Sedef hastalığı tedavisi evde halk ilaçları

Başarılı bir tedavi, sedef hastalığı halk ilaçları bu mümkün, eğer gözlemlemek için bir sonraki dizi tavsiye, verilen toplam tablo. Sedef hastalığı tedavisi evde halk ilaçları — sık sık tanışma bir uygulamadır.

evde tedavi

Çünkü sedef hastalığı zor bir hastalık değil, tüm halk ilaçları tedavi olabilir onu tam olarak, ama yumuşatmak için hoş olmayan belirtiler olabilir bu.

Ayrıca, çoğu uzman, olumlu bakın, alternatif tıp sedef hastalığı ile ilgili olarak.

Başka şifacılar inanıyordu mücadele sedef hastalığı ile yapılmalıdır kapsamlı bir şekilde, yani tedavi patoloji sadece dışarıdan, ama içten.

Nasıl tedavi edilir sedef hastalığı evde?

Dış mekan kullanımı için, bu olabilir, aşağıdaki tedavi ve önleyici araçları, elle yapılmış:

 • merhem;
 • şampuanlar;
 • losyonlar;
 • ücretler, şifalı otlar, şifa banyoları.

Tüketim için üretilmektedir

 • infüzyon ve decoctions şifalı bitkiler;
 • tozlar, tabletler;
 • çok bileşenli enjeksiyon araçları.

Yani, tedavi sedef hastalığı evde oldukça gerçek, ama önemli olan kesinlikle sopa listelenen önerileri terapisi, ve sadece bu durumda, elde etmek, uzun süreli remisyon.

Halk ilaçları sedef kafa

sedef kafa

Tedavi, sedef hastalığı kafa derisi üzerinde yapılmalıdır kapsamlı bir şekilde kullanılarak birden fazla ilaç:

 • Communi agentibus vücut bu multivitamin kompleksleri, mineraller, immünomodülatörler;
 • sakinleştirici, normalize duygusal durumu ve koruyan olumsuz etkileri stres faktörleri;
 • yerel şifalı ilaçlar dış eylem.

Halk ilaçları, sedef hastalığı kafa derisi, ve eczane ilaçları uygulamak için gereklidir aslında çok etkilenen bölge.

Bunlar çeşitli şampuanlar, maskeler, merhem, görevi, normalleştirme, mikroflora ve iyileştirme cilt kafasına. Hazırlamak, onları kendi evde.

Burada ana yemek tarifleri bu gruptan.

MASKE. Bu bağlar oranlarda alıp, sıvı bal, katran, yumurta akı ve hint yağı. İyice tüm malzemeyi karıştırın ve uygulayın onları etkilenen bir parçası, baş. Bu araç, ezen faaliyetleri patojenik flora azaltır, kuruluk, aktivitesini normalleştirir sentezi sebum. Geliştirir değil sadece durum ama cilt ve saç — onlar dönüştürülmüş olma, daha hacimli ve bakımlı.

Karışımı eşit oranlarda huş katran, mayonez ve hint yağı. Ödünç almak tavsiye edilir mayonez yapımı, hiçbir kimyasal dolgu tetikleyebilir ek cilt tahrişi. Ev yapımı mayonez içermelidir kendinizi sadece üç bileşen tavuk yumurtası, doğal sirke ve bitkisel yağ.

Elde edilen maske uygulayın lezyonlar ve saç 20 dakika. Sonra iyice yıkayın, başınızı kullanarak tar sabun veya şampuan. Yıkadıktan sonra kafa derisi herhangi bir ek fon cilde uygulamak gerekmez. Sedef hastalığı tedavi kafasına, bu şekilde her gün, istediğiniz sonucu elde etmek.

merhem için saç

MERHEM. 20 gram ot kırlangıçotu öğütmek toz durumuna bağlamak ve aynı miktarda anserem veya domuz yağı. Aracı koymak su banyosu ve azap bir saat boyunca kısık ateşte pişirin. Bitmiş merhem celandine serin ve yağlayın ona döküntüleri kafasına.

Koymak emaye tencere 500 gram iyi bir tereyağı ve 50 gram propolis. Koymak kapasite su banyosu ve azap en az 30 dakika. Sonra aracı satın alana homojen bir kıvam ve sertleşir, işlemek, onlara lezyonlar günde 3 kez.

YAĞ SIKIŞTIRIR. Eğer hastalık, ile kafa derisi hızla düşmesini saç, yardım gelecek yağ sıkıştırır.

Aynı miktarlarda bağlamak dulavratotu, hint yağı ve zeytin yağı. Neden alınan bir araç üzerinde saç ve cilt, şal selofan ve mendil, bırakın kompres bütün bir gece. Tedavi için, saç dökülmesini, sadece iki yağlı kompresör haftada.

Tırnaklarda sedef hastalığı tedavisi

Sedef hastalığında tırnak, öncelikle, görünüm muzdarip tirnak sonucunda delaminasyon ve aşırı kuru cilt eller üzerinde.

Bu form, patoloji tedavi gerektiren özel bir yöntemle zenginleştirilmiş kalsiyum ve olumlu etkiler rejeneratif özellikleri tırnak içinde kaybolmuş bir hastalığın bir sonucu olarak.

deniz cehri yağ

Ne verimli tarifleri, geleneksel tıp sedef hastalığı tedavisi için tırnak bilinen bugüne kadar? Evde büyük bir başarı zevk, aşağıdaki yordamları:

 • KAYNATMA, MEŞE KABUĞU. Onun temelinde yapılır sonuç olarak, etkilenen bir hastalıktır tırnak için harika bir yoldur için mücadele etmek, bu patoloji. Günlük uygulama yakında verecek olumlu bir sonuç: durur laminasyon levha, deri, tırnak çevresinde daha sağlıklı ve nemli bırakır. Daha 2 – 3 hafta kullanma suyu tavsiye edilmez, çünkü bu süreden sonra başlayacak kuru cilt.
 • DENİZ TOPALAK YAĞI. Güç için kullanılan ve rejenerasyon kayıp bir görünüm tırnak, verecek, onlara daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Yağı uygulamak isteğe bağlı — kullanım sıklığı ile sınırlı değildir.
 • FARKLI HAMAM. Ayrıca bir olumlu etkisi üzerinde bozuk bir hastalık tirnak sahip ilaçlı banyoları, evde yapılan bazlı nişasta veya yulaf ezmesi. Her ikisi de bu araçları başarılı bir şekilde güçlendirir çivi, ortadan kaldırmak aşırı gözeneklilik, iyi görünüm.

Sedef hastalığı tedavisi ayak

Deri, ayak ve diğer vücut parçaları, ekstra bir dikkat gerektirir ve bakım, çok yönlü bir sorun kuruluk ve pullanma. Tedavi hastalık evde?

Her gün etkilenen ve sağlıklı alanlarda kendi ayakları üzerinde iyice nemlendirmek ile yağlar veya eczane kozmetik. Özellikle ihtiyacı nemlendirilmiş temiz bir cilt banyo veya duştan sonra, zayıf sebasöz bez.

Eğer bu kural göz ardı etmek, pullanma ve kuruluk yoğunlaştırmak olacak provokatörler ağrı, sağlık, insan, acı, sedef hastalığı, belirgin bir şekilde bozulur.

Hangi tarifleri uygun bir yerelleştirme hastalığı ayak? Onları listeler.

 • TARİFİ 1. 200 gram iyi bir tereyağı ve 10 gram propolis koymak emaye tencere koymak için küçük bir yangın. Sürekli karıştırarak getirmek yağı ve propolis kadar monoton durum. Elde edilen merhem kullanmak sedef hastalığı tedavisi için kendi ayakları üzerinde.
  Kil kapasite koymak gerekir 20 gram propolis, sarı kantaron ve kırlangıç otu, 10 gram calendula officinalis ve az miktarda bitkisel yağ. El ile eziyet aracı pürüzsüz kadar. Saklamak merhem, karanlık bir yerde.
 • tarifi, sedef hastalığı
 • TARİFİ 2. Yemek için bu ilacı gerekir pulları, çekilen balık ile (ödünç alabilir, herhangi bir). Küçük bir miktar pul yıkayın hacmi akan su, iyice kurutulur ve eziyet kadar toz haline getirilmiş durumu. Bu toz ile bağlan balık yağı, merhem gerektiğini hatırlatan yapısı yağlı ekşi krema.Daha fazla araç, 5 günde bir kez etkilenen cilt ayak.
 • TARİFİ 3. Başka bir araç ile celandine. Kurutulmuş ve ezilmiş toz kırlangıçotu ile karıştırın vazelin uygulayın ve zarar görmüş cilt üzerinde ayak ve kurumaya bırakın. Aracı durulama gerektirmez, birkaç gün içinde — iyileştirici etkisi bu sadece güçlendirir.
 • TARİFİ 4. Çok etkili bir merhem sedef, sadece bir cilt, ayak ve tüm vücut. Tencere cam koymak gerekir 50 gram huş ağacı katran, 30 gram bal, protein, taze yumurta, 10 gram balık yağı ve borik asit, 20 gram vazelin. Karıştırın tüm bileşenleri gelecekteki merhem homojen bir yapı ve yağlama etkilenen bölgeler dirsek, ayak ve diğer yüzeyler, etkilenen bir hastalıktır.

Verimliliği artırmak için listelenen araçlar ve tedavisi canlı belirtiler patoloji, ek olarak kombine etkileri merhem içerebilir almak gerekir banyo iyileştirici etkisi, yatıştırıcı ve yumuşatıcı, tahriş olmuş cilt, vücut üzerinde. Pişirme banyoları uygulanır decoctions ile celandine, papatya, aynısefa ve diğer ilaçlar, otlar.

Halk aracı palmar plantar sedef

Sedef hastalığı, palmar-plantar türü de durdurabilir ve elde etmek için uzun süreli remisyon ile, halk yemek tarifleri. Büyük bir artı ilaçlar, bitkisel maddeler, onların güvenliğini ve az sayıda istenmeyen etkileri (genellikle sadece alerji). Bu nedenle, bu tarifleri uygulamak ve sedef hastalığı tedavisi için gelecekteki anne ve çocuk yaş.

Çok bilinen yemek tarifleri, yardımcı bu formda bir hastalık. Bunları listelemek:

 • İNFÜZYON İÇİN ALIMI. Almak için küçük miktarlarda recenter scidit böğürtlenli yaprağı, ısırgan, mısır püskülü, nard, at kuyruğu ve nergis (tercihen hepsi taze, bu durumda verim kaynatma sırasında havai fişek, palmar-plantar hastalığı). Karışımı bitkisel mi dönecek bir bardak dökün, onun bal su — bir çorba kaşığı bal, 500 ml su. Israr aracı 3 gün.
 • MERHEMİ, HUŞ TAR. Çok sayıda yorum göstermektedir ki, bu araç, etkili, palmar-plantar formda bir hastalık, remisyon ve alevlenme. Hazırlamak için, merhem ihtiyacınız olacak küçük bir miktar huş ağacı katran ve unblown tomurcukları huş ağacı. Dökün bu bileşenler ham bitkisel yağ eşit oranlarda. Alınan araç, daha fazla iltihap odakları kez sınırsız sayıda (daha sık, daha etkili).
 • MERHEM CELANDİNE. Bitkisel hammadde ve adipem yağ alıp eşit miktarda esmer ve koymak çürümek ateş tam bir saat. Merhem kullanabilirsiniz hemen sonra soğumasını. Araç üzerinde yararlı etkileri vardır, palmar-plantar sedef temizleyerek, cilt kapakları, teşvik, yenilenmesine ve iyileşmesine ve yağlı fondöten merhem oluşturur ve mükemmel bir nemlendirici ve besleyici etkiye sahiptir.

Evrensel aracı için dahili kullanım

Biz listelenen araçlar için dış mekan kullanımı güçlendirmek için, onların etkisi yardımcı ilaçlar almak için tavsiye edilir içine herhangi bir biçimde sedef.

Onları mutlaka kullanmak ile birlikte dış yollarla, çünkü bitkisel çaylar, şifalı otlar yeteneğine sahip, temizlenmesi dolaşım sistemi normalleştirmek için fonksiyonel etkinlik sindirim organları, çıkış biriken toksinler, kurtarmak için bağışıklık ve koruma üzerinde olumlu bir etkisi duygusal bir tutum.

Belki de, tüm listelenen esası iç ve dış medya, çamaşır gereken tedavi sedef, hastalığın sadece gibi bir şansı atak!

Yani, listeler hangi tarifleri dahili kullanım için hazırlanabilir kendi elleriyle.

defne yaprağı
 • ET SUYU, DEFNE YAPRAĞI. Şut elleriyle 20 gram yaprak Lavrushka, dökün ve 500 ml su kaynatın. Çıkan suyu süzün ve içine al yemeklerden önce yarım bardak. Tedavi bir ders değil, bir hafta daha. En ekonomik araç kullanımı için içeri, Sinüs folium bulunabilir, mutfakta herhangi bir hostes.
 • İNFÜZYON «BEŞ ŞİFALI OTLAR». 4 yemek kaşığı. yemek kaşığı papatya çiçeği, 4 yemek kaşığı sarı kantaron, 3 yemek kaşığı. yemek kaşığı menekşe yaprağı ve 2 yemek kaşığı. yemek kaşığı kırmızı yabanmersini karıştırın. yk. elde edilen karışımı dökün bir bardak kaynamış su, ısrar etmek 30 dakika. Bitmiş bir araç eklemek için, bir kaşık eleuthero ekstresi. İçki ilaç tam olarak, tercihen sabah kahvaltıdan önce.
 • İNFÜZYON İLE CELANDİNE. Bir çay kaşığı kaşığı ot kırlangıçotu kaynar bir bardak su dökün ve ısrar soğuyuncaya kadar. İçmek için çay şeklinde günde 3 kez yemeklerden önce. Alabilir karışımların celandine gerekir gibi, dikkatli aşan önerilen dozlarda tehlikeli olabilir, çünkü kırlangıçotu, zehirli bir bitki.
 • ÇAY ŞİFALI OTLAR. 6 çorba kaşığı çilek çalışma sayfası, 6 çorba kaşığı serisi, 5 çorba kaşığı ribes çalışma sayfası, 4 yemek kaşığı otlar dulavratotu, 4 yemek kaşığı ısırgan otu, 3 yemek kaşığı bitki civanperçemi ve 3 yemek kaşığı. yemek kaşığı üç renkli menekşe. Karışımı tüm bitkisel maddeler, alınan hammadde çay hazırlamak: bir çorba kaşığı dökmek otlar su iki bardak dökün ve 20 dakika ısrar. Çay içmek için yarım bardak 3 kez yemeklerden önce bir gün.
12.08.2018