Sedef hastalığı tedavisi evde halk ilaçları

Tedavisi için halk ilaçları sedef alır, daha az önemli bir yer yerine, terapi ile ilaç ilaç. Orada birçok tarifleri dayanan doğal ve bitkisel ürünler, yardımcı olmak için büyük ölçüde kolaylaştırmak, hastanın durumu patoloji, ve en aza indirmek tezahürü, onun belirtileri.Sedef hastalığı tedavisi evde halk ilaçları olmalıdır оговариваться ile hekim, genellikle yan etkileri vardır. Okur yaklaşımı ve uyumu tüm öneriler hem pozitif ve en az insan sağlığı için bir risk.

sedef hastalığı tedavisi halk ilaçları

Tedavi prensipleri ile halk yöntemleri

Tedavi, sedef hastalığı halk ilaçları başlamalıdır görüştükten sonra uzman. Çok önemli kurallara uymak önlemler tedavi sırasında. Sadece bu yüzden yan etkileri önlemek ve istenen sonuca ulaşmak. İlkelerine tedavi içerir:

 1. Uyun tarifi ilaçlar, ipuçları ve addicting değiştirmeyin dozu kendiniz için önceden doktorunuzla konuşmadan
 2. Sedef hastalığı tedavi halk ilaçları sadece zaman hafif ve orta şiddette. Eğer bir patoloji vardır akut formu, olası olmadan sentetik hormonal ilaçlar.
 3. Sürekli olarak saklanması gereken nem ile cilt kremleri gibi birçok araç var özellikleri kuru dermis.
 4. Kabuk silmeniz gerekir dikkatli, sadece sonra onları yumuşatmak. Sorun ölü deri parçacıkları teşvik iyi emilimi ilaç bileşenleri.
 5. Tavsiye değil, kullanmak için çeşitli araçlar bir anda. Gerçekleştiğinde olumlu bir sonuç, ya da tam tersi, alerjik reaksiyonlar gibi durumlarda kullanamazsınız bulmak için hangi ilaç etkisi vardı.
 6. sedef hastalığı tedavisi halk ilaçları belirtileri
 7. Etkili bir halk ilaçları, sedef hastalığı için bir hasta olabilir, tamamen yanlış bir başka. Hastalık birey için, her bir hasta.
 8. Gereken zorunlu molalar arasında tedavi dersleri. Genellikle bu dönemde olmalıdır bir ay ile altı ay.
 9. Halk ilaçları sedef karşı kullanılacak bir doktor gözetimi altında, herhangi bir değişiklik ile bir yandan sağlık gerekir оговариваться uzman bu alanda.

Tedavi yöntemleri sedef hastalığı için doğal ilaçlar kullanarak

Nasıl ve ne zaman tıbbi tedavi halk terapi kendini daha iyi entegre bir yaklaşım. Halk ilaçları tedavi patoloji olabilir aşağıdaki türleri:

 • kullanımı bitkisel karışımlar;
 • araç dış kullanım için doğal ürünler olarak kremler ve merhemler;
 • yemek, alkol infüzyon;
 • banyo tabanlı çeşitli araçlar;
 • maskeleri ve kompresler.

Tedavi etkisi daha iyi olacak, eğer maç arasında bir de kaç para. Örneğin, alımı, tentür içeri ve kullanımı, anti-inflamatuar merhem dış. Peki, sonra anlamaya çalışacağız daha tedavi sedef hastalığı evde.

sedef hastalığı tedavisi halk ilaçları kompres

Kabartma tozu kullanın

Oldukça etkili bir kocakarı ilacı, sedef kullanarak almak ve normal bir kabartma tozu. Orada birkaç yemek tarifleri bu ürünün uygulama. En popüler yemek tarifleri içerir aşağıdaki:

Banyo

Daha iyi bir iyileşme plaklar, hasta için tavsiye edilir, kabartma tozu ekleyebilirsiniz banyo. Prosedürü iyi performans için akşamları yatmadan önce. Bunu yapmak için, özel banyo (30-40 l su) sulandırılmış 1 kg soda. Su sıcaklığı daha yüksek olmamalıdır 38-40 derece. Suya batırmak gerekir, tüm vücut üzerinde 15-20 dakika. Yinelenen bir yordam aracılığıyla bir gün. Eğer cilt çok kurur, mutlaka nemlendirmek onu özel yöntemlerle.

Dış uygulama

Ayrıca, idare plak çözüm soda. Bir bardak su içinde çözünmüş 2 yemek kaşığı kabartma tozu. Alınan araç ile ıslatılmış bir pamuk disk ve ovuşturdu ve onları yaralar.

Kompres

Sedef hastalığı tedavisi halk ilaçları ile kabartma tozu olabilir şeklinde sıkıştırır. Bunun için bir çorba kaşığı kabartma tozu bağlamak, 2 yemek kaşığı kaynamış su. Elde edilen karışım dağıtmak evlerine isabet ve servis tela bandaj. Zaman прикладывания 20 ila 40 dakika. Tedavi süresi 8-10 gündür.

Sıcak kompres

Yapılan aynı ve sıradan, ama bunun için kullanılan sıcak su. Uygulamadan sonra ciltte oluşan bir bandaj, yukarıdan bir film ve sıcak bir havlu.

Tuz rolü tedavisinde hastalık

Halk ilaçları, sedef hastalığı şeklinde olabilir uygulama, normal veya deniz tuzu. Tedavi için en sık kullanılan banyo ilavesi ile ürün. Standart bir banyo eklemek için önerilir 1 kg tuz ve iyice karıştırın. Hasta suya 10-15 dakika. Sonra gerekli durulayın cilt altında bir duş ve bir nemlendirici uygulayın.

Ayrıca tuz kullanmak için kompres. Bir bardak su içinde seyreltilmiş 2 yemek kaşığı tuz ve karıştırın kadar onu tam çözünme. Elde edilen çözelti ile ıslatılmış gazlı bez ve empoze onu etkilenen 15-20 dakika.

sedef hastalığı tedavisi halk ilaçları maskesi

Aktif kömür uygulaması

Savunucuları bu yöntemin, bu iddia en etkili bir kocakarı ilacı, sedef hastalığı. Kullanabileceğiniz birkaç yolu vardır bu ilacın. Sedef hastalığı tedavisi aktif karbon adsorpsiyonu yapılan aşağıdaki şemaları:

Resepsiyon, kömür içinde

Tedaviye başlamadan önce belirlemek için gerekli miktarda ürün için ayrı ayrı. Bunun için bir sürü kendi vücut bölün, 10. Ortaya çıkan rakam, bir miktar hap kömür için gerekli günlük içme. Ders süresi bir ila bir buçuk ay. Örneğin, bir bölme var sayı 8, size almak gerekir, 8 uyuşturucu hap, gün boyunca. Sen-ebilmek kullanmak-3 tablet sabah ve öğle bırakarak, akşam 2 tablet. Unutmayın içmek çare bol su için.

Dış uygulama

İçin kompres 5-6 tablet öğütülür ve karıştırılır iki kaşık kaynamış su. Elde edilen lapası uygulanır plak 15-20 dakika. Bundan sonra умываются ılık su ve nemlendirici krem gliserin.

Arıcılık ürünleri

Kurtulmak için kötü bir hastalığın belirtileri sık sık kullanır atık ürünleri arı. Sedef hastalığı tedavisinde propolis evde verir, oldukça iyi sonuçlar. Propolis kıyafet ile merhem doğal olarak. Sonraki birkaç etkili tarifler:

Merhem propolis ve katran

Yemek için ilaç gerekir 150 gr propolis ve aynı miktarda katran huş ağacı. Ürünler ve emaye tencere yer ve koymak üzerinde feribot. Sonra, bir merhem elde homojen bir kıvam, onu sonra ocaktan alın ve soğumasını bekleyin. Sonra kıyafet, bir çorba kaşığı gliserin ve bir kaşık buckthorn yağı. Merhem lezyonlar 3-4 günde bir kez, iki hafta boyunca.

Kompres bazlı propolis

Yumuşatmak için cilt kullandıkları propolis ve tereyağı. Bu bir kocakarı ilacı, sedef hastalığı iyi bir şekilde nemlendirir, rahatlatır, iltihabı, kurduğu kan. Pişirmek merhem oldukça kolay.

 1. Tereyağı miktarı 100 gr sıcak su banyosu.
 2. Sonra bağlantı ile 100 gr rendelenmiş rende, propolis.
 3. Aracı karıştırılır ve ince bir tabaka koymak yerlerde deri döküntüleri.
 4. Bir süre kompres 15-20 dakika. Yıkayın maskeyi ılık su ve sabun ile yıkayın.

Cildi nemlendirmek gereklidir merhem ve böylece etkisi ve yumuşatıcı bir etkiye sahiptir.

Buna propolis için de kullanılan bir tedavi sedef bal. Kullanılan bir ürün olarak aynı olduğunu ve propolis.

sedef hastalığı tedavisi halk ilaçları fasulye

Uygulama şifalı çamur

Tedavi, sedef hastalığı çamur başarıyla kullanılmaktadır boyunca zaten bir düzine yıl. Bu amaçla, kir, yararlı özelliklere sahip bu patoloji. En popüler ürünler şunlardır:

 • anapa sulfide;
 • Saka иловая;
 • tambukansky;
 • ölü deniz çamuru.

Genellikle tedavinin gidişatı sürer 10 ila 14 gün. Kir uygulanan vücut, kural ve sağlıklı bir derinin. Aracı bir etkiye sahip iyi bir gençleştirici ve koruyucu etkisi.

İyi ortadan kaldırır lekeleri kir ile birlikte sağlıklı beslenme ve içme maden suyu. En olumlu etkisi ulaşmayı başarır koşullarda sanatoryum tedavi.

Tedavi ile Bobrovy jet

Sedef hastalığı tedavisi Bobrovy jeti de iyi başarılı kanıtlanmıştır mücadele patoloji. Yani, kurtulmak için nasıl, sedef hastalığı halk ilaçları kullanarak bu yöntemin aşağıda düşünün. Bobrovy jet sedef hastalığında kullanılabilir kolaylaştırmak için, hastanın durumu, hem de çekme hastalığının başlıca belirtileri. Kullandığınız aracı çok sulandrarak su gibi iç ve dış mekan uygulama.

İlaç iç alımı

Bezi kunduz öğütmek toz ile karıştırılır 50 ml kaynamış su. Aracı iyice karıştırılır ve almak bir çay kaşığı üç kez bir gün. İçmek çare olabilir su veya bitkisel çay.

Badger yağ

Badger yağı sedef hastalığında pek çok faydalı özelliğe sahip olup cilt üzerinde hastanın tedavi amaçlı eylem. Özellikleri bu ürün aşağıdaki gibidir:

 • tonik;
 • immunostimulating;
 • antiseptik;
 • yenileyici;
 • şifa;
 • bir anti-inflamatuar.

Aynı yağ vardır, birçok yararlı eser elementler ve vitaminler. Uygulanan ürün, etkilenen bölgeye hafif sıcak olarak 30-40 dakika sonra, iyice ılık su ile yıkayın. Ayrıca araç, ağızdan alınan, çözücü çay kaşığı yağ, bir bardak süt.

Tedavi sarımsak

Sarımsak, sedef, uygun fiyatlı ve etkili. Mesele şu ki, bu bitki, faydaları çok yararlı vitaminler ve iz elementler. Sarımsak, anti-inflamatuar ve antiseptik etkisi. Aşağıda düşünün, nasıl tedavi sedef halk ilaçları ile sarımsak.

sedef hastalığı tedavisi halk ilaçları kaynatma

Hazırlanışı bitter

 1. Bir büyük baş sarımsak iyi ezilmiş ve doldurmak içinde 200 ml elma sirkesi ve aynı miktarda votka.
 2. Israr ilaç ve serin ortamda 10-12 gün.
 3. Sonra araç alınır 50 gr sabah ve fan.

Kullanabilirsiniz tentür ve silmek için plaklar.

Kompres pişmiş sarımsak

Hazırlanması için gerekli kaynatın 10-15 büyük karanfil bitkiler kadar hafif bir durum, sonra onları öğütmek ve karıştırmak için bir buçuk su bardağı bal. Aracı cilt üzerine uygulanan bir gece, sarma film.

Otlar kullanımı

Halk ilaçları sedef olabilir şeklinde çeşitli şifalı otlar. Bitki anti-enflamatuar, antiseptik, sakinleştirici etkisi. En sık hastalığa karşı mücadelede kullanılan bu tür otlar:

 • papatya;
 • dizi;
 • kırlangıçotu;
 • st john's wort;
 • civanperçemi;
 • nard;
 • ısırgan otu.

Onlar katkıda böylece hoş olmayan belirtiler hastalık ve hızlı iyileşme psoriatic döküntü. Çoğu durumda, hastalar için tavsiye bitkiler kullanmak şeklinde infüzyon ve decoctions.

Tentür

Yemek için tentür almak için tavsiye edilir, bir veya birkaç çeşit bitki.

 1. Kıyılmış ürün dökülür tıbbi alkol veya normal votka hesaplama 200 gram bitki 1 litre sıvı.
 2. Pişirme süresi bu tür araçları 10-14 gün serin bir yerde, karanlık bir güneş.
 3. Kullanmak için en iyi cam kaplar.

Alınan ilaç temizlenebilir plak, hem de tüketilen bir çorba kaşığı 3-4 kez bir gün boyunca 8-12 gün.

Pişirme, kaynatma

İleri bakarız nasıl tedavi edilir sedef hastalığı halk ilaçları ile kaynatma otlar. Hazırlamak için ihtiyacınız dökün, 2 yemek kaşığı. l. otlar soğuk su (500 ml) koyun, bir aracı ateşe. Getirmek için tedavi, çıban yavaş yavaş izin değil, ona ağır kaynatın. Bundan sonra kaynatma konumu, ateş ve zaman demlemek için 3-4 saat oda sıcaklığında. Tüketilen ilaç yarım bardak iki gün boyunca.

Yulaf sedef hastalığında sık olarak, kaynatma. Hazırlanan aracı çok basit. Bunun için bir bardak kabuksuz taneleri dökülür, bir litre su ve bir taşım kaynatın. Demlenmiş suyu kısık ateşte boyunca 3 saat. Bu süre zarfında, ilaç önemli ölçüde azalır, hacmi. Soğuduktan sonra yulaf filtre yiyerek dahili olarak elde edilen sıvı. Bunu bir çorba kaşığı üç kez, günde 40 dakika önce yemek.

Ayrıca kaynatma kullanmak dışarıdan. Bunu yapmak için, etkilenen cilt üzerinde uygulanan 30-40 dakika.

Halk çare sedef çok çeşitlidir. Tüm bunlar oldukça iyi hareket, doğru ve uygun kullanımı. Göz önüne alındığında, kurallar, tedavi ve takip ederek doktor tavsiyesi elde edebilirsiniz iyi bir sonuç ve oldukça uzun süreli remisyon.

04.08.2018