Temel belirtileri, sedef hastalığı

Sedef hastalığı için de geçerlidir, cilt musculus, tekrarlayan bir karakter. Bugüne kadar kurtulmak, hastalığın tamamen başarısız. Ayrıca bilinen bir şey sedef değil kişiden kişiye ev, cinsel veya başka herhangi bir yolla. Hastalık otoimmün bir karakter ve hemen hemen her zaman eşlik eder, inflamatuar süreci ve pullanma cilt. Belirtileri sedef – bu görünüm, vücuttaki hasta psoriatik plaklari döküntü şeklinde kırmızı veya pembe plaklar. Etkilenen vücut çoğu zaman kapalı beyazımsı veya gri ölçekler.

Sedef neden sonuna kadar açık değildir. Kabul edilir, patoloji ortaya çıkar etkisi altında, çeşitli iç ve dış faktörler. Bugüne kadar çeşitli teoriler vardır, açıklayan olası nedenleri hastalığı geliştirme. Ancak, bütün bunlar hiçbir teyit resmen, hiçbir kanıt var uygulamada.

Olası nedenleri sedef hastalığı gibi özellikler şunlardır:
 1. Kalıtım. İstatistiklere göre, daha fazla 60% tüm hasta, acı, hastalık, patoloji notları ve yakın akrabaları tarafından kan hattı.
 2. Zayıflaması çalışma bağışıklık. Bilim adamları, bu sarsıntı neden hastalık.
 3. Geçilerek hastalıklar bulaşıcı bir karakter.
 4. Yanlış beslenme.
 5. Zararlı alışkanlıkları.
 6. Hipotermi, hem de iklim değişikliği.
 7. Cilt yanıkları sonucu uzun süre yer altında açık, güneş ışınları.
 8. Çeşitli yaralanmalar ve deri hasarı.

Ayrıca cilt, sedef hastalığı, sık sık ayak tırnaklarını ve eklemler. Psoriatik artrit biri olarak kabul edilir en ağır türü patoloji. Sırasında hastalık muzdarip bağ ve eklem hasta açan, azalmış mobilite ve hatta sakatlık.

Sedef hastalığı ilk belirtileri

Birçok hasta yanlışlıkla sedef yapabiliyor vurmak gibi cildi getiren özel bir tehlike, iç organları insan. Bu görüş yanlış. Mesele patoloji vardır, sistem bir karakter. Hastalık için sadece mümkün değil kışkırtmak için ortaya plaklar vücut yapısının değişmesi, tırnak ve eklem yanı sıra bir iş merkezi bulunmaktadır: burada önemli bir olumsuz etkisi, böbrek, karaciğer ve kalp-damar sistemi.

Hastalığın ilk belirtileri olabilir bir sonraki karakter:
 • halsizlik ve kırgınlık;
 • ortaya çıkması, kronik yorgunluk;
 • tarafından ruh sağlığı gözlenen depresyon, anksiyete ve depresif.
Çoğu durumda, ancak, yine kabul hakkında konuşmak lezyonlar hastalığı olan bazı araziler, derinin hasta. Lokalize hastalık tercihli sayıda durumda, aşağıdaki alanlarda dermis:
 • avuç içi ve ayak;
 • kasık ve aksiller;
 • dirsek ve diz;
 • deri kıvrımları (ağırlıklı olarak tam kişi);
 • hirsuta baş örtüsü;
 • iç uyluk;
 • cinsel organlar.
avuç içi</2_img>

Orada da bir tür hastalık gibi, sedef hastalığı tırnak (acı tirnak), göz hasarı ve psoriatik artrit (değişen yapısı, eklem ve ligament).

Peki, nereden başlar, sedef? Çoğu durumda, vücuttaki hasta sözde plaklar. Bu kırmızı, iltihaplı lekeler, çıkıntılı yüzey üzerinde birkaç milimetre sağlıklı bir cilt. İlk belirtileri, sedef hastalığı şeklinde olabilir birkaç döküntü. Farklı bölgelerinde ortaya çıkabilir 2-3 plak boyutu küçük. Daha döküntüler daha yoğun olmaya yayılmış oldukça geniş deri alanları. Özelliği, simetrik noktalar.

Niteliğine bağlı olarak, döküntü hastalık tıbbi uygulamada kabul paylaşmak, aşağıdaki türleri:

 1. Nokta. Burada döküntüleri oldukça küçük, onları çapı en fazla 2-3 mm.
 2. Damlatmalı. Bu form psoriatik plaklar ulaşmak tane büyüklüğü mercimek. Dışarıdan lekeleri anımsatan bir damla.
 3. Bağışıklık. Spot boyutu var paraları, dışarıdan, genellikle yuvarlak.

Sedef hastalığı belirtileri kafa derisi

İleri öğrenelim tanımak için sedef hastalığı, gelişmekte kıllı kapak insan. İlk belirtileri bu tür hastalık gibidir kızarıklık ve kaşıntı. İleri deri etkilenen bölgelerde birden fazla şişer ve yükselir o bölgede olduğu yakında ortaya plaklar. İlk aşamada plaklar çok peel ve yoğun kaşıntı eşlik eder.

Unutulmamalıdır ki, saç bu patoloji zarar görmemesi ve ne olduğu hakkında bir fikriniz sedef hastalığı neden olabilir saç dökülmesi, yanlışlıkla.

Gelişim sırasında hastalık plaket alanında kıllı kapak yoluyla alın, tapınaklar, boyun.

Belirtileri sedef avuç içi ve ayak

Bir başka bakan patoloji, palmar-plantar sedef. Belirtileri sedef hastalığı kadınlarda ve erkeklerde bu hastalığı tamamen aynıdır. Ana belirtisi derece kaba ve katman hücrelerinin dermis avuç içi ve ayak. Bazen patoloji benzer birçok mısır ile küçük çatlaklar.

Ağırlaştırılmış boyunca hastalık hareketlilik, el ve ayak. Bu kışkırtır yaralanma ve kanama alanları etkilenen.

Palmar-plantar sedef hastalığı çoğu zaman kutlanır, aynı anda ayak ve avuç içi, ancak, sık sık ve tek tek.

Boyunca sedef hastalığı tırnak

Belirtileri sedef hastalığı tırnaklarda en sık değiştirmektir yapı tirnak. Tıbbi uygulamada kabul bölmek tırnak sedef hastalığı kaç çeşit.

 1. Sendromu yüksük. İlk belirtileri, sedef hastalığı tırnaklarda olabilir şeklinde ortaya çıkması plaka üzerinde küçük çukurlar ve oluklar. Dışarıdan resim çok benzer bir yüksük, bu nedenle adı.
 2. Onycholysis. Belirtileri sedef hastalığı kadınlarda ve erkeklerde gelişimi sırasında, bu formlar şunlardır ağrısız yanlış tırnak ve bölme plakaları, vücut parmak. Bu durumda, tırnak çevresinde görünür karakteristik pembe veya sarı koyu çizgisini düzelt.
 3. Onihomadez. Tezahürü sedef burada temelde benzer Onycholysis, ancak süreç şubesi, plaka çok daha hızlı gerçekleşir. De damgasını eksikliği saçak ve tırnak çevresinde.
 4. Kanama. Böyle bir başlık var altında kanama tırnak plaka. Bu tür gelişiyle birlikte cyanotic ve kırmızı lekeler plakası altında. Olur bu kırık kılcal tırnak altında.
 5. Trahionihiya. Değişiklik ile karakterize tırnak yapısı. Plaka olur çamurlu, engebeli, pul pul döker. ve crebrescunt.
 tırnaklarda</3_img>

Sedef hastalığı tırnak hareket edebilir şeklinde kendi kendine hastalık gelişebilir bir arka plan üzerinde diğer türlü patoloji.

Püstüler sedef

İleri öğreneceğiz gibi görünür sedef hastalığı gelişimi ile püstüler bir tür hastalık. Bu tür bir hastalık için geçerlidir en ağır formları. Karşılaşılan bu son derece nadirdir ve tanısı sadece %1 tüm hastalar.

Başlar püstüler sedef hastalığı çoğu zaman aniden. Vücudunda görünür püstüller, sıvı dolu. Hastalık hızlı bir şekilde gelişir, püstüller hızla büyümek, deniz oldukça geniş lezyonlar.

Ayrıca pustular şekli ile karakterize, bu tür belirtileri:
 • halsizlik, kırıklık;
 • artabilir vücut sıcaklığı;
 • şişmiş lenf düğümleri;
 • baş ve kas ağrısı;
 • depresyon ve üzüntü.

Özellikler akım psoriatik artrit

İlk belirtileri, sedef hastalığı kadınlarda ve erkeklerde bu şekilde bir patoloji şeklinde olabilir ağrısı, eklem, genel halsizlik, duygu halsizlik ve depresyon.

Psoriatik artrit nadir görülür ve en sık bir sonucudur komplikasyonlar diğer formları patoloji.

Grev bu tür bir hastalık olup genellikle parmak izi, daha az, daha büyük eklem ve omurga.

Hastalar kutluyoruz şiddetli ağrı ve şekil değişikliği, eklem ve ligament, ne de belirgin bir şekilde dışarıdan. Parmak izi daha az hareketli, edematous ve dişliler.

Değişim belirtileri aşamasına bağlı olarak sedef hastalığı

Sedef hastalığı başlangıcı olabilir farklı türlerine bağlı olarak, birden fazla aşamaları. Her biri kendi belirtileri ve özellikleri.

Tıbbi uygulamada patoloji ayrılmıştır üç temel aşaması:
 1. İlerliyor. Burada hastalarda gözlenen belirgin belirtileri olarak kaşıntı, pullanma, sinirlilik ve ağrı, derinin. Bu aşamada döküntü vücudun farklı bölgelerinde görünür büyük bir yoğunlukla.
 2. Sabit. Bu aşamada karakteristik fesih çıkması plaklar ve bazı benzer belirtiler. Kaşıntı ve pullanma mevcut olarak ve ilk aşamada, ancak, onların gücü büyük ölçüde azalır.
 3. Sahne rücu. Belirtiler yetersiz. Peeling tamamen kaybolur, ve psoriatik plaklar başlar aydınlatmak için . Bu aşamada, kişinin cilt temizlenir, ancak kalabilir, bu tür belirtileri hem de pigment lekeleri.

Süresi her bir aşama olabilir ayrı ayrı her hasta için. Pozitifliği özelliklerine bağlıdır, vücudun kendi bağışıklık sistemini ve bir tür hastalık.

Psoriatik triad

Rağmen sedef hastalığı birçok türde ile karakterize çeşitli belirtiler tıbbi uygulamada hala orada belirli bir kavramı, uygun olan her türlü hastalık. Bu sözde üçlü sedef.

Bu sedef trias sınıflandırmak aşağıdaki belirtileri:

Görünüm bulundukları noktalar

Başlamak için, hastalık için karakteristik bir görünüm noktalar, sıkı bir lisans vermez ölçekler. Açmaya çalıştığınızda, onların kaldırma, kabuğu kolayca pul pul. Dışarıdan resim benzer stearin. Ayrıca kayda değer bir artış yoğunluğu peeling.

Terminal film

Sildiğinizde, tüm ölçekler vücuttaki hasta soyunduğu kırmızı, pürüzsüz bir yüzey. Film çok ince ve kolayca zarar. Tıbbi uygulamada bu olgu, adı olmuştur son film.

Kanlı rosa

Üçüncü aşama, adını kendisi için konuşur. Bir damla kan görülen insan derisi üzerinde rastgele veya yapay kaldırma film. Kanlı rosa görülebilir genelinde plak alarak daha yoğun bir hava kenarları az.

Belirtileri sedef hastalığı, oldukça geniştir. Belirtiler bağlıdır hastalık ve bireysel hasta. Zamanında itiraz doktora ve erken tanı yardımcı kurtulmak istenmeyen belirtileri hastalıklar ve komplikasyonlar.

12.08.2018