İlk aşamada sedef

Sedef ─ deri hastalığı, bu zor tedavi edilebilir, özellikle ilerlemiş. Tedavinin etkinliği keşfe bağlıdır, ne kadar çalışan formu hasta döndü, tıbbi yardım. Eğer bu ilk aşama, sedef hastalığı, kurtulmak, döküntü, cilt üzerinde daha kolay olacaktır.

ilk aşamada sedef

Bu hastalık tamamen tedavi edilemez. Sadece elde etmek için hızlı ve uzun süreli bir durum remisyon, eğer zamanında başlamak iyi tedavi erken. Çünkü sedef hastalığı geliştirme kimse güvende değil, o ilk kez görünmesi kesinlikle her yaşta, her arzu onu bilmek en önemli belirtileri.

Belirtileri: gibi görünüyor, sedef hastalığı başlangıç aşamasında

Tanımak için sedef hastalığı ilk aşamalarında gelişimi, bilmek önemli temel belirtileri bu hastalığın. Size uyarı olmalıdır:

 • Ortaya çıkması, döküntü vücut üzerinde parlak bir renk ile keskin kenarlı, özellikle yerinde cilt yaralanmaları (kesik, yanık, soğuk yaralanmaları). Oluşabilir sonra 1-2 hafta sonra hasar epidermis bütünlüğü.
 • Pullanma, döküntü orta kısmında bir plak.
 • Kabul etmek için cilt üzerinde eğitim kaşınıyor. Ama bu belirti tipik değil tüm hastalar. Kendini bu olguların yaklaşık %50, bir kişinin bağışıklık sistemi zayıflamış.

İlk papüller çok küçük. Onların çapı boyutu ile karşılaştırın kafa pimleri. Onlar полушаровидную formu ve parlak bir yüzey (pürüzsüz). Birkaç gün sonra döküntüler başlar büyümeye ve pullarla kaplı parlak bir renk ile gümüş beyazımsı bir renk tonu.

Triadı harika belirtileri, doğal sedef, başarılı görmek, вскрыв ölçekler, yüzey, döküntü. Onlar şunlardır:

 1. Stearic stain ─ pul silinir zorlanmadan, hatta küçük etkiler.
 2. Terminal film ─ kaldırdıktan sonra, üst katman görünür kırmızı deri. O ince, ıslak ve parlak.
 3. Bir damla kan ─ kazıma sonra pul onların yerinde oluşan kan damlacıkları andıran çiğ.

İlk aşaması sürer, genellikle, birkaç hafta. Daha fazla geliştirilmesi, papüller büyümek 5-8 cm, birleştirme. Onlar oluştururlar holdingler, kaplayan derinin büyük yamalar.

Lokalize psoriazis farklı alanlarda, cilt. En sık görülür, o dilleri alanlar:

Dirsek

Alanında dirsek en sık oluşan бляшечная hastalığının bir formu. İlk belirtileri ─ kırmızı döküntüler küçük boyutlarda, yüzey başlar, hızlı bir şekilde soyulabilir. Deri bu çok bozulur.

Kendi ayakları üzerinde

Başlangıç sedef ayakları üzerinde de начитается küçük soliter lezyonlar, daha sonra ilerledikçe sayı ve boyutlarda. Öncelikle ilk papüller görünür, diz ya da ayak tabanları, ama kaplama ve diğer herhangi bir yüzey ayak.

Çocuklarda

Sedef hastalığı bir cilt oluşabilir hatta bebekler var. İlk döküntü görünür, genellikle deri kıvrımları. Özellikle bu karakteristik çocuklar için 2 yıl. Hala onlar oluşabilir bölgelerinde oturması bezi. Normal пеленочного dermatit, sedef hastalığı farklı, daha net sınırları ve parlak bir renk (kırmızı).

Çocuklarda 2 yaşından büyük görünen sıradan papüller ile lapa lapa yüzey. Ağırlıklı olarak ortaya ekstremitelerde. Kafa derisi döküntüleri grev ulaşmak için bir çocuk 10 yaşında. Bu yaş, klinik bulgular, hastalık gibi ve yetişkin.

Çoğu durumda çocuk sedef hastalığı gelişir sonra, küçük bir çocuk gibi yaşadı стафилококковую enfeksiyon.

Kafasına

Genellikle sedef hastalığı oluşur derisinde herhangi bir cilt pokrov: ense, kulak arkasında. İçin papüller, tecelli kafasına tipik kaşıntı. Onlar genellikle nemli ve kapalı kırık.

Çivi

Tırnak plaka sedef benzeyen mantar. Gelişir o da şu şekilde: önce görünür boyuna oluklar veya вдавленные noktası kenarında tırnak. Sonra onların yayılması yönünde ilerlemektedir kök. Ногтевая plaka karartır ve kalınlaşır. Eğer hastalık ilerleyebilir, tırnak pul kapatabilir.

Yüzünde

Yüzünde sedef hastalığı nadiren ortaya çıkar. Bu atipik onun tezahürü. Kırmızı papüller başlar oluşabilir ve göz kapaklarında, nazolabial kıvrımları, göz çevresi bölgesinde, kaş, yanak olarak ince örgü. Bazen döküntüler ile ilgili bir saçak dudak ve hatta mukozası, yanak, dil.

Elinde

Papüller ortaya çıkmaya başlar genellikle ekstansör bacaklarda eller, özellikle parmak ve dirsek. Onlar benzer küçük yaralar. Sık sık döküntüleri oluşmuş avuç içi (bu durumda, onlar var ve ayak mantarı).

Tedavi başlangıç aşamasında sedef

sedef hastalığı tedavisi

Kurtulmak için döküntü kullanabileceğiniz yöntemler geleneksel, hem de geleneksel tıp. Düşünün en etkili olanları.

Halk ilaçları tedavisi

Halk tıbbında, birçok tarifleri vardır, kurtulmak yardımcı olur sedef erken. Yönelik tedavi bağışıklık iyileştirilmesi, çıkarılması iltihabi süreçleri, kaşıntı.

İçin şifa döküntü kullanılan ürünler, arıcılık, meşe kabuğu, papatya, calendula, ığneler, kırlangıçotu, bir dizi. Onların temelinde yapmak, şifa kompres, banyo. Ayrıca halk hekimliği sağlar iç vücut temizliği. Hasta içilmesi tavsiye et suları, kızılcık, limon, ahududu, kuşburnu, vitamin çaylar. Etkili, düzenli banyo deniz tuzu. Gerek nemlendirmek etkilenen cildin doğal yağlar: zeytinyağı, deniz cehri, kayısı, şeftali.

Kullanarak, halk yemek tarifleri, önemli sorgusuz sualsiz uymak oranını ve dozu maddeler. Değmez güvenmek yöntemleri, alternatif tıp. Bunları uygulamak için en iyi ek olarak, temel tedavi. Sedef ─ ciddi bir hastalık, bu nedenle, yardım ihtiyacı olan kalifiye doktorlar tarafından zamanında önlemek için gelişme ilk aşamada ilerleyici.

Tedavi tıbbi ilaçlar

Program, sedef hastalığı tedavisi, her bir hasta için ayrı ayrı geliştirilen. Seçerken bir tedavi yöntemi dr. sayar güncel durum kişinin yerelleştirme papüller, sıklığını ortaya döküntü.

Kurtulmak için papüller, doktor atamak, aşağıdaki tedavi yöntemleri:

 1. Kullanımı yerel ilaçlar (merhem, balsam, şampuan, jeller):
 • var karşıtı eylem ─ tar, ихтиоловая merhem, ilaçlar, salisilik göre;
 • sitostatiklerin (antikanser ilaçlar);
 • merhem, kaza tahriş ve inflamatuar süreci;
 • aromatik retinoid.
 1. Fizyoterapi yöntemleri:
 • парафинотерапия;
 • UV ışınlama;
 • sülfür ve radon hamamları;
 • PUVA tedavisi;
 • elektroforez;
 • manyetik lazer tedavisi.

Kendini bu konuda kesinlikle yasaktır. Terapi yöntemini seçmelisiniz, doktor.

Psoriasis tedavisi için değer verilmesi çok dikkat diyet. Önemlidir kesinlikle bir diyet sopa: önlemek, tatlılar, alkol, kahve, жаренных, un, füme ve baharatlı yemek. Temel diyet olmalıdır püresi ve sebze, süt ürünleri ve meyve dışında (narenciye), ve bitkisel yağlar.

Önleme

Nedenleri, gelişimi, sedef hastalığı tam olarak yüklü değil. Ama bilinen bir neden olabilir bu bir hastalık olabilir, çöküyor ve işleyen bir bağışıklık sistemi, enfeksiyonlar, stres ve diğer faktörler. Ama sopa önleyici tedbirler, en aza indirmek hastalığı riskini. Doktorlar şiddetle tavsiye:

 • Önlemek için hasar cilt kapak (çizik, ısırık), kuru ve yanık.
 • Düzenli olarak cildinizi nemlendirmek.
 • Беречься bulaşıcı hastalık.
 • Sayısını en aza indirmek употребляемого alkol.
 • Stres önlemek, olumsuz duygusal durumları.
 • Sigarayı bırakmak için.
 • Bilinçli ilaçlar.

Özellikle iyice önerileri sopa insanlar zaten sedef muzdarip. Bu sayede uzatmak iyileşme döneminde. Sedef ─ kronik bir hastalıktır, hangi imkansız tamamen kurtulun. Ama eğer zamanında tedaviye başlamak, başlangıç aşamasında, önlenebilir gelişimi daha karmaşık şekiller. Bunun için bilmeniz gereken belirtiler, tipik bir hastalık. Oluştuğunda ilk belirtileri bile şüpheli, tıbbi bakım gerekir.

Sedef hastalığı kurtulmak için nasıl?

Bakılırsa, şu anda okuduğunuz bu satırlar - zafer sedef hastalığı ile ilgili olarak şimdiye kadar senin yanında değil... zaten düşündüm asli tedavi yöntemleri? Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü sedef hastalığı ilerleyebilir, neden bir döküntü ile kaplı 70-80% vücut yüzeyi. Yol açan kronik bir şekilde. Kırmızı пузырчатые, ciltte kabarcıklar, kaşıntı, çatlak topuklar, cilt pul pul... Tüm bu belirtiler size tanıdık ilk elden. Ama belki de doğru yanlış tedavi sonucu ve nedeni?

09.08.2018