Sedef fotoğraf belirtileri ve tedavisi yetişkinler ve çocuklar

Sedef biridir yaygın cilt patolojiler. Neden onun ilerlemesi oldukça çok, bu nedenle, sedef fotoğraf, belirtileri ve tedavisi erişkinlerde iyice öğrenmek gerekir. Bu belirlemek için yardımcı olur tahrik faktörü ve almak için en etkili önlemler için düzeltme.

sedef fotoğraf başlangıç

Sedef: bu nedir

Yani, sedef hastalığı nedir ve neden o görünür, ve nasıl tedavi edilebilir? Sedef hastalığı, sık görülen deri patoloji, birincil belirti olduğu monomorphic döküntü olan bir tür nodüller pembe veya kırmızımsı renk pullu gümüş-beyaz bir yüzey. Bir hastalık vardır, kronik seyirli, remisyon dönemleri ile karakterize ve nüks.

Sedef - bu bakış açısından, etiopathogenesis? Bu polyethiologic deri hastalığı ilerlemesi ile hangi işaretlenmiştir parlak klinik belirtileri. Neden görünür, nasıl tedavi edilir bu patoloji? Bu hastalığın nedeni önemli atanması için en etkili önlemler tedavi.

Sedef hastalığı çocuklarda ve erişkinlerde kışkırtır eğitim yükseltilmiş cilt üzerinde kuru noktalar, kırmızı renkli, ancak bazı durumlarda görünür deri lezyonları görülmektedir. Döküntü vücudun bu hastalık kendi adı vardır - psoriatik plaklar.

En sık sedef hastalığında kutladı döküntü elinde bir alanda dirsek büküm, döküntü, ayakları üzerinde bir alanda diz büküm ve döküntüleri, kalça, yani maksimum sürtünme ve basınç. Psoriatik plaklar bazen görünür, avuç içi, kafa derisi, dış genital organlar bölgesinde ve ayak. Döküntü yüzünde değil, karakteristik bir belirtisi bir hastalık, ama aynı zamanda oluşabilir. Bu soruya cevap, kaşıntı olup, sedef hastalığı , olumlu.

Sedef dalgalı bir seyir izleyen vardır. Bazı dönemlerde alevlenmeler ve remisyon. Nüks olabilir provoke olmaması ve yeterli tedavi, stres, alkol kullanımı, döküntü çocuk ve yetişkin yavaş yavaş yayılır. Patolojik süreç önem derecesi değişebilir - muhtemel yerel hasar, tam kaplama, derinin plaklar. Zamanla döküntü yetişkinlerde ilerledikçe suçlayan, tüm yeni bölümleri cilt cilt. Kayda değer belki de tek başına bir yenilgi tırnak ayaklarda veya ellerde bir gibi ayrı bir tür patoloji.

Sedef hastalığı: nedenleri

Hastalık genellikle kendini 18-25 yaş aralığındaki varsa, bir veya daha fazla tetikleyici bir neden. Döküntü, bir fotoğraf olduğu görülebilir makale, görünür ve vücudun herhangi bir yerinde, bir kişinin stres, endokrin bozukluklar, bağışıklık patoloji. Çıkarılır ve kalıtım rolü gibi nedensel faktör sedef hastalığı oluşumu.

Hastalığa "sedef hastalığı" nedenleri ile karakterizedir:

 • kalıtsal yatkınlık;
 • stresli bir durum, durum sinir-ruhsal gerilim;
 • endokrin hastalıklar;
 • metabolik patoloji, bunların arasında özellikle tehlikeli bir açığı silikon;
 • parazitik enfestasyonlar (askariazis, giardiasis, yenilgi sığır veya domuz tenya);
 • enfeksiyon hastalıkları viral doğa.

Bir şüphe varsa, sedef hastalığı, belirtileri ve nedenleri bulmaya en önemli bileşenleri hedef için etkili önlemler terapötik düzeltme.

Sedef hastalığı: bulaşıcı veya yok

Birçok hastada soru sedef hastalığı bulaşıcı mıdır başkaları için bir şey olup olmadığını, daha tehlikeli olan bu hastalık için yakın insanlar? Böyle bir soru oldukça yaygın, çünkü insanlar, etkilenen hastalıklar var çok göze çarpan klinik belirtileri. Anlamak gerekir, sedef farklı bulaşıcılığı, yani başkalarına aktarılır. Hastalığın nedeni kesinlikle bireysel ve tek olası yolu iletim - kalıtsal.

Olanlar için bir tedavi sedef, araştırmak gerekir değil sadece, hastalık nedenleri, ama aynı zamanda onun temel klinik belirtileri. Tedavi sedef, fotoğraf belirtileri, tedavisi, yetişkinlerde ayırmak temel hastalık.

Sedef hastalığı fotoğraf:: ilk aşamada kafasına

ilk aşamada kafasına

Sedef hastalığı kafa derisi en sık görülen formu, patoloji. Şiddeti klinik bulgular farklı olabilir: sedef hastalığı neden olan bir eğitim ince beyazımsı kabuklar ile pullanma veya kalın plaque-like döküntü, ne de tipik bir peeling.

Gibi görünüyor sedef kafasına? Cilt kapakları derisi hyperemic, özellikle kabuk ve plak kabuğu bir anda. Belirtiler çıkıyor ve ötesine saç çizgisi. Bu tecelli sedef yüzünde frontal bölgede, döküntüleri karşılaşabilirsiniz kulak kabukları ve ense.

Açıklamadan sonra böyle bir patoloji, sedef gibi kafasına, tedavi doktor tarafından reçete ile verilen tüm klinik özellikleri. Sedef hastalığı , çocuklarda ilk aşaması olan içerir aynı belirtileri, yetişkin, mi teyit edilmesi gerekebilir. Sonra sadece doğru tanı koymak ve doğru tanı ve atanmış doğru tedavi.

Sedef kafasına ayırt edilmelidir seboreik dermatit. Önemli bir işareti, renk, döküntü - sedef whitish, sebore - sarı. Bu farklı, belirleyici, ayırıcı tanıda.

Sedef hastalığı tırnak

Bazı durumlarda sedef vurur sadece cilt, ama aynı zamanda çivi, ellerde veya ayaklarda. Belki de izole bir yenilgi değil, etkileyen tesisleri, derinin. Genellikle cehalet sedef ile karışık mantar lezyonları tırnak plakaları, bir dolu yanlış ve etkisiz bir tedavi.

Olası belirtiler laminasyon ve dağılım entanglements. Şiddetli muhtemelen dekolmanı tırnak. Tırnak tutulumu patolojik süreç provoke yanlış bakım, eylem plaka etkenlere prosedürü manikür ve pedikür.

Daha tedavi sedef hastalığı tırnak isteyecektir doktor alımı. Önce bir teyit tanı "sedef hastalığı tırnak", tedavi atanır sonra. Bu önemli maç, yerel ve sistemik tedavi. Topikal tedavi içerir uygulama merhemler, tedavi vernikler, yapılması banyolar için el ve ayak. Geçerli bir tedavi seçecektir doktor muayene sonra.

Sedef hastalığı tırnak

Sedef: fotoğraf, ilk aşamada kol ve bacaklarda

Sedef vurur deri kapakları, bacaklarda. Sık lokalizasyonu için cilt kapakları fırçalar: arka tarafı avuç içi ve parmak aralarında deri bölgeleri. Sedef elinde gibi görünüyor kaba nasır kırmızı renk.

Oldukça sık görülür sedef hastalığı dirsek, ilk sahne (fotoğraf) olan etkiler, arka dirsek yüzey. Bu form, patoloji tedavi edilebilir ve farklı olumlu geçişi.

Ortaya çıkması sedef hastalığı ellerde tahrik neglects kuralları, kişisel hijyen, etkisi profesyonel belirlenmelidir: birçok toksik maddeler çalıştırmak mümkün patolojik bir süreçtir.

Sedef ayak vurur extensor yüzey alanları, kalça ve alt bacak. İlk döküntü görünür, diz, sonra yayılır diğer cilt kapakları.

Karakteristik büyük, pul pul ve bazı durumlarda, bir döküntü görünür ayak ve kışkırtmak omozolelosti. Gibi görünüyor fotoğraf lezyon stop, aşağıda gösterilmiştir. Sedef ayakları üzerinde çağrılabilir sakatlığı, bozulmuş hijyen, yorgunluk, yanlış seçilmiş bir ayakkabı.

Sonra araştırdı fotoğraf sedef hastalığı belirtileri, tedavisi erişkinlerde daha anlaşılabilir. Temel bir tedavi ders reçete doktor, ama imkansız değil ve uygulama tarifleri, geleneksel tıp. Birçok şifalı bitkiler yüksek verimli ayarlaması klinik belirtiler sedef.

Sedef hastalığı tedavisi evde halk ilaçları

ilk aşamada kol ve bacaklarda

Şüpheli bir hastalıktır, çok merak ediyorum, nasıl tedavi edilir sedef hastalığı için evde. Ancak, anlamak gerekir, kendi kendine ilaç son derece tehlikeli ve doğru önlemler tedavi-ebilmek almak sadece sonra doktor muayene ve diğer gerekli tanı gibi olanakların tadını çıkarabilirler.

Uzman yüklemeniz gerekir hastanın genel sağlık durumu, hastalığın evresi, durumu tetikleyici faktörler ve özellikleri, insan vücudu, acı, sedef hastalığı. Önemli şartları iyileştirme: normalleştirme dış koşullar, uygun dinlenme, kısa bir yatarak tedavi.

Uygulama için olduğu gibi, halk ilaçları, sedef hastalığı tedavisinde, kullanmadan önce herhangi bir reçete gerekir alınmalı doktorunuza danışın. Kendi kendine sebep olabilir kötüleşen durum ve görünüm çeşitli komplikasyonlar.

Arasında en etkili halk ilaçları tedavisi sedef hastalığı için uzmanlar böyle:

 1. Celandine. Sedef hastalığı tedavisi celandine evde kullanımını suyu bu bitkinin. Böyle bir tedavi mümkündür yaz aylarında, çiçeklenme döneminde kırlangıçotu. Düzenli yağlama psoriatik plaklari plaklar suyu kırlangıçotu teşvik ve belirgin bir iyileştirme durumu etkilenen cilt.
 2. Ceviz kabuğu. Alevlenme döneminde sedef iyi bir etkiye sahip banyo tabanlı infüzyon fındık kabuğu. İnfüzyon dökmek gerekir 500 gram kabuğu, bir litre kaynar su, demlemek sağlar. Sonra dökmek çözüm banyo, ... alınmalıdır boyunca yarım saat.
 3. Kök meadowsweet. Merhem olarak hazırlanıyor yani: kök dövülerek toz alınır buçuk bardak hammadde, vazelin ile karıştırılır. Bu malzemeler haşlanmış bir su banyosunda 15-20 dakika. Uygulamak mümkün soğutulmuş.
 4. Hidrojen peroksit. Sedef hastalığı tedavisinde hidrojen peroksit etkili bir şekilde yalnızca harici kullanım içindir. Kullanmak için gerekli değildir, bu madde nasıl bir iç aracı: bu form alımı zarar verebilir, vücudun! Peroksit uygulamak için yağlama plaklar, önceden onu seyreltilmiş su oranı 1:3.

Ayarlamak için sedef, tedavi içermelidir değil sadece halk yöntemleri. Önemlidir terapi kursu, atanan doktor.

Diyet sedef

Önemli olan sedef sağlamak, doğru diyet. Etkinleştirmek için yararlı ürün ve istisna olası alerjenleri azaltmaya yardımcı olur, uzun süren bir hastalığın nüks ve hızlı ulaşılmasına remisyon.

Biri en etkili diyetler geliştirdi amerikalı bilim adamı John Pegano. O geçerli değil sadece sedef hastalığı tedavisinde diyet gösterdi verim ve diğer cilt hastalıkları. Diyet Pegano anlaşılacağı gibi aşamaları kurtarma:

 1. Vücut temizliği. Boşaltma diyet, prosedürler temizlik gastrointestinal sistem. Tavsiye mono: üç günlük üzerinde citruses veya elma, beş günlük meyve karışımı. Bağırsak şelatörlerin alımı detoks yardımcı olur.
 2. Kurulması güç modu. Bunun için araştırmak gerekir, ürün listesi, izin almak, hem de yasaklanmış bir ürün.
 3. Geri omurga. Uygulanan özel egzersizler bir dizi.
 4. Cilt yenilenmesini. Önemli düzgün bir cilt temizliği, fon uygulamak için onu geri.

Temel güç modu bu diyet ise uyum asit-baz dengesi. İçerdiği diyet içermelidir 70-80% alkali-forming ürünleri ve %20-30 asit oluşturan. Da tüketilmesi önemlidir her gün en az bir buçuk litre temiz su için.

09.08.2018