanabilirsiniz sedef?

Sedef hastalığında kullanılabilir yumuşak alkali sabunlar, deodorantlar, makyaj vb en uygun araçları hassas bebek cildi. Alerji için herhangi bir parfüm ürünler kullanın aynı antialerjik ilaçlar kullanılır ilk önce akut sedef hastalığı. Unutmayın, bu maddeler neden olan alerjik reaksiyonlar, ön parçası spreyleri ve klimalar için iç çamaşırı.

İltihabı deri koltukaltı onu yıkamak için tuzlu su. Kadar kızarıklık geçmez, deodorantlar kullanmak için tavsiye edilmez. Kaçınılması gereken araçları içeren alkol ve kokulu madde.

Kullanabilirsiniz, normal ve suya dayanıklı makyaj için göz, dudak ve yüz.

Epilasyon için kullanmak en iyisi soğuk ağda, cildi tahriş edici, daha az sıcak balmumu, krem-çıkartıcılar veya tıraş, özellikle plaklar üzerinde bulunan ayak ve koltuk altı.

Hangi araç için cilt bakım ürünleri kullanmak sedef?

Olanlara, sedef hastalığı, zor bir karar, hangi yollarla kaldırmak için kozmetik veya losyon vücut için kullanmak daha iyidir, bu dikkate özellikle, sürekli büyüyen ürün yelpazesi ve bu ürünlerin. Bu bölümde Size tanıtacağım ancak hangi araçlar için uygundur, hassas cilt bakımı, yüz ve vücut.

Biz mevcut bir liste değil, sadece bazı araçlar, Size zevk. Soru sormak için çekinmeyin eczacı, daha fazla bilgi almak için.

Sedef hastalığı kronik bir hastalıktır, sık sık olan dalgalı bir seyir izleyen boyunca. Bu ile karakterizedir gelişmiş yayılması keratinositler ortaya çıkan bu hiperkeratoz (kalınlaşma stratum korneum epidermis) ve advent iltihaplı kontrol edilebilir plaklar, cilt.

Araçların listesi

Fon çeşitleri cilt bakımı sedef tam değil, bu yüzden önemlidir seçmeye tür ilaçlar tahrişe neden olmayan ve sahip olan, alerjenik özelliklere sahiptir. Tahriş cilt yol açabilir fenomen Kebnera, yani ortaya yeni plaklar tahriş olmuş cilt. Mevcut araçlar ile bozulmuş eylem, yardımcı silebilir ölçekler, daha kolay erişim sağlamak için ilaçların topikal uygulama (örneğin, glukokortikoid ve c vitamini türevleri D) zarar görmüş cilt ve emme. Son olarak, sedef hastalığında kullanmanız gerekir yumuşatıcı (nemlendirici) anlamına gelir, çünkü onlar esnekliğini artırır cilt ve daha az kaba ve kuru. Özellikle uygundur için bu aracı tabanlı termal kaynak suyu (sahip yumuşatıcı ve anti-enflamatuar özellikleri).

Gerçi araçlar cilt bakımı için değil, değiştirmek için ilaçların topikal tedaviler sedef hastalığı olanlar ve diğerleri birbirlerini tamamlayabilir. Araçlar cilt bakımı için elverişli, daha iyi bir genel durum sedef hastaları olduğu için rahatsızlık azaltmak ve görünümünü iyileştirmek için cilt. İyi sulu cilt daha iyi görünüyor ve yumuşak olur, bu sayede hastalıklı sedef kendilerini daha rahat hisseder. Bu nedenle, bu araçların kullanımı geliştirmeye yardımcı olabilir, yaşam kalitesini.

Nemlendirici vücut losyonları

Sedef hastalığında cilt kuru ve kaba, stratum korneum, epidermis önemli ölçüde kalınlaşır. İhlali hücresel süreçlerin neden olur, cilt daha zor olur, nemi korumak ve maruz kaldığı dehidratasyon. Bu nedenle sedef hastalığında kullanılması tavsiye edilir yumuşatıcı, cilt daha plastik. Bu tür maddeler, üre, amino asitler ve laktik asit, emici ve su tutma vermek bu araçlara hafifletici özellikleri ve vazelin, gliserin, bitkisel yağlar ve seramidler engelleyen su kaybı - cilt koruyucu özellikleri. vücut losyonları

Ne kullanmak için en iyi araçlar?

Daha iyi araçları kullanmak atama ile «O/W» (su, yağ), ambalaj üzerinde kullanıldığında cilt daha böyle yağlı gibi araçlar kullanılırken atama ile «W/O» (su içinde yağ). Sedef hastalığı olan hastalar genellikle uygun bir araç bakımı için çok kuru cilt ve araçları için tasarlanmış hastalarda atopik dermatit. Ancak, deri iltihabı, sedef hastalığında her zaman olur kuruluk. Atopik dermatit, cilt bozukluğu ile kendini gösteren egzama şeklinde. Olmasına rağmen, onun bazı belirtileri (özellikle kızarıklık ve kaşıntı cilt) benzer bazı şekiller, sedef hastalığı, atopik dermatit neden kalınlaşma stratum korneum, epidermis.

Var mı özel bir tedavi yöntemi mi?

Hatırlamak önemlidir, ne yumuşatıcı kullanamazsınız hemen önce cilt ışınlama UV-A veya UV-B, çünkü onlar zor erişim radyasyon, cilt. Ancak, sen-ebilmek kullanma onları bir gün önce, bir yordam veya bir gece önce.

Hangi aracı satın almak, varsa, kaşıntılı plaklar?

Sedef hastalığı olan hastalarda, özellikle varsa, kaşıntı plaklar, uygun araçlar için cilt bakımı, etkilenen atopik dermatit (zenginleştirilmiş omega-3 yağ asitleri ve esansiyel yağ asitleri). Olsa da, yağ asitleri eksikliği için tipik atopik dermatit, orada inanmak için her türlü neden onlar gerekli ve sedef, çünkü onun için karakteristik hızlandırılmış güncelleme epidermis.

Yayılması anlamına gelir

Anormalligi cilt - normal işlem sırasında, deri güncellenen nedeniyle keratinositler. Keratinositler oluşturan temel nüfus epidermis hücreleri ve keratin üretirler. Sedef kendi işleyişi bozulur, sonucunda stratum korneum, epidermis kalınlaşır ve pullarla kaplıdır. Çünkü deskuamasyon keratinositler sedef bozulur, cilt daha kaba. Mücadele için hiperkeratoz (kalınlaşma, cilt) kullanılan farklı maddeler de dahil olmak üzere, salisilik asit, üre, laktik asit.

Hangi madde en etkilidir?

Salisilik asit, bozulmuş ve antiseptik bir etkin madde içerdiği bir çok araç kullanılan tahrisi ve soyma cilt. Üre gibi davranır bozulmuş ve nemlendirici. Sözde alfa gidroksilovye asit ve meyve asitleri (örneğin, glikolik ve sitrik) uzun zamandır kullanılan kozmetik sayesinde peeling ve delenimenta eylem, onlar kaldırmak için yardımcı olur aşırı eski hücreleri. Daha güçlü bir alfa-gidroksilovye asit (düşük pH) sahip daha belirgin bir peeling etkisi vardır. Sedef kullanabilirsiniz sadece en zayıf alfa-gidroksilovye asit gibi amonyum laktat. keratoplastica yayımlanan oluşan kremler t emülsiyonları, yardımcı olurlar silmek eski epidermis ve ölçekler. Bu araçlar özellikle tavsiye edilir daha fazla bilgi kalın ve pullarla kaplı bir cilt, vücut ve saç derisi.

Çoğu bozulmuş araçları içeren bir başka etken madde olan nemlendirmek için yardımcı olur stratum korneum, epidermis. Bu araçları kullanabilirsiniz olarak destekleyen bir tedavi sağlamak için, normal cilt nem ve önlemek, alevlenme. Ne zaman epidermis bu araçlar, yumuşatır ve yapmak daha fazla plastik.

Tedavi sırasında flere cilt lezyonlarında

Bazı durumlarda sedef hastalığı eşlik ağlayan cilt, hangi bölge lezyonları benzer kabarcıklar, yer yüzeyinde. Bu kabarcıklar doldurur renksiz veya sarımsı şeffaf sıvı. Onların zarar görmesi, kendiliğinden ya nedeniyle fırçalama, cildi nemli ve denenmiş kabukları. Bu yerlerde cilt yaşar, sabit sürtünme, kabarcıklar tekrar görünür sonra patladı. Neden veziküller olabilir travma veya inflamasyon. ağlayan cilt lezyonlarında

Yüz cilt bakımı

Eğer yüz cilt kaçırdık sedef, temizlemek için kullanabileceğiniz herhangi bir araç tipine uygun cilt dahil olmak üzere, sabun, su, temizleme ürünleri, kozmetik, temizleyici süt veya jel. Varsa, siyah nokta kullanmak daha iyidir yumuşak temizleyici jel. Eğer cilt kuru ise, o uygulamak tavsiye edilir temizleyiciler içeren sabun, kokulu sabun ve temizleyici süt. Eğer cilt vurdu sedef, dikkatle izlemek, onun saflığı, temizliği onu sabah ve akşam, ve her gün (hatta günde birkaç kez şiddetli kuru) uygulanması üzerine bir nemlendirici. Rağmen mükemmel bir araç bakımı için etkilenen sedef hastalığı bir cilt yoktur, kullanmak olanlar tahriş etmez. İşleyebilir cilt çiftleri maden suyu yardımcı olur silme pul ve kızarıklık azaltır. exhauriat yüz cildi temiz promakivaniem havlu. Ne zaman cilt kaçınılmalıdır şehrinde güzellik salonları ve evde kullanım için maskeler ve scrubs, yüz artırabilir tahriş. Yokluğunda bir yenilgi isteğe bağlı olarak kullanabileceğiniz bir araç ile en farklı yürürlükte olan maddeler (örneğin, anti-aging) sürece onlar iyi tolere edilir. Ancak araçları içeren türevleri, A vitamini, dikkatli kullanılmalıdır.

Bakım kafa derisi parçası kafa

Sedef kafa derisi deri bu arsa olabilir crebrescunt ve denenmiş kırmızı plaklar, örtülü bir sürü pul. Kaldırmak için pul ve kaşıntı azaltmak kullanmanız gerekir yayılması anlamına şampuan içeren katran. Şampuan uygulanan saç kökleri ve 5 dakika sonra yıkayın. Sonra saç iyice durulayın ve ardından tekrar durulama kullanarak uygun bir türü için saç şampuan. Sonra kafa derisi temizler yenilgi kullanmanız gerekir yumuşak şampuan engelleyen çıkması kepek. Eğer kullanmak için uygun bir şampuan ile saçınızı yıkayın her gün. Kaldırmak için pul kafa derisi uygulamak yayılması anlamına kremler. Maksimum etki için tavsiye edilir, krem, kafa derisi üzerinde bırakın ve 2 saat giyerek kafasına bir duş bonesi. Yokluğunda akut sedef hastalığı olabilir saç boyası, ancak siz onları yıkamak için sıcak su ve kuru sıcak hava.

Güneşten koruma sağlar

Olsa da, güneş ışığı üzerinde yararlı bir etkisi cilt, sedef, onu korumak için zararlı eylemler UV-A ve UV-B ile Üretilen özel güneş araçları için hasta atopik dermatit, örneğin losyonu çocuklar için yüksek koruma Mustela SPF50.

15.08.2018