Nasıl tedavi sedef hastalığı evde?

Bilindiği gibi sedef hastalığı kronik bir hastalıktır deride ortaya çıkmaktadır şeklinde soyma kırmızı lekeler. Bu bulaşıcı değildir ve genellikle geçirilen bir genetik yoluyla. Orada oldukça çok sayıda farklı yöntem onu tedavi.

Geleneksel tıpta amacı ile tedavi bu hastalık için kullanılan farklı merhem, krem. Ancak adalet bunu belirtmek gerekir, yani hastalık aslında zor tedavi edilebilir, hatta doktorlar genellikle hastalara tavsiye eder kullanmanız tedavisi için halk ilaçları. Tabii ki, böyle bir tedavi daha iyi takip altında sıkı kontrol ve zarar vermemek için kendi sağlığına ve ağırlaştırmak değil sorunu kendi kendine tedavi vermek daha iyidir. Bu yazıda temel ve en etkili yöntemleri sedef hastalığı tedavisi evde.

Eğer hakkında konuşmak maddeler için geçerli olan pişirme ilaçların sedef hastalığı tedavisi için halk ilaçları, onları hareket olabilir gibi doğal bileşenler gibi, kırlangıçotu, hardal, ayçiçeği, defne yaprağı, aktif karbon, özü, keten yağı, vb.

İyi yöresel yemek tarifleri

Geleneksel tıp çok eski zamanlardan beri kullandığım için çok popülerdir. Geleneksel yöntemleri bir halk tedavi farklıdır bu geçiş için kullanılan yordamları tamamen çevre dostu ve doğal ürünler ve bitkiler. Bu tedavi genellikle iyi sonuç verir ve daha az zaman alır.

Tarifi 1 Kırlangıçotu

En etkili yollarından biri kurtulmak psoriatik plaklari plaklar, uygulama, bu tür bitkiler kırlangıçotu gibi. Onun temelinde hazırlanabilir şifa tentür. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

 1. toplayın kırlangıçotu,
 2. calcabis bitki suyu,
 3. alın 300 gram meyve suyu ile karıştırarak 30 gram kırmızı şarap.

Bitmiş tentür gerekir temizlemek için etkilenen cilt. 15 dakika sonra aracı gerekiyor ılık su ile yıkayın.

Tarifi 2

Yemek için bir şifa aracı bu reçete ihtiyacınız olacak kuru hardal. Hazırlanışı:

 1. alın, yarım çay kaşığı kuru hardal
 2. hardal ile karıştırın, yarım çay kaşığı bitkisel yağ
 3. tüm iyice karıştırın ve ekleyin, iki çay kaşığı tentürü, okaliptüs.

Elde edilen karışım uygulanmalıdır etkilenen cilt. İşlemleri geçmemelidir 10 dakika. Sonra bir anda aracı gerekiyor ılık su ile yıkayın ve cildinizi mutlaka işlemek için nemlendirici krem.

Tarifi 3

Bu seçenek ima tedavisi, sedef hastalığı, aktif karbon adsorpsiyonu. Bu yöntem, tedavi oldukça basit, bunu yapmak için gerekli bir sopa sunulan düzenleri alımı:

 1. Derste tedavi 20 gün kullanmanız gereken dozu, bir göre hesaplanan hastanın kilo. Yani ağırlık bölmek gerekir 10. Ortaya çıkan sayı bu sayıda hap almak gerekir, günde iki kez.
 2. Eğer tedavi ders 40 gün saymak doz alımı ihtiyaç önceki bir formül, ama almak için günde bir kez.
 3. Eğer tedavi ders 32 gün sonra belirlemek için dozaj ağırlık paylaşın 6. Almak için ilaç gerekir günde iki kez. 10 gün sonra alım yapmak gerekir bir ara yedi gün.
 4. Eğer tedavi olacak yedi gün sonra aktif kömür alınması gereken üç tablet üç kez bir gün.

Aktif karbon sedef hastalığında etkilidir, ancak bu teşvik, tam bir temizliği, bir vücut. Unutmayın, birlikte bu ilaç tüketilmesi, yeterli miktarda su.

Sedef hastalığı tedavisi, aloe

Aloe

Bu bitki cilde sahip temizleyici, antiseptik, şifa, yatıştırıcı bir etkisi. Tedavi için hastalık kullanmanız gerekir sadece taze ürün. Bu çok önemlidir, bitki yaprakları, biri premere suyu, olarak, yaş, üç yıl ve daha fazla.

Orada birçok tarifleri aloe sedef. En sık kullanılan aşağıdaki gibidir:

 1. alın 25 ml aloe suyu, meyve suyu, kırlangıç otu, hint kamışı kökü, keten tohumu yağı,
 2. ekleyin bir çorba kaşığı sirke (tercihen elma),
 3. tüm malzemeyi dökün 300 ml kaynar su.

Hazır karışım koyun ve bir kaç saat için o praesenti. Sonra aracı temizlemek için etkilenen cilt en az dört kez bir gün.

Ayrıca aloe vera suyu sedef uygulamak için başka bir yolu da:

 1. aloe vera suyu,
 2. yağı, kabak çekirdeği,
 3. arı bal.

Bitki yaprakları yıkayın, doğrayın, suyunu sıkın. Eklemek kadar kabak yağı ve bal ile karıştırın. Hazır bir araç yağlanması etkilenen cilt, üç kez bir gün.

Sedef hastalığı tedavisi keten tohumu ve kimyon

Hızlı bir şekilde kolaylaştırmak, hastanın durumu ve kurtarma sürecini hızlandırmak için cilt kapak olur keten tohumu yağı, sedef. Onu kullanmak olarak sıkıştırır, losyonlar. Onunla da maskeleri ve hazırlanan krem.

Keten tohumu

Keten tohumu sedef hastalığında ağızdan olarak haşlama. Sağlıklı bir infüzyon hazırlamak birine göre, aşağıda verilen tarifleri vardır.

Tarifi 1

İnfüzyon gerekir:

 1. 50 gram keten tohumu,
 2. 1 su bardağı dik kaynar su.

Tohumları dökün, kabı, kaynar su dökmek. Aracı terk demlenmeye uygulanır. Hazır bir reçete ilaç almak gerekir ve her gün aç karnına bir ay boyunca.

Tarifi 2
 1. 1 yemek kaşığı tohum,
 2. 1 su bardağı su.

Su kaynatın ve dökün onu keten tohumu. Havzası aracı gerekiyor sıkı bir havlu ile sarın ve bırakın bırakmasını üzerinde, tek bir günde. Sonra onu süzün ve almak için bir çorba kaşığı her gün aç karnına boyunca 20 gün.

Olarak dış kullanım için keten tohumu kullanmak için şifalı banyolar. Bunun için ücret 250 gram hammadde, beş litre su. Kompozisyon göndermek için gerekli yangın ve kaynatın 10-15 dakika sonra çıkarın ve biraz soğumasını bekleyin ve boşaltın. Hazır infüzyon eklenir, sıcak bir banyo. Güvenli sürmelidir en az 20 dakika.

Siyah kimyon sedef

Çörek otu yağı sedef hastalığında arındırılmasına yardımcı olur ve vücudun bağışıklık sistemini geliştirmek. Verimli uygulamak kimyon yağı, ön razbaviv ile keten tohumu yağı. Karıştırmak için yağ gerekiyor alarak onları aynı oranlarda. Bitmiş karışım sürülür etkilenen bir hastalıktır vücut bölgeleri.

Kimyon

Ayrıca siyah kimyon şeklinde kullanılan şifalı banyolar. Bunu yapmak için, almak için iki çay kaşığı yağ bağlamak ile üç damla esansiyel yağların selvi, ardıç, papatya eczane ve 200 gram doğal deniz tuzu. Alma prosedürleri geçmemelidir 20 dakika uzaklıktadır.

Unutmayın, yürütmek için etkili bir tedavi ve kurtulmak hoş olmayan belirtiler, eşlik eden hastalık, vazgeçmek gerekir, akut, un ve şekerli gıdalar.

Kireçlenme tedavisinde, sedef hastalığı

İddia ettiği gibi hastalar için çok iyi bir etkiye tedavisinde verir uygulama shilajit. Üç tedavi yöntemi.

 1. Bu en basit tarif. O uygulamaktır, şifalı ilaçlar içinde. Bunun için alınması gereken hap şeklinde. Onların tüketilmesi gerekir ve 0.2 gram günlük yöntemi, çözünme, su, aç karnına.
 2. Boyunca 12 gün gerekir eritme 0.2 gram hap özü schungite su almak ve böyle bir ilaç, her sabah ve akşam. Ayrıca kullanmak için tavsiye edilir kompres yoluyla hazırlanan bir gazlı bez mendil bir çözüm ile nemlendirilmiş bir mumya ve schungite su.
 3. Üçüncü bir seçenek kabul, bu bir tedavi aracı birçok pişirmek için özel bir merhem, bir teşvik hızlı sorun giderme dış belirtileri hastalıklar. Onun hazırlanması için gerekli çözülür 3 tablet yemek kaşığı zeytinyağı. Hazır bir araç gerekir. daha fazla etkilenen cilt. Tedavi edici merhem kaldırmak için yardımcı olacaktır hissi, kaşıntı ve yanma hissi, yanı sıra teşvik hızlı yara iyileşmesi.
Unutmayın, önce kabul shilajit sedef doktorunuza danışmanız önerilir.

Tedavi hirudotherapy

Sülük tedavi
 1. Anlatan yemek tarifleri ve mücadele yöntemleri ile bu hoş olmayan hastalıklar, keşke ayrı ayrı vurgulamak sedef tedavisi sülük. Böyle bir yöntemi, alternatif tıp olarak da bilinen sülük tedavisi. O yardımcı olur değil sadece, ancak, sedef hastalığı ve diğer birçok hastalık.
 2. Genellikle, bu tedavi özel merkezlerde sıkı gözetimi altında, uzman. Tek oturumda koymak gerekir 7 ila 10 sülükler. Hastanın hazırlanması başlamadan önce tedavi oturumu etmektir titiz hijyeni vücut. Çünkü solucanlar çok duyarlıdır ter, tütün ve parfüm. Sedef hastalığı tedavisinde sülükler sadece 10 oturum, bir mola arasında olmalıdır 1-2 gün.
 3. Temel okumaları için böyle bir tedavi hirudotherapy için gibi hastalıklarda, nörodermatit, egzama, sedef ve trofik ülser. Ayrıca bu yöntem, sizin bağışıklık geliştirmek için.

Sağlıklı olun!

09.08.2018