Sedef hastalığı, eller — fotoğraf ve tedavisi ilk aşamada

Sedef kollarında kronik bir deri hastalığıdır sonuna kadar bilinmiyor, bugüne kadar özel vardiya arayışı içinde etkili bir tedavi görülmektedir. Patoloji oluşumu, sedef hastalığı, ellerde ise %80 toplam sayısı bu tür bir hastalık. Psoriatic lekeler veya plaklar etkileyebilir herhangi bir deri bölgeleri.

Paris elinde

Bir yandan sedef hastalığı, elinde bir tehdit değil hastanın yaşam. Ancak eğer başlatmak için bir tedavi getirmek ve hastalığı şiddetli formları, bu neden olabilir ciddi komplikasyonlar, artık zararsız. Örneğin, sedef hastalığı etkileyebilir temel insan eklemler, neden psoriatik artrit, olumsuz yönde etkilemeye çalışma kas-iskelet sistemi.

Bu sonuçlar sonunda neden olabilir sakatlık ve sakatlık durumu. Sedef hastalığı tedavi, elinde yeterince zor, ancak yüksek kaliteli karmaşık tedavisinde belki de büyük ölçüde artırmak, iyileşme döneminde.

Nedenleri

Bu nedir? Sayesinde bilimsel araştırma için orada birçok hipotezler ortaya çıkması bu deri hastalığı. Ancak, tam güven ile yüklemek nedenleri hastalık kadar başarısız. Göre bilimsel bir formülasyon, iki sözde nedenleri sedef hastalığı için:

 • otoimmün formu;
 • disfonksiyon kapak.

Otoimmün formu sedef kendini sistemsiz işçiliği çeşitli maddelerin etkileyen deri örtüsü. İkinci nedeni psoriatic plaklar – bu olgunlaşma gereksiz hücreleri, respuant sağlıklı bir bezle silin. Bazı varsayımlar, sedef hastalığı vardır, kalıtsal bir neden-sonuç ilişkisi.

Ana temel faktörler sonuçlanan oluşmasına hastalık vardır:

 • SİNDİRİM sistemi hastalıkları (özellikle karaciğer ve bağırsak);
 • hormonal hastalıklar (düşük seviye melatonin konsantrasyonu artan büyüme hormonu, prolaktin, insülin);
 • yüklenmiş kalıtım (sedef hastalığı, tanısı, önceki nesiller);
 • alerjik bir ruh vücudun;
 • deri hastalığı (alerjik, mantar, vb.);
 • yaralanma cilt (dahil olmak üzere böcek sokması ve dövme);
 • stres, tükenmesi sinir sistemi;
 • enfeksiyon (HIV, çocuklarda sık görülen SARS);
 • ilaç alımı;
 • etkileri el cildi kimyasal olarak aktif ajanlar (ev kimyasalları, dış cephe ilaçlar vb.);
 • toksik vücut üzerindeki etkileri (alkol, sigara);
 • doğum kadınlarda.

Sedef elinde gerektirdiği için değil, sadece estetik bir rahatsızlık değil, aynı zamanda sorunu fizyolojik bir karakter gibi, bu hastalık büyük bir olasılıkla, atrofi, küçük eklem, ve, bu nedenle, azaltmak ve onların sağlık ve duyarlılık.

sedef elinde aşamasında

Bu sinsi hastalığı etkileyebilir gibi eller, ve kabuğu arasında parmak ve avuç içi. Başlamak önemlidir tedavi sedef hastalığı başlangıç aşamasında, yani ilk belirtileri. Aksi takdirde riskini artırır psoriatik artrit ve dağıtım vücudun diğer bölgelerine.

Belirtileri

Sedef hastalığı ellerde ve onun belirtileri yavaş yavaş gelişir. İlk aşamada yerlerde ekstansiyon görünür papüller. Onlar küçük ve düz, yükselen, cilt. Kapalı eğitim beyaz pullarla kolayca geride.

Daha da geliştirilmesi için sedef eller gibi karakteristik belirtileri:

 • eğer kopar pul, soyma geliştirilmiştir.
 • pul pul folyo, kaplama papule.
 • görünür küçük kan noktaları (damla kanama).
 • nodüller gelişir, büyür, daha büyük boyutlar kazanmaktadır.
 • görünür plak.

Sedef elinde farklı olabilir: olarak tek lekeler farklı boyutlarda veya dekolmanı tırnak kadar toplam kaybı. Bir hastalık eşlik eder swellings yakın eklem ve. Ellerde deri kuru, onunla çatlak ve iltihap

Daha tedavi sedef hastalığı ellerde

Bu durumda sedef hastalığı ellerde tedavi, kapsamlı, kullanılan lokal ve genel tedavi yanı sıra, uyumu ve diyet. Atanması içinde ilaç ve tedaviler, doktor belirlemek zorundadır aşamasına ve şekli, hastalık, tedavi olmak için gerçekten etkili.

Nasıl tedavi edilir? Kompleks tedavi önlemleri içerir:

ilk sahne
 1. Genel tedavi – hastaya atanır antihistaminik ve sakinleştirici ilaç immunomodulators. Aynı zamanda atanır ilaçlar bağışıklık sistemini artırmak için, vitamin A, b, c, D.
 2. Yerel tedavi – hasta reçete anti-inflamatuar merhem, tekrarlayan ilaçlar. İlaçlar geliştirmek için çalışma SİNDİRİM sistemi. Belki uygulama kortikosteroid merhem.
 3. Fizyoterapi tedavi – yaygın olarak kullanılan bu yöntemler, parafin uygulamalarının, PUVA tedavisi, UV radyasyon.
 4. Tedavi diyet gerekli bir faktör sedef hastalığı tedavisinde eller, avuç içi, dirsek vb

İlk aşamada çok önemli zaman kaybetmeden irtibata aydın uzmanları ile tanıdık, doğa, sedef hastalığı ve bir iş merkezi ve bir uzman yardımı. Hastalar, hastalığı ile sık sık ihtiyaç duygusal düzeltme ve danışmanlık psikologlar. Gerginliği gidermek için sakinleştirici tarafından atanır, araçlar ile hafif bir hipnotik etkisi vardır.

Merhem tedavisi için ilk aşamada

Taktik tedavinin başlangıç aşamasında sedef yavaş yavaş değişiyor. Önemli ölçüde azaltılmış uygulama uyuşturucu ve hormonal ilaçlar olan ciddi yan etkileri vardır. Ödem akut koşullar uzmanları reçete bir aromatik retinoidler ve non-hormonal ilaçlar yerel eylem (merhem, jeller, spreyler).

Eğer hormonal olmayan ilaçlar için geçerli değildir, tedavi üretmek hormonal anlamına gelir.

PUVA tedavisi, sedef

PUVA tedavisi — photochemotherapeutic sedef tedavisi. Temel yöntem yatıyor kullanımı uv ve photosensitizers, hassasiye cilt UV radyasyona. Tam bir temizlik cilt psoriatik plaklari plaklar için gerekli 20-25 seans.

PUVA terapi en sık uygulanan bir exudative, kaba formları, sedef hastalığı, dahil olmak üzere yerelleştirme lezyonların inflamasyon alanında avuç içi. Yöntem etkilidir 85-90%.

Nüks önleme

korunma

Bu hastalığı olan özellikleri ilerleme ve kuyruk, bu yüzden bu konuda her zaman hatırlanması gereken ve sopa ile belirli korunma önlemleri:

 • el cildi gerekir, mümkün olduğunca sık nemlendirmek;
 • kimyasallara maruz önlemek;
 • uymak doğru diyet ortadan kaldırarak, nikotin ve alkol;
 • tüketilmesi vitamin kompleksleri.

Hatırlamakta yarar hakkında, sedef hastalığında ayak dengeyi korumak için gerekli nem çok kuru cilt ayak başlayabilirsiniz çatlak, fountainhead olduğunu, sedef hastalığı, sonuçta meydana yaralanmaları, cilt. Ayrıca, deri ayak olmamalı, çok yağlı, o da kötüleştirebilir, hastalığın.

15.08.2018